6x bluedream auto Isı ve nem sorununu çözemiyorum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22134
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22134

Guest
Kankalar,

Bu ilk cadir growum ve ilk postum sikinti sudurki cadirdaki nem ve isi sorununu cozemedim. Bu sikintidan kaynakli yavrularda sikintilar gozukmekte.

Oda isisi duvardaki nem/isi olcer resminde mevcut. Ev yerden isitma oldugu icin kuru hava normalmis.

Degerli onerilerinizi bekliyorum.

Ekipman listem:

Hirdavat

Bitki Kabini - 120x120x200

400W Tüm Sezonlar DOB LED Bitki Lambası (110Lümen/Watt) X 2
Deerma F325 Gümüş İyonlu Ultrasonik Soğuk Buhar Makinesi x 2
Giriş-300m3 (dimmer)
Çıkış-330m3 HM Karbon Filtre Turbine Pro Fan Set
Klipsli Vantilatör 18 cm x 2
Secret Jardin WebIt Scrog Filesi 120x120
Air Saksı 20 Lt x 6
Isı Nem Ölçer (Problu)

Tohum

Sponsor Bluedream auto x6

Toprak

Biobizz Light Mix 50 L

BESIN

General Hydroponics FloraMicro Hardwater 500 ml
General Hydroponics FloraBloom 500 ml
FloraGro 500 ml
Atami CalMag 250 ml
Ripen 500 ml

Co2

TNB Naturals Co2
Ev yapimi co2
Resim (2).jpgResim (5).jpgResim (6).jpgResim (7).jpgResim (10).jpgResim.jpgResim (4).jpgResim (8).jpgResim (9).jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel kardeşim bu şartlarda bitki bodur kalir nem yok gibi bişey. Bu bitkiler nemi cok sever. Sicaklik bu seviyedeyse sınırda demektir o yuzden fanlari kapatamassin. En iyisi 1 litrelik pet siselerin dibini kes bitkilerin uzerine koy. Kapagini ac yazili ambalajida sök. Başka bir çaren yok gibi. Birde 20 litre saksi o bitkiler cok gereksiz olmuş. Auto bitki maximum 15 litre saksiya ihtiyac duyar uzeri gereksiz yer kaplar. 6 tane bitki 9 cadira sigmaktq cok gucluk cekicek. Simdiden scrog yapmayi ogrenmeni tavsiye ederim.
Bol şans o nem oranında sabır ve şans diliyorum.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
Güzel kardeşim bu şartlarda bitki bodur kalir nem yok gibi bişey. Bu bitkiler nemi cok sever. Sicaklik bu seviyedeyse sınırda demektir o yuzden fanlari kapatamassin. En iyisi 1 litrelik pet siselerin dibini kes bitkilerin uzerine koy. Kapagini ac yazili ambalajida sök. Başka bir çaren yok gibi. Birde 20 litre saksi o bitkiler cok gereksiz olmuş. Auto bitki maximum 15 litre saksiya ihtiyac duyar uzeri gereksiz yer kaplar. 6 tane bitki 9 cadira sigmaktq cok gucluk cekicek. Simdiden scrog yapmayi ogrenmeni tavsiye ederim.
Bol şans o nem oranında sabır ve şans diliyorum.
Scrog yapıcam low stress traınıng den sonra. Saksıyıda bırdahakı photo grow ıcın aldım yer kaplama dısında sorun olmaz umarım.
Cevap ıcın tesekkurler

B

Bitik

Guest
Kardeşim ac gozlu davranmissin aldigin tohumlarin hepsini saksiya atmışsın, 6 tane attigina pisman olacaksin cunku onlar cadira sigmayacak

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
300 m3 giriş 330 m3 çıkış var senin girişin max 210 olmalı. Giren hava hiç durmadan çıkıyor içeriden nem kalmaması normal. Giriş fanını kapatıp dene birde nem yükselecektir.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
300 m3 giriş 330 m3 çıkış var senin girişin max 210 olmalı. Giren hava hiç durmadan çıkıyor içeriden nem kalmaması normal. Giriş fanını kapatıp dene birde nem yükselecektir.
dımmer ekledım tam noktasını bulmak ıcın tam guc yanı 300m3 calısmıyor hıcbırzaman

mokokoo

Üye
saçmmaladın şu an :D
kendi agzınla söylemişsin 300 m3 giriş 330 m3 çıkış olan yerde içerde nem kalmaz hava durmaz çıkar gider demişsin bi yandan da hava girişini büyütecegin yerde max 210 olacak diyip küçültmesini söylemişsin ben daha yeni malzeme listesi çıkarıyorum alış veriş için hiç grow yapmadım ama mantıgımız da var yani :)

Ü

Üye silindi 22134

Guest
Arkadaş aşağıdaki mesajda gerekli bilgiyi vermiş sana.. aynı boyutta fan kullanmanı kim söyledi?
Fanlar aynı debide calısmıyor dımmer takıp gucu ayarlayabılıyorum fakat denedıgım kombınasyonlarda nem ve ısı aynı anda optımıze olmadı.

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
bak bir daha düşündüm ama hala aynı düşünüyorum :)
Kardeşim sen düşünme boşver. İlk önce öğren. İnsanlar sana doğruyu söylüyor sen bilmediğin halde konusuyorsun. Öyle düz mantıkla olmuyor bu işler. Her şeyin bir hesabı kitabı var. Adam sana saçmalamıssın demiş ya o kadar doğru söylemiş ki. Bence sen grow setini toplamadan önce . İlk önce iyi bir arastırma yapmayı öğren böyle düz mantıkla parana yazık edersin.

mokokoo

Üye
Kardeşim sen düşünme boşver. İlk önce öğren. İnsanlar sana doğruyu söylüyor sen bilmediğin halde konusuyorsun. Öyle düz mantıkla olmuyor bu işler. Her şeyin bir hesabı kitabı var. Adam sana saçmalamıssın demiş ya o kadar doğru söylemiş ki. Bence sen grow setini toplamadan önce . İlk önce iyi bir arastırma yapmayı öğren böyle düz mantıkla parana yazık edersin.
bende buradaki forumları okuyarak not almıştım o zaman beni yanlış bilgilendirmişler kusura bakmasın arkadaş valla 3 gündür kafa patlatıp dogru yolu da bulamamış olduk siz yetkili bi abiye benziyorsunuz bana yardımcı olurmusunuz beraber bi liste yapalım 100 x 100 x 200 çadıra sessiz bi sistem öneriniz

Ü

Üye silindi 22134

Guest
Merhaba dostum, yeni growun hayırlı olsun. Giriş fanı, 1 venti ve 1 ışığı şimdilik kullanma. 30-35. Gün 2. Işığı takarsın. Ventide o zaman açarsın. Dediklerimi yaptıktan sonra 24 saatlik cycle ın sonunda değerleri görelim. Mümkünse odanın ısıtıcısı yerden tavandan petekten fark etmez kıs ısısını.
1 ısıgı ve 1 fanı kapadım 24 saat gozlem yapıcam. Cozum odaklı yardım ıcın tesekkur ederım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **