53. gün auto çiçek başlamış mı, hala boya gidiyor.

alas_kaa

Üye
Selam kankalar, kızımızın son durumu. Ph'ı ayarladık. 2 dir boş suluyorum. Önce 1 sonra 1,5 lt kademeli olarak arttırdık, yarın öbür gün toprak kurur. 2 lt çıkartıcam.

çiçek başlamış mı,

Baya boya gitti 1m ye yakın oldu topraktan itibaren.

alt yapraklar baya kötü.

Bir de şimdi bu sararan yaprakları ellemedim, bitki mi bu yaprak lardan azot çekiyor. Yoksa bu sarı yapraklar topraktaki fazla azotu mu çekiyor. Gübre olarak neye devam etmeliyim. 2 dir boş suluyorum.

yardım eden üstadlara şimdiden teşekkürler.

OttoMan347

√SEFİR√
Çiçeğe girmemiş.
Yapraklara ne olmuşsa eski olmuş yeni değil oyuzden ne olduğu anlaşılmaz. Beyaz noktalar da thrips yaralarına benziyor yani böcek

OttoMan347

√SEFİR√
evet böcekler yiyor, alt yaprakları alayım mı,
O çürümüş olanları al yaralı olanlar idare eder. 1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı karbonat, sıvı yağ ve sıvı sabun koy iyice calkala 1 gün beklet süzerek spreye doldur 2 günde bir yaprak altlarına uygula

O çürümüş olanları al yaralı olanlar idare eder. 1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı karbonat, sıvı yağ ve sıvı sabun koy iyice calkala 1 gün beklet süzerek spreye doldur 2 günde bir yaprak altlarına uygula
@OttoMan347 dostum birşey sormak istiyorum epeyce okudum yorumlarını benim kızlar 10 günlük şimdi den yapraklara bit yada Thrips dadandı yaprakların üstünde ve altında gördüm NeemAzal vardı üstüne altına sıktım bildiğin yıkadım korkudan NeemAzal tek başına yetermi birde çiçeğe girene kadar 5 günde bir sıkıcam sıkıntı olur mu sağolasın:)

Nazim_Red

Doktor
Selam kankalar, kızımızın son durumu. Ph'ı ayarladık. 2 dir boş suluyorum. Önce 1 sonra 1,5 lt kademeli olarak arttırdık, yarın öbür gün toprak kurur. 2 lt çıkartıcam.

çiçek başlamış mı,

Baya boya gitti 1m ye yakın oldu topraktan itibaren.

alt yapraklar baya kötü.

Bir de şimdi bu sararan yaprakları ellemedim, bitki mi bu yaprak lardan azot çekiyor. Yoksa bu sarı yapraklar topraktaki fazla azotu mu çekiyor. Gübre olarak neye devam etmeliyim. 2 dir boş suluyorum.

yardım eden üstadlara şimdiden teşekkürler.
Resimler gitmiş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!