3-4 bitkime yetecek ışık önerisi lütfen

MrDaltoN

Üye
Beyler öncelikle hepinize selamlar, konuya geleyim kendi içimliğim çıksın şu çorbacılara bulaşmayım diye düşünüp growa başlama kararı verdim, okuduklarıma göre rakının yanına balıksa bitkilerin üstünede qb gidiyor. Ama sistem fiyatları çok uçuk, benim işimi görebilecek minimum qb hangisi fiyatına bakıp ona göre sevgili cob led'le yola devam edeceğim.

3 4 bitki kime gore neye gore. 11 lt demi yapacan 40 lt de mi yapacan :) auto bitkimi photo bitki mi. Muhtemelen hasat suresi kisa olsun diye autoya yoneleceksin, bence ilk growda photo ile basla. 3 4 bitki degilde kanka grow basi hasat beklentin nedir ona karar verirsin once.
Sonrasinda o hasat miktarina gore isik,isiga gore kabin, kabine gore havalandirma secersin.
Bana sorarsan cob led tavsiye etmem elektrik tuketimine odececegin aylik parayi faizsiz kredi cekip qb alsan daha karli duruma gelir uzun vadede. Cob led cok yakar az kacar (cob ledci arkadaslar kizmasin :))

MrDaltoN

Üye
3 4 bitki kime gore neye gore. 11 lt demi yapacan 40 lt de mi yapacan :) auto bitkimi photo bitki mi. Muhtemelen hasat suresi kisa olsun diye autoya yoneleceksin, bence ilk growda photo ile basla. 3 4 bitki degilde kanka grow basi hasat beklentin nedir ona karar verirsin once.
Sonrasinda o hasat miktarina gore isik,isiga gore kabin, kabine gore havalandirma secersin.
Bana sorarsan cob led tavsiye etmem elektrik tuketimine odececegin aylik parayi faizsiz kredi cekip qb alsan daha karli duruma gelir uzun vadede. Cob led cok yakar az kacar (cob ledci arkadaslar kizmasin :))
Kankam ben prof değilim ki ilk growumu yapcam photoyla s*ksen baş edemem benim maksadım 3 tane auto saksı yapıp keyfime bakmak

2 3 tane auto icin. Ben olsam 80x80 kabin mars ts1000 koyardim kanka. Uygun yollu yari yolda birakmayan sistemin olur. Bu goreceli bisy ama kimisi 80x80 kabine 1 auto koyar kimisi 6 tane koyar. Ama alacağın hasat wat basi 1 ile 1.5 gr olur asagi yukari.

MrDaltoN

Üye
2 3 tane auto icin. Ben olsam 80x80 kabin mars ts1000 koyardim kanka. Uygun yollu yari yolda birakmayan sistemin olur. Bu goreceli bisy ama kimisi 80x80 kabine 1 auto koyar kimisi 6 tane koyar. Ama alacağın hasat wat basi 1 ile 1.5 gr olur asagi yukari.
Peki kanka qb 340 w varya samsungun onu koysam kabini büyük yapcam ben 120x70 yada 80 gibi düşündüm giysi dolabından yapcam

Peki kanka qb 340 w varya samsungun onu koysam kabini büyük yapcam ben 120x70 yada 80 gibi düşündüm giysi dolabından yapcam
İsik hakkinda bilgim yok kanka. Ama alacagin yere danisirsan sana hangi alan icin uygun oldugunu soylerler. Lm301h serisi iyi is yapio diye biliyrm sadece. Ben hep mars kullandim 9ndan mars oneriom . Daha iyisi kotusu mutlaka vardir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ** *** ****** **** ****** **** hahahaha***
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha****** ** *** ****** ******** hahahaha******** ** *******
  • kkush kkush:
    ** ****** ****** ******* hahahaha****
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    *** hahahaha** **** ****** ** *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha **** *** hahahaha** ******* *** ***** ******
  • kkush kkush:
    *** ** **** *** ****** ******** ***** ******* ** ***** ** hahahaha*****
  • kkush kkush:
    ** ***** **** hahahaha* ****
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ****** *** ******* **** ** * hahahahahahahaha** **** *** hahahaha** ******* *** ***** ******
  • kkush kkush:
    ****** ******** **** hahahaha** hahahaha *******
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    hahahaha *** ******* *** hahahaha
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    D despotdes: ****** ********** ********* ****