6X Tohumdan Hasata Grow Günlüğüm

Merhabalar, bir süre önce satın almış olduğum ancak bir birlerine karıştıkları için genetiklerini ne yazık ki kestiremediğim 6X isimsiz bitkimizi hep birlikte, sorunsuz bir şekilde yetiştirmeyi umuyorum. Yetiştirme esnasında kat edilen yolu belirli aralıklarla sizlerle aşama, aşama paylaşmak istiyorum. Gördüğünüz eksikleri, önerilerinizi veya duygularınızı belirtmeniz günlüğü güncel tutabilmem adına gerekli motivasyonu sağlayacak en büyük etkendir.

• Mars Hydro yetiştirme kabini 150x150x200
  • Mars Hydro FC 4800 tam spektrum led
  • Garden High Pro Salınımlı Vantilatör
  • 2 Adet S&P TD-350 Silent 125 mm/380 m3 Sessiz Fan
  • Can Lite Karbon Filtre 330m3

Advanced Nutrients Serisi;
  1. Sensi Grow A
  2. Sensi Grow B
  3. Sensi Bloom A
  4. Sensi Bloom B
  5. Sensi CalMag Xtra
  6. B-52
  7. Voodoo Juice
  8. Big Bud
  9. Senseyzm
  10. Bud İgnitor
  11. Over Drive
  12. Bud Factor X

3. GÜN 19.06.2023 / Pazartesi

Bitkiler topraktan baş kaldıralı 3 gün oldu, bugün itibari ile 1,2,5,6,7 numaralı gübreleri takviye olarak uygulamaya başladım. İlgili numarada belirtilen gübrelerin üretici firma tarafından 1. hafta için uygun görülen kullanım değerleri uygulanmıştır, ana besinler için 1lt/1ml - 5,6,7 numaralı besinler için 1lt/2ml

Saksıda bulunan ve bardakta diğer büyüklüğü fark edilen 2 bitki bir kaç gün daha önce çimlendirilmiştir.

Bloomda ışık takviyesi yapmayı düşünüyormusun kabinin tamamen dolarsa ?

Ekstra takviye yapabilecek şartlar uygun değil ne yazık ki, ancak ışık yayılımı mt2 olarak kabine uyumlu. Dimerli olduğu için şuanda %25 güçte çalıştırıyorum, kabinin tamamen dolması ve blooma geçilmesi durumunda tam güçte çalıştıracağım.

Geyve5454

Müptezel
Ekstra takviye yapabilecek şartlar uygun değil ne yazık ki, ancak ışık yayılımı mt2 olarak kabine uyumlu. Dimerli olduğu için şuanda %25 güçte çalıştırıyorum, kabinin tamamen dolması ve blooma geçilmesi durumunda tam güçte çalıştıracağım.
Aslında kabinine göre tam optimum bir led kullanmıyorsun aynı kabin boyutunda fc6500 kullanıyorum ben 113x112 boyutunda olduğu için led kalan 37 cmlik mesafeyi de kaplamadan yansıma ile sağlıyorum yada ledin 180 derecelik yayılımı ile. Senin ledin ile bu mesafe çok daha fazla güzel günlük aynı dönemlerde başladık takipteyim kıyaslama yapıp farkı anlamış oluruz başarılar bol hasatlar dilerim:)

Aslında kabinine göre tam optimum bir led kullanmıyorsun aynı kabin boyutunda fc6500 kullanıyorum ben 113x112 boyutunda olduğu için led kalan 37 cmlik mesafeyi de kaplamadan yansıma ile sağlıyorum yada ledin 180 derecelik yayılımı ile. Senin ledin ile bu mesafe çok daha fazla güzel günlük aynı dönemlerde başladık takipteyim kıyaslama yapıp farkı anlamış oluruz başarılar bol hasatlar dilerim:)

Teşekkür ederim dostum, günlük tutuyorsan eğer bende takip edeceğim bol hasatlar. : )

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    T Turco: ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * ****...