29 günlük photo yapraklara neler oluyor? Yardım lütfen

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar 29 günlük köfteci denek photolarımın yaprakları bi garip.Yaprak sorunu konusunuda inceledim ama cözüm bulamadım.Bol bol deney yaptığım için anlamsız 1 kere topping yaparken tam kesmeyip yarım kestiğim içinmi yapraklar böyle anlamadım.

+400w mh ampul
+Sıcaklık 25-25 kapalı 20-23
+Nem 65-70
+Toprak bio lightmix
+Gübre *Daha 2 sulama 1ml grow 1ml activera 1 boş sulama 1ml cal mag.
+sulama 1lt sonra 1.5lt yaptım
+ph sürekli 6 ve 6.5 arası

Sorunlu yaprakları işaretledim

1.kızım

2.kızım

3.kzım

4.kızım En garip yaprak sorunu bunda

İk denek photo grow adlı günlüğüm

https://www.tohumsuz.com/threads/İlk-denek-photo-grow-destek.14087/#post-123573

Son düzenleme:

mandarine

Ordinaryüs

kanka şuradan da yaparsan öyle çıkar. gübre yanığı gibi. fazla besleniyor yaprak uçlarından atmaya çalışıyor. orada da durum bu

higthead

Jolly Green

kanka şuradan da yaparsan öyle çıkar. gübre yanığı gibi. fazla besleniyor yaprak uçlarından atmaya çalışıyor. orada da durum bu
Konun efsane haftalarca forumu allak bullak ettım herseyı okudum vs senın konunu nasıl gormemısım ben efsanesın kanka saolasın.

higthead

Jolly Green
Evet tuz birikmemesi için bir miktar suyun akması gerek oyuzden ilk aşama bardak ikinci küçük saksı üç büyüksaksı sen o saksıda su çıkartırsan olucakları söliyim bir bitkin oksijensiz kalıcak iki çok ıslandı için kökçürütme ihtimalin yüksek üç kötü bakteri ve mantarlar oluşucak dört böceklenme olucak o senin verdin su mamsimumda verilicek oranlar sen benim dedim gibi on santim etrafına yarım litre ver büyüdükçe fazlalaştır verdin gübre az oldu için ph bozulmaz korkma suyun ph sini ayarla yeter gübreyi karıştırdıktan sonra ayarla ph

eyvallah kanka ise yaradıgına sevindim gelistiririm daha onu ben. kanka sen bu flushı yapıp gübreleri azaltmayı ihmal etme

Ufak flush ıslemını yapıcam ama soyle bır sorum olucak.daha 30 gunluk kızları hata yapıp 19lt saksıya aldıgım ıcın alttan su gelsın dıye ılk etap 1lt sonra 1.5 lt sulama yaptım yıne gelmedı 2lt yapayım derken yukardakı cevapla karsılastım. sormak ıstedıgım bıtkı kucuk oldugu ıcın alttan su gelmesı ıcın bıtkı buyuyene kadar fazla sulama yapamıyacagım ıcın dedıgın ufak flush ıslemını 2.3 aftada bır sureklı tekrarlıcakmıyım?

Bu forum a sizlere çok teşekürler inanılmaz bilgi sahibi oldum sizlerin sayesinde.

mandarine

Ordinaryüs
kanka bence sorun yok ya benim de 19 saksılarım var auto. onlara en gec ücüncü haftadan vermeye baslıyorum drenajı. söylediği şey kurumasını beklemezsen ve toprağın havasızsa olur. sen damla damla akmaya baslayımca bırak madem sulamayı da yavas yavas yıkanır. ama önce flushı yaparsın. az sularsan gübre birikecek ph bozulacak. dibine değil dış çevreye doğru sulamanı yap da orta kısım daha cabuk kurusun.

higthead

Jolly Green
kanka bence sorun yok ya benim de 19 saksılarım var auto. onlara en gec ücüncü haftadan vermeye baslıyorum drenajı. söylediği şey kurumasını beklemezsen ve toprağın havasızsa olur. sen damla damla akmaya baslayımca bırak madem sulamayı da yavas yavas yıkanır. ama önce flushı yaparsın. az sularsan gübre birikecek ph bozulacak. dibine değil dış çevreye doğru sulamanı yap da orta kısım daha cabuk kurusun.

Az flush işlemini yapıcam ardından 5-6 gün kuruması için sulama yapmayıp bir dolu bir boş işleme devam doğrudur dimi?

19lt saksı zaten hatamdan dolayı topragı saksıya alırken nemlendırmedıgım ıcın suan çöktü hadi 15lt diyelim 2 veya 2.5 lt anca alttan su akıtır normal sulamada. 2 veya 2.5 lt normal sulama idealdir dimi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**
  • G ghostt7:
  • esfanet esfanet:
    ******** ******* **** ********** ****** ***** ******** ******** ****** ***** ***** ******* ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** * * ** ***** ****** ****** ******** hahahaha*******
  • A ax-b:
    ******* **** ****** **** hahahaha ****** ******* * *** ******* *** ******** ** ****** ******
    A ax-b: ******* **** ****** **** hahahaha ****** ******* * *** ******* *** ******** ** ****** ******