400w metal halide lamba hem gelişim hem de çiçeklenme dönemi için yeterli olur mu?

Goldtashak

Yeni üye
Köfteci tohumlarıyla ilk growumu yapıyorum arkadaşlar. Bloom ve grow kullanıyorum.. ışığı 400w mh projektör yapacağım ama çiçeklenme döneminde değiştirmem gerekir mi ?

Narkotik

Üye
gerekir kanka 3000k 3500k arası sarı ışık lazım sağlam çiçek için mh lambayı da 12 12 yaparsan çiçeğe girer büyür tabi de ne kadar kaliteli olur bilemem

Yabancı bir blogta çiçeklendirme lambasıyla tüm süreci geçirebileceğini okumuştum. Başka bir arkadaşımda benzer bir tavsiyeyi vermişti , çiçeklenme dönemi lambaları bahar aylarındaki güneşi taklit etmek üzere tasarlanmışlar gelişim döneminde de çok sıkıntı yaşamazsın demişti, ama gelişim lambası ile çiçeklenmeyi önermemişti.

Köfteci tohumlarıyla ilk growumu yapıyorum arkadaşlar. Bloom ve grow kullanıyorum.. ışığı 400w mh projektör yapacağım ama çiçeklenme döneminde değiştirmem gerekir mi ?
Selamlar kanka ben bu ışığı kullanıyorum https://www.growkent.com/Pure-Light-400w-SHP-Cift-Spektrum,PR-153.html iki dönem içinde kullanılıyor ben çok memnunum iki ışıkla uğraşmana gerek kalmıyor bende ilk growumda veg için mh çiçeklenme için hps takıyordum bu ışık çok daha pratik tavsiye ederim, bir yerde okumuştum mh ile çiçeklenmenin sonucu küçük ve sıkı olmayan sömekler diyordu, hasatın bol olsun...

Hps ile tüm dönemi geçirirsin ama hpsde mavi tonlar daha azdır o yüzden veg döneminde mh kullanıp çiçeklenmede hpsye dönersen bitkin daha da çok çimlenir ve gelişir

Işığın bağlantısını yaptım.. balastın az da olsa ses yapması normal mi.? 12-12 mi yoksa 16-8 mi uygulamalıyım?
Kanka hayırlı olsun şu an 18/6 yapıcaksın ışığı çiçeklenmeye sokmak istediğin zaman 12/12 yapıcaksın senin tohumlar photodur köfteci olduğu için bende photo yapıyorum 2 ay kadar yada 1,5 ay vegte tutuyorum tamamen sana kalmış sen ışığı ne zaman 12/12 yaparsan o zaman çiçeklenmeye başlar, bide sanki yapraklar yukarı kalkmış gibi ışık kaç cm de duruyor ben 50 yada 60 cm de tutuyorum daha bebe bunlar dikkatli davranmak lazım bol hasatlar...

szrlkrsii

Müptezel
hps ile de mh ile de yaparsın auto bitkiyse ver ısıgı bekle suan mh ile sömeklendiler üsendigimden takmadım hps yi falanda öyle büyüyo bakiyim deneyimliyim yazarim :'))

Aguş

Doktor
Olmaz değil olur ama 400w lık kırmızı spektrum alacağına 50w lık kırmızı alırsın yani güç sarfiyatı

Goldtashak

Yeni üye
Kanka hayırlı olsun şu an 18/6 yapıcaksın ışığı çiçeklenmeye sokmak istediğin zaman 12/12 yapıcaksın senin tohumlar photodur köfteci olduğu için bende photo yapıyorum 2 ay kadar yada 1,5 ay vegte tutuyorum tamamen sana kalmış sen ışığı ne zaman 12/12 yaparsan o zaman çiçeklenmeye başlar, bide sanki yapraklar yukarı kalkmış gibi ışık kaç cm de duruyor ben 50 yada 60 cm de tutuyorum daha bebe bunlar dikkatli davranmak lazım bol hasatlar...
Işık şu an 60cm

Goldtashak

Yeni üye
hps ile de mh ile de yaparsın auto bitkiyse ver ısıgı bekle suan mh ile sömeklendiler üsendigimden takmadım hps yi falanda öyle büyüyo bakiyim deneyimliyim yazarim :'))
Hps şu an kargoda kanka yarın geliyor ışığı 60cm’ye aldım yapraklarda sararma vardı ufaktan.. sararanları lst yaparak değerlendirdim bende beklemedeyim bakalım.. ilk grow değerli

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********