2xlcd 1xblue dream auto(sponsor Işık 340w)

bafici

Üye
Bu ne arkadaş herkes sağlamda tabi kimseden ses çıkmıyor, ben kendime verdiğim sözden ötürü bundan gayrı çorbacı irtibatını kestiğim için 1 aydır çok acayip harmandalı. Madem kimse bişey yazmıyor bende güncelleme yaparım:D
Bu sabah takvime uygun birer litre sulama yaptım. Ek olarak her litreye 1 çay kaşığı epsom tuzu ilave ettim.Basladigimdan beri tam doz gübre devam ediyorum.Kullandigim gübre şemasınıda ekledim.Yapraktan calmag devam.Havalandirmam kabinime gore iyi,ışık konusunda pek birşey bilmiyorum ama söylendiği gibiyse oda iyi.40 cm de oda full :D Bukadar gubrelemeye göre kızlarda iyi gibi.Ufak kızımıda çok ayakta durdun artık diyerek yatırdım. Aslında bu işler için çok geç kaldım farkındayım ama bu grow bir nevi tecrübe sonuçta.
Pişmanlıklar ilk olarak auto ile başlamak, ikincisi kabini bi tık büyük alabilirdim,üçüncü saksılar. Bu bez saksı olayı beni pek sarmadı. Bitkilerle oynayacak alan yok ve sulama işine sıkıntı bu saksılarda. Suyun nerden aktığı belli değil. Bunlar yerine daha geniş ağızlı sert saksı tercih edeceğim bidahakine. Zira fotolarda göreceğiniz gibi lst yaparken kiramadigim bitkinin birtanesini sulamak için yerinden kaldırırken üst dallarından birini kırdım. Vantilatörü vivaled den aldım düşünen arkadaşlar uzak dursun zira gitti gidiyor.Nem makinasi gold master şimdilik sorunsuz.
Kızlar sanırım çiçeklenmeye başladı, yarın saksı altliklari gelecek ve birdaha yerlerinden oynamayacaklar.Ufak tefek yaprak budama dışında başka birşey yapmayacağım. Scrog filesini gerip artık ne olursa bekleyeceğim.Pek de büyüyecek gibi gelmiyorlar bana ama göreceğiz bakalım. Yeni başlayan arkadaşlara tavsiye olsun diye aklıma gelenleri yazdım.Hepinize keyifli bol dumanlı akşamlar diliyorum(biraz buyana doğru ufleyin)
@Yesil888 ,@cannabis16 @amnesiaturk23 @pineapple express @VendettaX @Emmy
Üstâdlar sizleri etiketliyorum görüşleriniz elbette çok önemli benim için, ayrıca dediğim gibi harmanlik başıma vurmuş durumda muhabbet dönsün amacım. Baksanıza bi moktan anlamazken gevezelikle muptezel oldum :D
maşallah baya canlılar bro :D topping öneriyor musun ?

Sinarit

Müptezel
Merhaba dostlar; 1. Ayımız geldi neredeyse,bugün 29.gün.
Bu güne kadar takvime uygun tam doz gübre ile ph ayarlayarak geldik.Hic boş sulama yapmadım. Üçünede topping uyguladım ve lst uygulamaya çalıştım. Gördüğünüz gibi birtanesi geriden geliyor.Sponsordan aldığım tohumların ikisi lsd biri (hediye gelen) blue dream diye biliyorum.Ama hediye gelenden şüpheliyim zira sativa gibi gelmiyor bana gerçi hangisi hangisi onuda karıştırdım:D
Son sulamada dallarında morarma olan ikisine @cannabis16 üstadımız ın sülfür eksikliği teşhisi ile litreye 1 çay kaşığı epsom tuzu ilave ettim.Bu birisinde oldukça işe yaradı diğerinde biraz daha az etki etti. Şimdi az etki edene 1.5 çay kaşığı diğerine 1 çay kaşığı ekleyeceğim.
Yukarıdan çekilen fotoda herşey yolunda gibi görünüyor ancak özellikle sizde görün diye yanlardan araları çektim. Burada gölgede kalan fan yapraklarında rengin koyu yeşil kaldığını ve bitkilerin rastgele yapraklarının uçlarında aşağı doğru pencelesme olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebini sınırlı bilgimle tahmin edebiliyorum.Tamamen yanlışta olabilir ama benim teşhisim Azot (N) fazlalığı .Bununda sebebini kendimce biliyorum zira son sulamada fish mix ve grow birlikte kullandım. Ayrıca sulamalarimda alttan %20 gibi çıkması gereken su kuralına uymadım. Bugün sulama günümüz ve gubrelerimde Azot miktarını düşürüp bundan sonra fish mix kullanmayacağım sadece yarım doz grow ile devam edip gozlemliyecegim ve alttan 5te 1 oranında su çıkmasına (run off) dikkat edeceğim.
Diğer bir sorun sıcaklık olacak bu şimdiden belli .Hava 23 derece kabin ici havalandırma iyi olmasına ve sürekli çalışmasına rağmen gördüğünüz gibi 28.Sıcaklıklar 30 dereceleri gördüğünde ki 15 güne öyle olacak nasıl yapacağımı şimdiden planlamam lazım. Donmuş pet koydum ama faydalı olacağını sanmıyorum. Kabının bulunduğu kapalı balkonun odasında klima var ,yani onu açıp birseyler yapabilirim ama bu sefer dışarıdan çektiğim hava yerine odadaki soğuk havayı çekmem gerekecek.Buda sorun olacak gibi.Bu konuda tavsiyeniz varsa çok iyi olur.
Geri kalan herşey aynı ışık 40cm full arada yapraktan calmag,cannacure .
Yorumlarınız ve önerileriniz çok değerli. Hepinize bol keyifli ve sağlıklı günler, nah bu kafam gibi somekler diliyorum :D
@cannabis16 ,@Yesil888 ,@amnesiaturk23 ,@pineapple express ,@Emmy ,@VendettaX ,@Kanka
@istr
Edit; sulamami yaptım ph 6.4 runoff ph hepsinde 6.5 civarı, ppm 1700 civarı:D bakalım bu araba nereye gidiyor :D

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
başkası bakınca ne görür,bu benim işim değil..ben bu bitkilere bakınca Azotu güzel yemiş sağlıklı güçlü bitkiler görüyorum..sadece birinde Sülfür bi tık az,zaten onu da eklemişsin..şuana kadar gayet güzel gidiyor,direksiyonda sen vardın,gene sen olacaksın..o yüzden ne yapıyorsan şimdiye kadar akıl dolu olduğundan bundan sonrakini de aynı şekil aklınla çözeceksin...alttan çıkan TDS ölçme bidaha..yanıltır seni..benim klonlarda 2650 ppm gördüm ,kaldırdım tekrar ortadan...bitkiler eksik bile diyor,banane alttan çıkan ppmden...bitkiler ne derse o...bu bitkiler fazla demiyor şimdilik..önlem alır sade sulama sokarsın araya yada bi tık Azot yükünü azaltır denersin,veya aynen dayayıp denersin...seçim senin..sen yap,sonucu birlikte görelim..denecek bişey varsa deriz,olur biter...
hasadın bol olsun can

Sinarit

Müptezel
başkası bakınca ne görür,bu benim işim değil..ben bu bitkilere bakınca Azotu güzel yemiş sağlıklı güçlü bitkiler görüyorum..sadece birinde Sülfür bi tık az,zaten onu da eklemişsin..şuana kadar gayet güzel gidiyor,direksiyonda sen vardın,gene sen olacaksın..o yüzden ne yapıyorsan şimdiye kadar akıl dolu olduğundan bundan sonrakini de aynı şekil aklınla çözeceksin...alttan çıkan TDS ölçme bidaha..yanıltır seni..benim klonlarda 2650 ppm gördüm ,kaldırdım tekrar ortadan...bitkiler eksik bile diyor,banane alttan çıkan ppmden...bitkiler ne derse o...bu bitkiler fazla demiyor şimdilik..önlem alır sade sulama sokarsın araya yada bi tık Azot yükünü azaltır denersin,veya aynen dayayıp denersin...seçim senin..sen yap,sonucu birlikte görelim..denecek bişey varsa deriz,olur biter...
hasadın bol olsun can
Teşekkür ederim üstadım, ppm ölçmüyorum zaten ,meraktan bi bakayım dedim.Bende gidişattan memnunum,sadece bazı fan yaprakları uçlarını aşağı pençe yapmış. Benim bilinçaltı da acaba Azot fazlamı veriyorum diye vardı, öyle görünce azotu bi tık azalttım bu sefer.Gerisi tam gaz devam.Sen sağlıklı diyince içim eriyor üstadım. :D Her şey için sağol Varol.

cannabis16

Ordinaryüs
Teşekkür ederim üstadım, ppm ölçmüyorum zaten ,meraktan bi bakayım dedim.Bende gidişattan memnunum,sadece bazı fan yaprakları uçlarını aşağı pençe yapmış. Benim bilinçaltı da acaba Azot fazlamı veriyorum diye vardı, öyle görünce azotu bi tık azalttım bu sefer.Gerisi tam gaz devam.Sen sağlıklı diyince içim eriyor üstadım. :D Her şey için sağol Varol.
pençeleşme Azot fazla demek...kartal pençesi gibi yapan olursa iyice kıvırıp alta doğru,Azotu azaltarak denersin..
bitkilerde biri tam sınırda Azot yükünde..belki o yapmıştır...
ama sağlıklılar ve eksik gedik yok...artırıp artırmamaya sen karar ver gübrelemende..

üstad yapraklarda matlaşma gördüm birde bazı bitkilerde damarların beyazlaşmaya başlamış yapraktan cal mag uygulaya bilrisin.
eline emeğine sağlık çok güzel bakmışsın hasadın bol dumanın güçlü olsun kanka

Sinarit

Müptezel
Dostlar selam 31.günümüz biraz temizlik yaptık.isiklar kapalıyken biriki foto çekip güncelleme yapayım dedim.Sulama yarın inşallah.
Bu degisik olanı blue dream diye aldım sponsordan ama bana pek sativa gibi gelmiyor.Yani çok bildiğimden degilde yaprakların daha ince olması gerek diye okudum hep.Bilgisi olan arkadaşların yorumlarına açığım. Daha doğrusu her türlü yoruma açığım. Hepinize keyifli akşamlar diliyorum.

NewGardener

Kıdemli Üye
Dostlar selam 31.günümüz biraz temizlik yaptık.isiklar kapalıyken biriki foto çekip güncelleme yapayım dedim.Sulama yarın inşallah.
Maşallah kanka iyi grow yaptın

NewGardener

Kıdemli Üye
Çok kurcaladım kankam,kırdım yaraladım :( Bir nevi deney oldu,birine çok dokunmadım sadece topping ve ana gövdeyi yatırdım. Birine topping ,lst hele birtanesine Allah ne verdiyse :D garibimin kırılmadık dali kalmadı. Ama yapacak birsey yok öğreneceğiz kankam :D
İlk growun günahı olmaz dostum ama iyi hasat alacağız inşallah

NewGardener

Kıdemli Üye
İnşallah kankam, burada şu sıcaklar sorun olacak benim için ama üstesinden gelicem.Aslinda seninle birlikte olması çok iyi, hiç dokunmadan yapıyorsun onu da karşılaştırma şansımız var
Aynen sonunda hangisi daha iyi görme şansımız çok olacak ama seninkiler growu uzun tuttu daha iyi alacaksın gibime geliyor kanka maşallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ******** ******* hahahaha
  • B boomdraw:
  • B boomdraw:
    ******** **** ** ****** ****** **
  • T Turco:
    *** ****** ******* ***** ***** ***** hahahaha ** ********* **** **** ********** ******* ****** ******
  • T Turco:
    *** ******** **** ** ****** ****** **
  • T Turco:
    *** ***** ******** *** *** ** * ***** ******* ********** **** ********* **** hahahaha**** ***** ***** ****** ****** ** *********
  • B boomdraw:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B boomdraw:
  • B boomdraw:
  • T Turco:
    hahahaha* ** ** **** * ** ** ****** ****** ** ** ******* ******** ***** ******
  • T Turco:
  • B boomdraw:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ** **
  • T Turco:
  • B boomdraw:
  • T Turco:
    ***** ******* ********** *** ******** ******* ********** ********* *** ********* ******** * ******** ********** ***** ***** ****** hahahaha***
  • T Turco:
    ** ** ** hahahaha **** *****
  • T Turco:
  • B boomdraw:
  • T Turco:
    *** ****** ***** ********** * ********* **** ********* ****** ****** *********
  • T Turco:
    T Turco: **** *******