6 Bitki İçin Kabin ve En Az Yakan En Verimli Led Seçimi ! ( Tasarruf ve Verim ikisi bir arada )

tanersins

Yeni üye
Arkadaşlar selamlar !

6 Adet bitki için Kabin ve benim için en önemlisi olan LED seçimi.

LED teknik özellikleri beklentim: 6 Bitki için inanılmaz verimli iken bir o kadar da enerji anlamında tasarruflu olmalı.

Ben de fikirlerimi aşağıda yorumlara sizlere aktarmaktan memnuniyet duyacağım kankalar.

Teknik özellikleri beklentilerimi karşılayacağını düşündüğünüz ürünler nelerdir ? Siz neler kullanıyorsunuz ? Tavsiyeleriniz neler ?

Son düzenleme:

tanersins

Yeni üye
150cmx150cm kabine 720 Watt V4 Samsung LM301H Cree/Osram/Lg/Seoul anahtarlı quantum board. Getirtebiliyorsan Geeklight Geekbeast var 630 Watt kur bahçeni izle. 580m3 kanal fanı ve ona uygun Canlite karbon filtre çıkış için kâfi. Giriş içinse 240m3 yeter.
Kankacım verdiğin cevaplar güzel. Öncelikle bunun için teşekkür ederim. Ama şöyle bir durum var, hepsi yurtdışı kaynaklı ürünler. Gümrük problemleri ile karşılaşmak istemiyorum. Bu sebeple TR ürünleri listeler misin ? Daha önce kullandıkların varsa bunlardan da örnekler verebilirsin

tanersins

Yeni üye
Aynen arkadaşın dediği mantıklı hem tasarruflu hemde Led konusunda gerçekten çok başarılı bi Led qb atacağım linkteki arkadaşta istediğin her çeşit qb Led var hakkını veren biri yazarsan sana yardımcı olur kesin https://letgo.onelink.me/O2PG/584f429a
Kardeşim bunu gördüm hemen hemen her konunun altına atmışssın :) Ben bu ledi mantıklı bulmuyorum. 1.si letgo üzerinden satılıyor kurumsal değil. 2.si güvenli değil ve 3.sü 240w

tanersins

Yeni üye
Bu tür şeyler işe yaramaz senin istediğin kriterler için sadece ışığa 8k-9k para harcaman lazım o kadar bütçen var mı? Biraz araştırma yap ama bence yurtdışı menşeili markalar al. Meijiu, bavagreen, kingbrite, geeklight, blaze lighting aklıma gelen markalar orjinal ledler kullanıyorlar çok da memnun kullananlar. Sahibinden birkaç link vardı duruyorsa hala atayım oralara bir sor derim. Yoksa kendin sipariş vericeksin bir şekilde ya da kriterlerini değiştirmen lazım. Türkiyede montelenmiş ürünlerden uzak dur en iyisi olmaktan uzaklar.
8-9k'dan kaçtığım yok kanka konu başlığı ve konuda belirttiğim üzere bütün olay yüksek verim ve en iyi enerji tasarrufu. Bu gösterdiğim ürün 240V o yüzden bu ürün gözüme çarptı 1200w ışık yayıyor. Daha mantıklı önerileriniz varsa tavsiyeye açığım

tanersins

Yeni üye
Şuan alabileceğin en verimli led benim en başta dediğim ışık daha iyisi yok. Senin sorduğun tür ledler çok eski ledler 1200w der 250w'dir aslında tuzaklar seni sen de düşersin oltaya. Verimlilik yerlerdedir çabuk bozulur vs. Bence sen biraz daha araştırma yap öneride bulunmak isteyen arkadaşlar da verir diye düşünüyorum ona göre aklında bişey oturmaya başlar. Aceleye getirirsen gereksiz masraf yaparsın
Teşekkür ederim tavsiyelerin için. Peki 6 bitki için kabin ve buna oranla fan seçimi hakkında tavsiye verir misin ?

tanersins

Yeni üye
150cmx150cm kabine 720 Watt V4 Samsung LM301H Cree/Osram/Lg/Seoul anahtarlı quantum board. Getirtebiliyorsan Geeklight Geekbeast var 630 Watt kur bahçeni izle. 580m3 kanal fanı ve ona uygun Canlite karbon filtre çıkış için kâfi. Giriş içinse 240m3 yeter.
Şunların linkini atar mısın burda kalsın kanka sana zahmet

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***