4x Blue Dream Auto (Sponsordan) 35k Bütçe 120x120x200 Kabin, Mars Hydro FC6500

Arkadaşlar bol dumanlı günleriniz olsun. Torch Led ile bez dolapta; havalandırma, karbon olmadan çorbacı tohumundan kuru 60 aldım. Sonra sistemimi geliştirip bu growa soyundum.
Ekipmanlarım:
120x120x200 Kabin,
Işık: Mars Hydro Fc6500
890m3 Dr.Karbon Filtre Vortice QUITE Fan Set-150mm (Vortice Lineo QUİET 150mm – 500m3 Ultra sessiz)
Giriş Fanı: 300m^3
Nem Makinesi: GoldMaster Nemo Ultrasonik Sessiz 3,7l Su Tankı 12 Saat Kesintisiz Buhar Veren Hava Nemlendirme Cihazı
Toprak: Biobizz Light-mix
4 adet 19L Bez saksı
10L perlit
Gübreler:
Biobizz: Grow, Bloom, Heaven, Top Max, Alg a Mic, Fish Mix, Activera
Sensi Cal Magxtra
Microbesinler
Overdrive da alacağım. (Eklemem gereken gübreleri önerirseniz çok memnun olurum üstatlar :)

20.05.2023
Tohumları içinde musluk suyu olan karton bardağa attım. 12 saat sonra tohumları bardağın dibine ittirdim.
1 gün sonra tohumları havlu kağıt arasına koydum, buzdolabı poşetine koydum. Ağzını bağladım, karanlık bi yere koydum.

22.05.23
Yaklaşık 20 saat bekledi. Tohumlar patlamış. Tohumları, alacağım yer kapandığı için alamadığımdan karton bardakların altını delip; içine tohumları attım. Hafif su fıslattım. Üstüne pet şişe geçirdim. ( O da küçük yokmuş koca koca 5L lik şişeleri kestim, yarın değiştireceğim )
Işığı 60 cm'e çektim, dimmeri 30 a ayarladım. Saat 21.20 itibari ile serüvenlerine başlamış oldular :)

24.05.23
Bebeklere fısfısla su verildi geceleri, boy göstermişler 22.30 itibari ile :)

25-29 arası
Akşamları toprağın kuruluğuna göre fısfıs ile sulama yapıldı.

30.05
Bez saksılara geçiş zamanı. diplerine 1 er parmak perlit döktüm. Bez saksılara altım karton bardaktan bitkileri. Nem makinesi 24 saat çalışıyor. Hala ışık periyodu 24 saat. Dimmer %40. Ph ayarlı olarak 2 karton bardak ( yaklaşık 200-250 ml) sulama yapıldı her birine.

31.05
Kızların bi tanesinde bi problem var, ışık stresi ve sıcaklık stresi gibi geldi bana.

02.06
Kızlarımın keyfi yerinde. 1 tanesi stres oldu sanırsam sadece ufak kaldı bi tık diğerlerine göre. Bugün çok sıcak diye fanı taktım. 15 dakika aralıklarla çalıştı. 24 saat ışık vermeye devam ediyorum. 11. günlerindeler tam olarak, havalandırma hala kapalı. 2 gün sonra havalandırma sistemini çalıştıracağım, kabinin kapısı açık, tamamen kapatacağım. Sulama yapılmadı, hala ıslak toprak.

04.06

İlk gübreli sulamaları yapıldı.
1l toplam sulama. Saksı başı 250 ml.
1 ml Fish mix, 2 ml heaven, 2 ml activera verildi.

06.06
Boş sulama yapıldı Toprak çok az nemliydi, sulama günü yarındı, ama bitkilerde sebebini bilmediğim sorun oluştu. Yapraklarında yanma mevcut. Bu sanırsam gübreden kaynaklı. 250 ml gübreli sulama fazla geldi sanırsam.
https://ibb.co/PNC9pR1

https://ibb.co/52YS39h

https://ibb.co/xq3JHjD

07.06

11.06
Bir tanesine lst yapıldı.

13.06 (22. Gün)
Hepsine lst yapıldı. 1 tanesinde pistiller gözlemlendi.

Son düzenleme:

Kanka

Administrator
Yönetici
hadi bakalım bol hasatların olsun agacım :cool: sıcaklık 21derece kapatırsan düşer başlangıçta 24 saat ışık vermenı onerırım bu durumda yoksa gelişim durur verim alamazsın çok önemli

hadi bakalım bol hasatların olsun agacım :cool: sıcaklık 21derece kapatırsan düşer başlangıçta 24 saat ışık vermenı onerırım bu durumda yoksa gelişim durur verim alamazsın çok önemli
Sağol Kankam. 21 derecede neyi kapatmam gerekli? Kabinin yarısını açık bıraktım üst kısımdan. Havalandırmayı açmadım @higthead kankamın tavsiyesi ile. Şu an 24.5 derecede, nem 50 lerde düşük gibi biraz. Havlu asacağım, yarın öbür gün gelir nem makinesi. Sabah da sıcak olur diye fan açmayı düşünüyorum. Kabini kapatmalı mıyım ?

Arkadaşlar bol dumanlı günleriniz olsun. Torch Led ile bez dolapta; havalandırma, karbon olmadan çorbacı tohumundan kuru 60 aldım. Sonra sistemimi geliştirip bu growa soyundum.
Ekipmanlarım:
120x120x200 Kabin,
Işık: Mars Hydro Fc6500
890m3 Dr.Karbon Filtre Vortice QUITE Fan Set-150mm (Vortice Lineo QUİET 150mm – 500m3 Ultra sessiz)
Giriş Fanı: 300m^3
Nem Makinesi: GoldMaster Nemo Ultrasonik Sessiz 3,7l Su Tankı 12 Saat Kesintisiz Buhar Veren Hava Nemlendirme Cihazı
Toprak: Biobizz Light-mix
4 adet 19L Bez saksı
10L perlit
Gübreler:
Biobizz: Grow, Bloom, Heaven, Top Max, Alg a Mic, Fish Mix, Activera
Sensi Cal Magxtra
Microbesinler
Overdrive da alacağım. (Eklemem gereken gübreleri önerirseniz çok memnun olurum üstatlar :)
20.05.2023
Tohumları içinde musluk suyu olan karton bardağa attım. 12 saat sonra tohumları bardağın dibine ittirdim.
1 gün sonra tohumları havlu kağıt arasına koydum, buzdolabı poşetine koydum. Ağzını bağladım, karanlık bi yere koydum.
22.05.23
Yaklaşık 20 saat bekledi. Tohumlar patlamış. Tohumları, alacağım yer kapandığı için alamadığımdan karton bardakların altını delip; içine tohumları attım. Hafif su fıslattım. Üstüne pet şişe geçirdim. ( O da küçük yokmuş koca koca 5L lik şişeleri kestim, yarın değiştireceğim )
Işığı 60 cm'e çektim, dimmeri 30 a ayarladım. Saat 21.20 itibari ile serüvenlerine başlamış oldular :)
24.05.23
Bebeklere fısfısla su verildi geceleri, boy göstermişler 22.30 itibari ile :)
25-29 arası
Akşamları toprağın kuruluğuna göre fısfıs ile sulama yapıldı.
30.05
Bez saksılara geçiş zamanı. diplerine 1 er parmak perlit döktüm. Bez saksılara altım karton bardaktan bitkileri. Nem makinesi 24 saat çalışıyor. Hala ışık periyodu 24 saat. Dimmer %40. Ph ayarlı olarak 2 karton bardak ( yaklaşık 200-250 ml) sulama yapıldı her birine.
31.05
Kızların bi tanesinde bi problem var, ışık stresi ve sıcaklık stresi gibi geldi bana.
@OttoMan347 Kral üstlerine şişe geçirmeli miyim ? Kendi hallerine salayım demiştim nem zaten yüksek diye ama.

Kızlarımın keyfi yerinde. 1 tanesi stres oldu sanırsam sadece ufak kaldı bi tık diğerlerine göre. Bugün çok sıcak diye fanı taktım. 15 dakika aralıklarla çalıştı. 24 saat ışık vermeye devam ediyorum. 11. günlerindeler tam olarak, havalandırma hala kapalı. 2 gün sonra havalandırma sistemini çalıştıracağım, kabinin kapısı açık, tamamen kapatacağım. Biraz daha büyüsünler, lst eğitimi vereceğim, duruma göre topping atabilirim. Auto konusunda deneyimli üstadları beklerim eğitim konusunda.

Tommy vercetti

Müptezel
Kızlarımın keyfi yerinde. 1 tanesi stres oldu sanırsam sadece ufak kaldı bi tık diğerlerine göre. Bugün çok sıcak diye fanı taktım. 15 dakika aralıklarla çalıştı. 24 saat ışık vermeye devam ediyorum. 11. günlerindeler tam olarak, havalandırma hala kapalı. 2 gün sonra havalandırma sistemini çalıştıracağım, kabinin kapısı açık, tamamen kapatacağım. Biraz daha büyüsünler, lst eğitimi vereceğim, duruma göre topping atabilirim. Auto konusunda deneyimli üstadları beklerim eğitim konusunda.
Kankam bendede sponsordan bruce banner aldım auto benim 12 günlük oldu ve seninkilerin iki katı nerdeyse bitkim.

Kankam bendede sponsordan bruce banner aldım auto benim 12 günlük oldu ve seninkilerin iki katı nerdeyse bitkim.
Bir yerde yanlış mı yaptım acaba, yarın itibari ile 20-4 ışık döngüsüne geçeceğim. Hiç karanlık vermedim, verince büyümesi fak eder diye düşünüyorum. Bugün de gübreli sulama yapacağım şimdi.

Tommy vercetti

Müptezel
Kanka benim 24 0 hiç kapamadım 50w torch ile bakıyorum 2. Ampulü taktığım an yapraklar pençeleşiyo ışık 25cm uzunlukta

Kanka bide niye 4 auto yaptin ki o kabin 2 tame daha auto kaldirir cok rahat
Kanka aslında kafamdaki de oydu, sonra forumda konuşurken 4 tane ile aynı verimi alacağım söylendi, eğitimini düzgün veririm sorun olmaz diye düşünüyorum. Pazar günü gübreli sulama yaptım, güncelleyeceğim akşama fotolar ile birlikte.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********