48 günlük auto kızım hastalandı

selam dostlar, dün kızımın yapraklarında hastalık belirtilerinin başladığını fark ettim. dünkü foto:
bugün ise düne göre çok büyük bir ilerleme olmuş durum vahim:

41. gününde 11lt air saksıma 6.5 pH'lı 1.5 yemek kaşığı keçiboynuzu özü ile 8lt flush attım, dün de bu hastalık belirtilerini görünce kalsiyum eksikliği olduğunu düşünüp 1250ml pH'ı ayarlanmış suya 1.5ml cal-mag ekleyip verdim ama hastalık daha da arttı. yabancı kaynakları da araştırdım ama bir çözüm bulamadım. bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
14-15 yaprak bu şekilde ve bazıları üst yapraklar.

kullandıpın bütün gübreler nedir kankam
AN micro, bloom, grow, b-52, cal-mag kullanıyorum kankam big bud'a ve overdrive'a da başlamadım duruyor. biraz araştırdım keçiboynuzu özünde yüksek miktarda demir varmış dün de cal-mag verince bitki demir kusuyor diye düşünüyorum. internette potasyum eksikliği diyordu sonraki sulamayı boş versem bu sefer potasyum eksikliğinden dolayı hastalık artar mı yoksa demir fazlalığı azalır mı bilemedim kafam karıştı iyice

Kanka sen 8 ltre suya ne kadar keçiboynuzu pekmezi koydun ? Normalde 5 litreye 1 yemek kalıpı ph ayarlı bir şekilde saksınının 3 katı kadar flush atılır

Bence sen ne yap biliyomusun hemen boş bi flush at ph ayarla 6.2 yap ama bu sarı ph metre yanlış gösteriyor füzgün 300-500 bandında bi ph netre al hemen flush at toprak kuruyunca çizelgene göre gübrele bitkin ölmez korkma toprağı yıkamış oluyosun

Kanka sen 8 ltre suya ne kadar keçiboynuzu pekmezi koydun ? Normalde 5 litreye 1 yemek kalıpı ph ayarlı bir şekilde saksınının 3 katı kadar flush atılır
5 litreye 1 yemek kaşığı konulduğunu okumuştum dediğin gibi, ben de bir buçuk yemek kaşığı koydum kanka

Bence sen ne yap biliyomusun hemen boş bi flush at ph ayarla 6.2 yap ama bu sarı ph metre yanlış gösteriyor füzgün 300-500 bandında bi ph netre al hemen flush at toprak kuruyunca çizelgene göre gübrele bitkin ölmez korkma toprağı yıkamış oluyosun
evet sarı pH ölçerden var bende kanka ama doğru ölçtüğüne eminim kalibrasyonunu sıvılarıyla yapıyorum ve AN pH perfect'te yazan değeri gösteriyor yani max 0.1 şaşıyordur, diğer pH ölçüm cihazları için yeterli bütçem yok şu anda alamam maalesef. geçen hafta flush attım ya tekrar atmaya çekiniyorum kanka sonraki sulamaya kadar gözlemleyeceğim bakalım duruma göre hareket edeceğim o zamana kadar bilgi toplamaya çalışıyorum

5 litreye 1 yemek kaşığı konulduğunu okumuştum dediğin gibi, ben de bir buçuk yemek kaşığı koydum kanka

evet sarı pH ölçerden var bende kanka ama doğru ölçtüğüne eminim kalibrasyonunu sıvılarıyla yapıyorum ve AN pH perfect'te yazan değeri gösteriyor yani max 0.1 şaşıyordur, diğer pH ölçüm cihazları için yeterli bütçem yok şu anda alamam maalesef. geçen hafta flush attım ya tekrar atmaya çekiniyorum kanka sonraki sulamaya kadar gözlemleyeceğim bakalım duruma göre hareket edeceğim o zamana kadar bilgi toplamaya çalışıyorum
Anladım flush nasıl attın bi anlatabilirmisin ?

Anladım flush nasıl attın bi anlatabilirmisin ?
8lt suyu vileda kovasına boşalttım 1.5 yemek kaşığı keçiboynuzu özünü suya katıp iyice karıştırdım ve homojen hale getirdim. sonra biobizz pH down ile pH'ını 6.5'e ayarladım sonra 0.5lt'lik pet şişenin kapağında 10 tane delik açtım ve flush suyunu pet şişeye doldurdum, yavaşça yedire yedire 15-20dk'da verdim 8lt'yi. her 0.5lt'den sonra lst kablosuyla toprağı hafifçe alt-üst yapıp suyun her yere etki etmesini sağladım

8lt suyu vileda kovasına boşalttım 1.5 yemek kaşığı keçiboynuzu özünü suya katıp iyice karıştırdım ve homojen hale getirdim. sonra biobizz pH down ile pH'ını 6.5'e ayarladım sonra 0.5lt'lik pet şişenin kapağında 10 tane delik açtım ve flush suyunu pet şişeye doldurdum, yavaşça yedire yedire 15-20dk'da verdim 8lt'yi. her 0.5lt'den sonra lst kablosuyla toprağı hafifçe alt-üst yapıp suyun her yere etki etmesini sağladım
Kanka başlangıç doğru ama tam anlamında flush değil saksının 3 katı kadar su ile flush atmalısın toprağı tam anlamıyla yıkamak için ve toprağı alt üst etme o durumda çünkü kök durumunu bilmiyosun köke zarar verebilirsin ki bu durum hasata bitkiler için kaçılmaz son olur toprağın ne allmix ise 6.2 ph derecesi 6.5 de olur ama toprağın phına göre suyun ph ayarlamalısın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ş ŞekerBank:
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha ******** **** hahahaha* **** *** *** * **** ***** **** ********** *** ** hahahaha****** ** ** ********* ****** ****** ********** *** ** ** ********* **** ****** **** hahahaha* ********** **** ** ********* *** ****** **** ***** ********** ******* ** hahahaha
  • R RainGrow:
  • B bongalov:
  • Ş ŞekerBank:
  • B bongalov:
    ******** ***** *
  • B bongalov:
  • Ş ŞekerBank:
  • R RainGrow:
    ***** ** ******** ***** *
  • R RainGrow:
    ***** ****** * **** ****** ****** ******* ** **** ** hahahaha ****** ******** ******** ******* ***
  • B bongalov:
    ******** ** hahahaha *** ********* ***** ****** **** ********** ****** * * **** *****
  • B bongalov:
    *** ******** * hahahaha hahahaha*
  • B bongalov:
    ******** ********* *** hahahaha*** ******
  • Ş ŞekerBank:
  • R RainGrow:
    hahahaha** ***** **** *** ****** ******* ** ******* hahahaha* ** ***** ****** ***** ** ******* ********
  • B bongalov:
  • R RainGrow:
    ***** *** ****** ****** **** **** ********* ** **** **** ****** ******* ******* ****** ******** ********* ** ****** ****** **** ********** ***
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    ***** ******* ** ********** ***** **
  • Ş ŞekerBank:
  • R RainGrow:
    ********* ****** **** hahahaha
  • Ş ŞekerBank:
  • R RainGrow:
    hahahaha** ***** ***** ** **** ******* ********* ****** ** ******** ** **** ** ****** ***** *** ******* ******** ********
  • B bongalov:
    ***** ********* ****** ***** **** ***** ********* **
  • R RainGrow:
    R RainGrow: * ****** ** ****** ***** ********** **********