2700 kelvin + 6500 kelvin = çift spektrum olur mu ?

2700 kelvin ve 6500 kelvin aynı anda bağlanırsa çift spektrum ışık üretir mi ?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

kemal84

Üye
Kankalar selam köfteci hazelerimi SOG usulu yapmaya karar verdim henüz 12 günlükler bugüne kadar 55 watt cfl ampülde büyüttüm bugün kabinim geldi 45*60*160 bez dolap yeni ışık sistemi olarak 

2700 kelvin 4850 lümen neon florasan 2 adet 
6500 kelvin 4650 lümen neon florasan 2 adet 

bunları aşağıdaki şekilde bağladım ;

[attachment=1822]

[attachment=1822]

merak ettiğim bu şekilde olursa aynı anda çift spektrum vermiş olurmuyum bebekleri ilk filizlendirdikten sonra plastik bardaklara aldım cfl ampülü biraz uzak tuttuğum için boya gittiler gövdeleri ince kaldı seeding dönemi zayıf olduğu için ilk aşamada hem veg hem çiçeklenmeye hazırlamak amacıyla ışığı şuan 20/4 veriyorum 10 gün sonra 12/12 ye çevirip çiçeklenmeye zorlayacağım fakat merak ettiğim doğrumu yapıyorum tecrübeli arkadaşlardan yönlendirme ve yardım bekliyorum dumanınız bol olsun :)

Ekli dosyalar

• cift1.jpg
    cift1.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 24
  • 2.jpg
    2.jpg
    42.1 KB · Görüntüleme: 8

grower07

Üye
Toplamda 22 güne o köfteciler anca 3. boğumda olur kanka. Bu ne hız. 22 güne autolar zor çiçeçeğe giriyor :)

Veynn

Yeni üye
Takipeyim bende neon kullanıyorum. 22. gündeyim ancak yalnızca daylight kullanıyorum 24 saat

kemal84

Üye
Cvp: 2700 kelvin + 6500 kelvin = çift spektrum olur mu ?

grower07' Alıntı:
Toplamda 22 güne o köfteciler anca 3. boğumda olur kanka. Bu ne hız. 22 güne autolar zor çiçeçeğe giriyor :)

üstüne bastın kanka ayağını kaldır :)) galiba öyle olacak şuan 2. boğum veriyor ama zayıf ve cılız . Peki tavsiyen nedir ?

Veynn' Alıntı:
Takipeyim bende neon kullanıyorum. 22. gündeyim ancak yalnızca daylight kullanıyorum 24 saat

En başından itibaren neon ve gün ışığı ile mi başladın ben bugün neona geçtim auto mu senin kızlar ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Krall34:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Night owl Night owl:
    **** **** ******** ****** ******* ** **** ****** *** ***** *** *** *** ********** ********** ********* *** *** *** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • K Krall34:
  • K Krall34:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ******* *** ** ****** hahahaha* ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    *** ******* ********* ****** *** **** **** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ********* ********* ***** * ******* * ****** ********** *** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha***
  • I icecreamm:
    ******* *** ******** ********* ******** ** hahahaha**** *** ** * * ***** ***** **** ******** hahahaha* ******* hahahaha** ***** * ****** *** ********** ********* * ***** hahahaha*** ******* ***** ***** **** **** ********** ******** ******
  • I icecreamm:
    hahahaha ** ******** hahahaha**** hahahaha***** ** ******** ****** *** ********* **** ****** ******* ******* ***** *** ***** ******* ***** hahahaha*
  • I icecreamm:
    ****** ***** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha* *** ****** * **** ***** ******** *** hahahaha*** ******* *** ********* ******* **** **
  • I icecreamm:
    **** ** **
  • I icecreamm:
  • I icecreamm:
    hahahaha* *** ****** * **** ***** ******** *** ******* ** ** *****
    I icecreamm: hahahaha* *** ****** * **** ***** ******** *** ******* ** ** *****