5 Yaprak ne zaman temizlenir

Recep21

Yeni üye
Slm kankalar bir bitkimiz varda saksıda, 5 yaprakları ne zaman kaldırsak iyidir yandaki çıkan sömek çiçeklerine yoğunluk veriyor gibime geliyor

Şakkir

Kıdemli Üye
Baktığın genetiğe göre değişir. Kişiye göre de değişir. Ben auto da dokunmuyorum, bloom 3 haftaya kadar. Photo da serçe parmağı geçince beklemeden alıyorum bir, iki yaprak strese sokmadan. Emin ol herkesin kendince bir fikri var bu konuda.

Legend86

Müptezel
Baktığın genetiğe göre değişir. Kişiye göre de değişir. Ben auto da dokunmuyorum, bloom 3 haftaya kadar. Photo da serçe parmağı geçince beklemeden alıyorum bir, iki yaprak strese sokmadan. Emin ol herkesin kendince bir fikri var bu konuda.
Aynen herkesin fikri değişik, mesela ben outdoor photo yapıyorum en tepeden iki boğum arası büyükleri bırakıyorum, bitki büyüdükçe boğum attıkça alttan kaparıyorum ne zaman sömeklenmeye geçiyor sömeğe gelen ışığı kesen çoğu yaprağı bitkiyi strese sokmadan ara ara alıyorum 3 günde bir 4 yaprak gibi

Geyve5454

Müptezel
Aynen herkesin fikri değişik, mesela ben outdoor photo yapıyorum en tepeden iki boğum arası büyükleri bırakıyorum, bitki büyüdükçe boğum attıkça alttan kaparıyorum ne zaman sömeklenmeye geçiyor sömeğe gelen ışığı kesen çoğu yaprağı bitkiyi strese sokmadan ara ara alıyorum 3 günde bir 4 yaprak gibi
Aslında bu şekil yaparak bitkiyi daha çok strese sokuyorsun üstadım. Parça parça yaprak almaktansa bir kere de temizlemek çok daha mantıklı. Hergün bir tane tırnağının çekilmesi gibi düşün bir kere de bütün tırnakların çekilir acısı geçer ama hergün çekilse o acıyı sürekli hissedersin :)

Legend86

Müptezel
Aslında bu şekil yaparak bitkiyi daha çok strese sokuyorsun üstadım. Parça parça yaprak almaktansa bir kere de temizlemek çok daha mantıklı. Hergün bir tane tırnağının çekilmesi gibi düşün bir kere de bütün tırnakların çekilir acısı geçer ama hergün çekilse o acıyı sürekli hissedersin :)
Mantıklı bu sene de öyle deneyeyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********** **
  • New Rookie New Rookie:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** ******** ******** ***** ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ** *** ******** ********** *** ***** **** ***** *** ***** *** ** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ******* ********** ****** ****** **** ***** ******** ****** ****** ****** ********* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** **** *** ****** ****** * **** * ****** * **** ***** hahahaha ***** *****
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** **
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ******* ***** *****
  • S SuperKafa:
  • T Tropikal.MR:
  • S SuperKafa:
    ******* ** **** ******* ****** hahahaha*******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • New Rookie New Rookie:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******** ****** hahahaha**
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    S SuperKafa: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****