2xlcd 1xblue dream auto(sponsor Işık 340w)

Sinarit

Müptezel
cevap vermek için geç kalmışız ama olsun... giriş fanıyla çıkış fanının elektrik kablosunu aynı 3lü prize bağlarsın...3lü prizin erkek fişini zaman ayarlı prize bağlarsın o şekilde güç alacağı prize takarsın.. günde 15 dakika dinlenme şansı verirsin,hem böylece aynı anda durur ve çalışırlar daha kolay olur..vantilatörü de bu prize bağlayabilirsin yada ayrıca prize bağlayıp daha fazla dinlenme şansı verebilirsin karanlık evreye denk gelecek şekilde..
eğer nemi yüksek akdeniz,eg,marmara,karadeniz kıyılarında ise yaşadığın il benim yaptığım gibi buhar makinesi koymasan da olur,sen dışarıdan devamlı nemli hava basacağın için havadaki nem yeter de artar bile bitkiye..zaten o yüzden bu sahil şeridindeki iller yemyeşil..iç anadolu,doğu ve güney anadoluda o kurak havada ağaç mı yetişir...yetişmiyor haliyle..eğer oralarda yaşıyorsan ışıklar açıkken hiç durmayacak şekilde zaman ayarlı prize o şekilde komut verir ve güç alacağı prize bağlarsın...

ışık için ayrıca bi zaman ayarlı priz alıp ,ışığın güç aldığı elektrik kablosunun ucuna takıp öyle prize bağlarsın..

koku sorununu dert etme,sen havalandırdığın sürece koku sinemeyecek ortama..durağan yerde koku siner ve o koku heryere kaçar banyo-lavabo giderlerinden....
Hocam çıkış fanını kabinin dışında uzerine koysam,carbon filtreyi kabinin içine koysam (daha sonra çiçekte) olurmu?

Sinarit

Müptezel
Son durumumuz bu arkadaşlar; 15 günlük oldular.Sonunda her şey oturdu sayılır. Vantilatör hala yolda :(
Dün akşam 450 ml suya 0.8 er mlg. Fish mix,bio heaven ve acti vera ekledim,ph ölçüm 6.6 hepsine böldüm.
Işık 50cm civarı lux olcer 10l civarı idi 14k civarı yaptım gozlemliyecegim.
Kızlarım ın durumu ve kabin yerleşimi konusunda fikirleriniz değerli.
Hepinize keyifli haftasonları diliyorum.

Sinarit

Müptezel
Son durumumuz bu arkadaşlar; 15 günlük oldular.Sonunda her şey oturdu sayılır. Vantilatör hala yolda :(
Dün akşam 450 ml suya 0.8 er mlg. Fish mix,bio heaven ve acti vera ekledim,ph ölçüm 6.6 hepsine böldüm.
Işık 50cm civarı lux olcer 10l civarı idi 14k civarı yaptım gozlemliyecegim.
Kızlarım ın durumu ve kabin yerleşimi konusunda fikirleriniz değerli.
Hepinize keyifli haftasonları diliyorum.
@Yesil888 dostum müsait oldugunda bi chek edersen sevinirim. İki kere yapraktan calmag verdim.Devam edeyim mi?
@cannabis16 ,hocam selam,iyi akşamlar havalar biraz serin giriş fanını açınca sıcaklık 19 lara düşüyor ancak kapalıyken ve kabinin kapısı aralikken 24 25 lerde kalıyor nem kontrol altında, bulunduğu yeri sürekli havalandiriyorum cikis hep aktif. Bu şekilde gitsem dışarısı ısınana kadar sorun olurmu?Hocam birde şu ışık konusunu bir türlü kavrayamiyorum, sponsor 340 var 45 cm şu an dimm çok kısık telefondan ölçünce 12 civarı lux çıkıyor. Işığı biraz daha açmalı mıyım yada yakınlastırmalımıyım?bunu neye göre takip etmeliyim 19/5 gidiyorum Işığı bu arada.

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka, yapraklarin rengi tek ton yesil olana kadar calmag vermeye devam yapraktan, Bak yapraklarin rengi biraz düzelmis ama hala damarlari beyaz ve yesil tam canli yesil degil,hafif matlik hala var.

cannabis16

Ordinaryüs
@Yesil888 dostum müsait oldugunda bi chek edersen sevinirim. İki kere yapraktan calmag verdim.Devam edeyim mi?
@cannabis16 ,hocam selam,iyi akşamlar havalar biraz serin giriş fanını açınca sıcaklık 19 lara düşüyor ancak kapalıyken ve kabinin kapısı aralikken 24 25 lerde kalıyor nem kontrol altında, bulunduğu yeri sürekli havalandiriyorum cikis hep aktif. Bu şekilde gitsem dışarısı ısınana kadar sorun olurmu?Hocam birde şu ışık konusunu bir türlü kavrayamiyorum, sponsor 340 var 45 cm şu an dimm çok kısık telefondan ölçünce 12 civarı lux çıkıyor. Işığı biraz daha açmalı mıyım yada yakınlastırmalımıyım?bunu neye göre takip etmeliyim 19/5 gidiyorum Işığı bu arada.
birincisi daha ufaklar,..havalandırma devamlı çalışmasa da olur,..ısı mevzusundan değil zira 18 derece benim grow odası ışıklar açıkken devamlı sokaktan hava pompalıyorum ve gayet hızlı bitkiler,ama benim bitkiler olgun,o yüzden devamlı havayı tazelemem lazım...seninki 3. katı açana kadar filiz..o kadar bol CO2yi çevirecek yaşta değiller.. kafana göre fanları ayarlarsın..

ikinci olarak o dim denen şeyi kullanmıyorsun...bu bitkiyi ışıkla yakamazsın,ışıktan yanmaz,ışığın verdiği ısı yakar.. full açık gidiyorsun lambayı her daim..sen millete bakma ,ısıdan yakıyorlar sonra suçu ışıkta arıyorlar...devamlı vantilatör vurdur ışıkla bitki arasına olsun bitsin..

Sinarit

Müptezel
birincisi daha ufaklar,..havalandırma devamlı çalışmasa da olur,..ısı mevzusundan değil zira 18 derece benim grow odası ışıklar açıkken devamlı sokaktan hava pompalıyorum ve gayet hızlı bitkiler,ama benim bitkiler olgun,o yüzden devamlı havayı tazelemem lazım...seninki 3. katı açana kadar filiz..o kadar bol CO2yi çevirecek yaşta değiller.. kafana göre fanları ayarların..

ikinci olarak o dim denen şeyi kullanmıyorsun...bu bitkiyi ışıkla yakamazsın,ışıktan yanmaz,ışığın verdiği ısı yakar.. full açık gidiyorsun lambayı her daim..sen millete bakma ,ısıdan yakıyorlar sonra suçu ışıkta arıyorlar...devamlı vantilatör vurdur ışıkla bitki arasına olsun bitsin..
Anladım hocam ,teşekkür ederim.

Sinarit

Müptezel
Selam dostlar;
Kızların 17.günleri toprak iyice kurudukça takvime uygun gübre vermeye devam ediyorum.2 günde tam kurumuş oluyor.Giriş çıkış 3 saat çalışıp yarım saat duruyor şimdilik. Yapraktan cal mag veriyorum.Işığı 50 cm civarında tutmaya çalışıyorum %80 lerde 25k civarı lux gösteriyor. Bu yüksek geliyor ama özellikle iki bitkimde olumsuzluk gözlemlemedim. Sizinde görüşleriniz çok önemli zira ilk deneyimim.Bu arada nem makinasi devamlı açık ama ayarı kısık, vantilatör ışık ile bitkiler arasına vuruyor ve sürekli açık. 19/5 gidiyorum.
Dostlarım gördüğünüz gibi bir kızım gelişimi durdurdu,kendini bıraktı:( Başına benim bildiğim iki şey geldi.Birincisi vantilatör ilk baş kabinin en üst noktasına köşeye konumlandırdım ve ordan üzerine ufledigini 7-8 saat sonra farkettim.Ikincisi dün akşam sularını verirken 1litreyi paylastiracaktim ama ilk verdiğim bu kızıma yarım litre su vermişim farkında olmadan :( kalan yarım litreyi diğer ikisine paylastırdım.
Görüşleriniz benim için çok değerli
@Yesil888 ,@cannabis16 ,@amnesiaturk23 ,

Yesil888

Ordinaryüs
Ben hic bir sikinti görmedim, en soldaki biraz geriden geliyor o kadar.Tahminim 2-3 kere daha calmag versen yapraktan, yetecek. Ondan sonra haftada 1 düzenli yapraktan calmag ver.

Sinarit

Müptezel
Dostlar selam;
19.günümüz,takvime uygun toprak kurudukca sulama yapmaya devam ediyorum. Tam doz gübre veriyorum.Gördüğünüz gibi bugün lst denedim umarım basarabildim. Yukarıda kalan fan yapraklarını almalımıyım?
Sulama hala bitki etrafına yapıyorum, toprağı tam olarak sulamaya başlamalı mıyım?
Eksik ve hata görenler yazarsa çok sevinirim.
Hepinize keyifli ve sağlıklı growlar dilerim.
@Yesil888
@cannabis16
@amnesiaturk23

Yesil888

Ordinaryüs
Cok egmissin bitkiyi, topraga degen yapraklar cürür, bitkinin su anda o yapraklara ihtiyaci var.o yaptigin egitimi cöz yerine mainlling yap. Mainlling LST ile topping karisimi bir egitim.

Sinarit

Müptezel
Cok egmissin bitkiyi, topraga degen yapraklar cürür, bitkinin su anda o yapraklara ihtiyaci var.o yaptigin egitimi cöz yerine mainlling yap. Mainlling LST ile topping karisimi bir egitim.
Önce topping yapmam gerekiyor anladığım kadarıyla kankam.Bugun ellemiyecegim, yarın durumuna göre yaparım diye düşündüm. Bugünlük yaşattığım stres yeter sanırım :D
Telleri çıkardım.

Son düzenleme:

Sinarit

Müptezel
Selam dostlar;
Hepinize keyifli haftasonları diliyorum. 21. Günümüz ve tüm cesaretimi toplayıp kızlarımdan ikisine topping işlemi uyguladım. Umarım doğru düzgün becerebilmişimdir.
Takvime uygun gubrelemeye devam ediyorum.Hala 1 litre besinli suyu üçüne paylaştırıyorum.1 tanesi biraz geriden geldiği için ona elleşmedim. Arada yapraktan calmag veriyorum.Ikikere de cannacure sprey verdim.Boş sulama yapmam gereklimi şu an için bilmiyorum zira alttan şu çıkmadığı için onu ölçemiyorum. Kizlarimda bu konuda bir uyarı vermediler.Ancak şu miktarını arttırmayı yani artık tüm toprağı ıslatmayı düşünüyorum. Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.Giris çıkış fanlarını günde sadece 15 dakika mola veriyor gerisi hep aktif.
Isik konusunda yabancı forumlarda bu evrede 40-50k lux verilmesi gerektiği yazıyor, ışığı 40cm den 46 k lux şeklinde ayarladım akşam ve bir tepki görmedim. Bitkilerin tepkisine göre yavaş yavaş yükseltip yaklaştırmayı düşünüyorum.
Yorumlarınız benim için çok değerli.Simdiden hepinize teşekkür ederim.
@Yesil888 ,@cannabis16 ,@amnesiaturk23 ,@pineapple express @herkes beyaa :D

cannabis16

Ordinaryüs
su miktarı çok bu bitkilere.. 1 litreyi 3e pay ediyorum diyorsun..330ml yapar..kökler daha fazla alana yayılmıştır..bu önümüzdeki sulamada komple ıslat toprağı ve alttan run off çıksın...verdiğinin 5de 1i kadar çıksın..

ışığı lux falan ölçüp durup kendini yoruyorsun..dimle falan uğraşma daya ne varsa..ışığın 340 watlık LED yazıyor...ortalama 500w HPS diye bişey olsa,ona denk gelir.. yani bitkilere 40cm mesafede dimsiz ver..çiçeklenmede 20 cme düşürsen de olur mesafeyi..ışıkla yakamazsın bu bitkiyi,ışığa yakın diye ısıdan yanar..vantilatör vurdur bitkiyle ışık arasına olsun bitsin...

topping konusunda diyecek bişeyim yok,zaten mevzu belli,tepeyi koparacaksın,öyle de yapmışsın..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ********* *** hahahaha*
  • W Weed&Jess2k:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ***** ******* ********* ******** ******* ***** hahahaha**
  • W Weed&Jess2k:
    *** ********** hahahaha ***** ***** **** ********* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • W Weed&Jess2k:
  • W Weed&Jess2k:
    ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • W Weed&Jess2k:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ******** ********* ********* ******* ****** ******* ****** ****** ** ******* ******** ******** ***** **** *********
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** ** ******** *** **** ********* hahahaha* **** ***** ***** ********** hahahaha *** ****** ********* ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ****** ****** hahahaha** ******** *** ******* *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • B Bboy:
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ** **** ******* ********* hahahaha ***** ****** ***** ******* ******* ****** ****** ** *********
  • lavrens lavrens:
    ******* hahahahahahahaha* **** ******* ****** **********
    lavrens lavrens: ******* hahahahahahahaha* **** ******* ****** **********