54. gününde bir WhiteWidow auto

halil1q

Yeni üye
Merhaba kankalar kızım 54 günlük white widow auto sponsor siteden aldım advenced nut.  bloom ve grow kullanıyorum gübre olarak sadece bu ikisi 1.5-2 günde bir 1 litre gübreli  su veriyorum(litreye 4ml bloom,4ml grow) arada gübresiz veriyorum 2 gün sonra toprak temizlensin diye flush atıcam cfl altında yetiştiriyorum saksı 10 litre
hafif lst yaptım biraz.sıcaklık ve nem optimum seviyelerde seyir ediyor.

kızım başlarda biraz rahatsızlandı yaprakları iyice sarardı sapsarı olmuştu sebebini bir türlü bulamadım ordan 1-2 hafta kaybettim sanırım.

kızımın durumu nedir bilgili kankalar bi yorumlarsa sevinirim birkaçta sorum var:

1. kızımın yaprakları bazen terleme yapıyor üst üste gelen yaprakların arası resimde de gösterdim nedeni nedir bi sorun teşkil eder mi? onları peçeteyle kuruluyorum.

2.sanırım çiçeklenmeye girdi pistiller çıkmaya başladı sarı ışığa geçmelimiyim?

3.gübreyi arttırmalımıyım yada growu az verip bloomu mu arttırmalıyım şimdiye kadar yavaş yavaş arttırarak 4ml-4ml ye getirdim dahada yukarı çıkmalı mıyım? en son 4.1ml grow 4.3 bloom verdim bi sorun yok gibi. bloom gübresini arttırmalımıyım yani kutunun üstünde 4ml yazıyor 

şimdiden teşekkürler kankalar resimler aşağıda

https://imgur.com/a/dLtC3qr

kutunun üzerinde yazan rakamı boşver dostum 4 4 = 8 ml 1 lt su icin fazla gübreyi azalt 2  2 ver 1 lt suya veya 3 mg bloom 2 grow şeklinde ver. growa 2 3 hafta daha devam et sonrasında tamamen kesip sadece bloomla devam et o sırada birde carbload alırsan güzel iş görürsün. Bitkine sarı ışık için erken ciceklenmeye henüz tam anlamıyla girmemiş 2 3 hfta daha devam ettiriceğin grow gübresiyle devam et 2 hafta sonra grow u tamamen kesip carbload bloom + sarı ışık ile yoluna devam et. terleme yapiyor demişsin ısı oranın nasıl kaç derecelerde nem oranın nasıl havalandırma sıstemın nasıl bu 3 etken yapar terlemeyi hasatın bol olsun sömeğin kaliteli olsun

Kanka güzel duruyorlar yaprağın üstündeki su nemden dolayı oluyordur büyük ihtimal. Eger flowering sürecine geçerken flush atıcaksın 4/1 oranında gübre eklemen gerekli çünkü saf suyla direkt yıkarsan hiçbir besin kalmaz toprakta hafif bi gübre ekle. Eger cfl kullanmaya devam ediceksen 2700Kelvin olanlarından kullan çiçeklenmede. 12/12'ye aldıktan sonra bitki 2 hafta daha falan devam ediyo veg dönemine grow gübresini yavaş yavaş azalt bu süreçte. Diger gübreleri de kullanım tablosunda ki oranlara göre devam et.

halil1q

Yeni üye
Cvp: 54. gününde bir WhiteWidow auto

Baba Haze' Alıntı:
kutunun üzerinde yazan rakamı boşver dostum 4 4 = 8 ml 1 lt su icin fazla gübreyi azalt 2  2 ver 1 lt suya veya 3 mg bloom 2 grow şeklinde ver. growa 2 3 hafta daha devam et sonrasında tamamen kesip sadece bloomla devam et o sırada birde carbload alırsan güzel iş görürsün. Bitkine sarı ışık için erken ciceklenmeye henüz tam anlamıyla girmemiş 2 3 hfta daha devam ettiriceğin grow gübresiyle devam et 2 hafta sonra grow u tamamen kesip carbload bloom + sarı ışık ile yoluna devam et. terleme yapiyor demişsin ısı oranın nasıl kaç derecelerde nem oranın nasıl havalandırma sıstemın nasıl bu 3 etken yapar terlemeyi hasatın bol olsun sömeğin kaliteli olsun

usta cabload nedir? gübreyi de azaltıcam yorumun için çok teşekkürler nem40-50lerde sıcaklıkta 20 24 arası havalandırmada pc fanlarıyla bir çıkış bir giriş şeklinde dediklerini uygularım usta tekrar saolasın.

jackHerrer' Alıntı:
Kanka güzel duruyorlar yaprağın üstündeki su nemden dolayı oluyordur büyük ihtimal. Eger flowering sürecine geçerken flush atıcaksın 4/1 oranında gübre eklemen gerekli çünkü saf suyla direkt yıkarsan hiçbir besin kalmaz toprakta hafif bi gübre ekle. Eger cfl kullanmaya devam ediceksen 2700Kelvin olanlarından kullan çiçeklenmede. 12/12'ye aldıktan sonra bitki 2 hafta daha falan devam ediyo veg dönemine grow gübresini yavaş yavaş azalt bu süreçte. Diger gübreleri de kullanım tablosunda ki oranlara göre devam et.

nem 40-50lerde arada 60 oluyor.4/1 derken çeyreğini mi yani tam anlamadım yoksa 4 katını mı?. bitki auto 24 saat sarı ışık versem olmaz mı 12/12 mi vermem lazım.yorumun için çok saolasın gübreyi yavaş yavaş azaltırım.

halil1q' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

usta cabload nedir? gübreyi de azaltıcam yorumun için çok teşekkürler nem40-50lerde sıcaklıkta 20 24 arası havalandırmada pc fanlarıyla bir çıkış bir giriş şeklinde dediklerini uygularım usta tekrar saolasın.

jackHerrer' Alıntı:

nem 40-50lerde arada 60 oluyor.4/1 derken çeyreğini mi yani tam anlamadım yoksa 4 katını mı?. bitki auto 24 saat sarı ışık versem olmaz mı 12/12 mi vermem lazım.yorumun için çok saolasın gübreyi yavaş yavaş azaltırım.

4/1(çeyrek anlamında). Auto oldugunu görmedim o zaman 24 saate devam edebilirsin veya 20/4 sistemi de uygulayabilirsin.

Coban

Üye

Baba Haze' Alıntı:

"Kutunun üzerinde yazan rakamı boşver" sözüne katılmıyorum. Advanced nutrients dünyanın en meşhur gübre markası. Onlarca bilim adamı en uygun ne kadar suya kaç ml gübre kullanılması gerektiği için dünyanın parasını harcayıp ürün çıkarıyorlar. En doğru oran firmanın kendi belirlediği orandır ki arkadaşın dediği bloom ve grow gübreleri 54. gün için 1 litreye 4'er ml kullanılması gereklidir. Arkadaş doğru oranda gübresini veriyor.

halil1q

Yeni üye

Coban' Alıntı:
Baba Haze' Alıntı:

"Kutunun üzerinde yazan rakamı boşver" sözüne katılmıyorum. Advanced nutrients dünyanın en meşhur gübre markası. Onlarca bilim adamı en uygun ne kadar suya kaç ml gübre kullanılması gerektiği için dünyanın parasını harcayıp ürün çıkarıyorlar. En doğru oran firmanın kendi belirlediği orandır ki arkadaşın dediği bloom ve grow gübreleri 54. gün için 1 litreye 4'er ml kullanılması gereklidir. Arkadaş doğru oranda gübresini veriyor.

doğrudur hocam sonuç olarak hepimizin tecrübleri farklı ben de 2 sulamadır 4er ml veriyorum ama bitkide bir sorun çıkmadı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **