50 watt torch led acill yardım

üstadlar herkese merhaba. iki tane genetik attım ama birisinin kafa kısmı koptu yanlışlıkla kabuğunu atamadı biri gayet güzel gidiyor. 3. gününde. genetik purple kush veya white haze. ikisinden biri yani. bende led var aliexpresten almıştım ama yeterli gelmeyeceğini düşünerek 3 tane 50 watt torch ekledim fakat üzerinde 10bin k yazıyor forumlarda genelde 6500 k deniliyor. 10bin olmasının herhangi bi faydası veya zararı olur mu sizlerin fikrini almak istedim 10k işe yaramaz derseniz boşa elektrik tüketmek istemiyorum açıkcası.

• Like
Tepkiler: Xcd
Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bilemedim kanka 10 bin k ışık rengi nekadar beyaz. 7000k da oluyor. Bitki ışığı değil mi. Işığın fotosunu atsana illaki bişi bilen duyan gören vardır.

Xcd

Astral
bro sen değerleri karıştırmışsın öyle değil şimdi 6500k dediği renk sıcaklığı yani 6500 kelvin in kısaltması. Şimdi zaten 2 seçeneğin var 3200k (kelvin) ve 6500k (kelvin) 6500k beyaz ışık yani ilk başlarda gelişim döneminde vereceğin renk sıcaklığı 3200k olanda güneş gibi sarı olan gün ışığı o senin 10000 dediğin lumenidir ve lux tür istersen bir kutusunun resmini at bir bakalım

420x

Üye
bro sen değerleri karıştırmışsın öyle değil şimdi 6500k dediği renk sıcaklığı yani 6500 kelvin in kısaltması. Şimdi zaten 2 seçeneğin var 3200k (kelvin) ve 6500k (kelvin) 6500k beyaz ışık yani ilk başlarda gelişim döneminde vereceğin renk sıcaklığı 3200k olanda güneş gibi sarı olan gün ışığı o senin 10000 dediğin lumenidir ve lux tür istersen bir kutusunun resmini at bir bakalım
Birde arkadaşa ekleme olaraktan o ledlerin plastiğini sökmelisin daha güzel verir ışığı

Sonne

Kıdemli Üye
üstadlar herkese merhaba. iki tane genetik attım ama birisinin kafa kısmı koptu yanlışlıkla kabuğunu atamadı biri gayet güzel gidiyor. 3. gününde. genetik purple kush veya white haze. ikisinden biri yani. bende led var aliexpresten almıştım ama yeterli gelmeyeceğini düşünerek 3 tane 50 watt torch ekledim fakat üzerinde 10bin k yazıyor forumlarda genelde 6500 k deniliyor. 10bin olmasının herhangi bi faydası veya zararı olur mu sizlerin fikrini almak istedim 10k işe yaramaz derseniz boşa elektrik tüketmek istemiyorum açıkcası.
Aşağıdaki arkadaşın söylediği net doğru dostum torch ledlerde 10k kelvin bir ürün dünyada yok. Sen terimleri karıştırmışsın 10k olan lümen yazıyor olabilir ama oda asla ama asla doğru yazmıyordur eminim çünkü cata marka torch aldın diyelim 50w ları max 5k lümen verir.50w yxo cob led bile 6k veriyor.

• Like
Tepkiler: Xcd

sayexe

Üye
Ledlerin kafalarındaki plastiği çıkarıp içerisine aliminyum döşersen çok daha etkili ışık sistemi olur

Shepard

Müptezel
kanka daha önce 50w torch kullandım fazladan eklemene gerek yok ilk 12-14 gün 50w kafa noktasına 30cm uzaklık yeterli oluyor. Uzadıkça 30 cm ye sabitle. Kafadaki plastiği 12-14. günden sonra kes yanına 1 50w daha ekle kafası kesilmiş. Seni 3. haftaya kadar götürür sonrası sende.

kelvinle lumeni karıştırmıyorum arkadaşlar kutuda da lambada da 10000k yazıyor 10bin kelvin yani. bi yabancı forumda okudum kimisi direk 10bin k kullanıyomuş 6500k nın biraz daha soluk olduğunu düşünüyor. kimisi karma yapıyomuş öyle yazmışlardı. bloomda 3200k geçicem sarıya internetten alıcam ama bu acil diye direk elden aldım. ama ledlerin plastiğini kesmek aklıma gelmemişti onu da yaparım güzel fikir. teşekkürler hepinize.

kanka daha önce 50w torch kullandım fazladan eklemene gerek yok ilk 12-14 gün 50w kafa noktasına 30cm uzaklık yeterli oluyor. Uzadıkça 30 cm ye sabitle. Kafadaki plastiği 12-14. günden sonra kes yanına 1 50w daha ekle kafası kesilmiş. Seni 3. haftaya kadar götürür sonrası sende.
bu 3 tanenin de kafasını keseyim mi yoksa tek bitanesinin mi keseyim ? plastikler sökülüyo mu bu torchların yoksa tepeden kesmeli miyim ?

sayexe

Üye
bu 3 tanenin de kafasını keseyim mi yoksa tek bitanesinin mi keseyim ? plastikler sökülüyo mu bu torchların yoksa tepeden kesmeli miyim ?
kanka kafalarını kesmene gerek yok o kafasındaki plastik zaten döndürerek çıkartılıyor. Çıkmıyorsa hepsini kes yapabilirsen içini aliminyumla yansıtsın iyice

tamamdır hocam 250 lira verdim üçüne yaramıcaksa üzülürdüm :) sarıları internetten cata alıcam 3200 kelvin buldum siteyi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********