7. YARGI PAKETİ YÜRÜRLÜLÜĞE GİRDİ, GEÇMİŞTE VE ŞU AN DENETİM YİYENLER İÇİN ÇOK SIKINTILI DURUMLAR VAR

harmangenc

Kıdemli Üye
Arkadaşlar bu yılın başında hazırlanan ve içinde uyuşturucu kullanımıyla ilgili suçlara dair de düzenleme bulunduran 7. yargı paketi yürürlülüğe girdi. Bu durum maalesef bizim gibi sadece bitki tüketen ve bu yüzden yakalanan insanlar için çok sıkıntılı maddeler içeriyor. En sıkıntılı noktası ise şurası :

''Cumhuriyet savcısının, erteleme süresi içinde uyuşturucu madde şüpheliyi yılda en az 2 kez ilgili kuruma sevk etmesi zorunlu hale getirildi. Cumhuriyet savcısı tarafından şüpheli hakkında verilen erteleme kararının kolluk birimlerine bildirilmesi sağlanacak.''

yani bu demek oluyor ki ''Kamu Davasının Ertelenmesi'' olarak geçen 5 sene içerisinde, bu suçtan dolayı yakalanmış kişiler denetimli serbestlik koşullarını 1 yıl sorunsuz tamamlasalar dahi sonraki 4 sene boyunca senede en az 2 kez kullanmaya devam edip etmediklerinin tespit edilmesi için idrar testine yollanacaklar. Bu durum denetimli serbestliği geçmişteki 5 sene içerisinde bitirmiş ve henüz erteleme süresi dolmamış kişiler için de geçerli. Ben şu an aktif olarak denetimde olup bu sürenin geçmesini iple çeken birisi olarak bir de bu haberi okuyunca çok moralim bozuldu. Hepimize Allah yardımcı olsun.

Ya masum bitki legalleşecek, ya da ben bu ülkeden gideceğim... Bu kadar baskı altında böyle bir yerde daha fazla mutlu olarak yaşanılmaz.

Mikoo

Kıdemli Üye
Bisey olmaz. 3 gun icme cikmiyor idrar da. Yilda 2 kz gidicek isiycek alt tarafi. Bir cok denetimim var. Bu olay yuzunden savcilar icicile konusunda daha bagislayici olacaktir. Cunku içicileri daha fazla ugrastiran bir madde olmuş. Bisey olmaz merak etmyjn. Durmak yok yeşiledvam..

edanur34

Üye
Bisey olmaz. 3 gun icme cikmiyor idrar da. Yilda 2 kz gidicek isiycek alt tarafi. Bir cok denetimim var. Bu olay yuzunden savcilar icicile konusunda daha bagislayici olacaktir. Cunku içicileri daha fazla ugrastiran bir madde olmuş. Bisey olmaz merak etmyjn. Durmak yok yeşiledvam..
Sac telinde cikiyor ne kadar zaman once kullanigina kadar. Bazen şüphede kalip sac teliyle bakıyorlar. Ama umrumda değil. Yeşile devam dedigin gibi :D

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Hele durun yelkenleri hemen suya indirmeyin mevzuata bakarız nasıl işlenecek süreç bir anda değişecek ve yapılacak şeyler değil gibi . 1 sene denetime başlayan ve planları hazırlanan kişilerin denetimini 2 seneye çıkarcaklarını düşünmüyorum . Dsm ye gittikçe bilgi paylaşırız . Savcının her sene en az iki idrar istemesi olayı net değil gibi . Yeni çıkan kanunlar aleyhe işlemez şuanda denetimde olanların herşey netleştiğinde avukatlardan yardım alıp emsal kararlar olursa burda paylaşırız .

harmangenc

Kıdemli Üye
Hele durun yelkenleri hemen suya indirmeyin mevzuata bakarız nasıl işlenecek süreç bir anda değişecek ve yapılacak şeyler değil gibi . 1 sene denetime başlayan ve planları hazırlanan kişilerin denetimini 2 seneye çıkarcaklarını düşünmüyorum . Dsm ye gittikçe bilgi paylaşırız . Savcının her sene en az iki idrar istemesi olayı net değil gibi . Yeni çıkan kanunlar aleyhe işlemez şuanda denetimde olanların herşey netleştiğinde avukatlardan yardım alıp emsal kararlar olursa burda paylaşırız .
İnşallah dediğin gibi olur kankam ama adalet bakanlığından birisiyle konuştuğumda bana bu denetim bittikten sonra erteleme süresi bitene kadarki kalan 4 yıl senede en az 2 kez idrara gideceğimi ve bu kuralın kesinleştiğini söyledi. Henüz çok yeni bir durum, yaşayıp göreceğiz...

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Ee şimdi 2 tane denetim patlatıp 1.8 ceza alan hagb alan adam bırakmadığı yada tamamlayamadığı için ceza aldı bu adamı senede iki kere nasıl idrara göndericek adam zaten ceza almış hadi onu göndermedi bana sana niye çifte standart var ?

harmangenc

Kıdemli Üye
Ee şimdi 2 tane denetim patlatıp 1.8 ceza alan hagb alan adam bırakmadığı yada tamamlayamadığı için ceza aldı bu adamı senede iki kere nasıl idrara göndericek adam zaten ceza almış hadi onu göndermedi bana sana niye çifte standart var ?
kanka dediğin gibi çok karışık ama bu ülkenin adalet sisteminin de ne kadar bozuk olduğunu biliyorsun o yüzden artık hiçbir şeye şaşıramıyorum.4 sene önce denetimi bitirip ertelemesine 1 sene kalmış adamın bu yüzden patladığını düşünsene mesela...

harmangenc

Kıdemli Üye
Normalde kanunlar geçmişe dönük işleyemez yani bu olayı yeni yıldan önce yaşayanlar muhtemelen etkilenmez, örneğin benim olay ocakta oldu ilk kağıt da bir ay önce geldi ve o kağıtta yazıyor erteleme süresinde yılda en az 2 kere diye, ama sizi etkilememesi gerek çünkü size gelen kağıt muhtemelen benimki kadar uzun değildir. Bu arada ben hala ikinci kağıdı bekliyorum 24 25 gün oldu aralarda da dayanamayıp birkaç kez takıldım çünkü ilk testten sonra şu yeni kanunla bir daha çoook uzun süre takılamayacak gibiyim. Üzdü.
Kankam inşallah dediğin şekilde olur kendi adıma çok sevinirim ama senin için de şöyle söyliym. Belki de tüketimini kontrol altına alman için gereken doğru zamandır. Denetim bitene kadar takılma bence zaten emin ol o süreçte çok şey değişecek. Erteleme süresi de yılda 2 defa, yine takılırsın ama haftada 2 kez takılırsın. Benim için geçerli olursa ben de mecbur böyle ilerliycem sanırım

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Bu gün kanunu bi avukata birde adliyede bir memura gönderdim aleyhe bozma yasağının kapsamı dışında olan kapsayan maddeler var yargı paketinde ama ikisininde ortak görüşü bize verilen tedavi programının uzamayacağına kesin bakıyorlar diğer madde de yanlış hatırlamıyosam adliyedeki memur 5 sene erteleme dosya için denetim için ertelemiyor dosya açmamak için 5 yıl erteliyor . Denetim 1 yıl bittikten sonraki 2 yıl içinde lüzum görürse 2 defa gönderir diyor göndericeğini zannetmiyorum bu hafta net bilgi veririm diye sonlandırdı

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Bu arada polis gbtsinde galiba çıkıyor seni isterse teste götürebiliyor yeni kanunda ( yapılcağını sanmıyorum ama bazen bir gün uygulama yapıyolar böyle şeyler için millete göstermelik olan gene suçsuza oluyor **** ) amını yurdunu siktiğin memleketinde 10 15 yaşındaki çocuklara tecavüz edip yakan gömen öldürene de bu kadar hassasiyet gösterseler keşke . **** methe düşen adamla hastalığından lilika içen adamı reçetisiz diye ayda yılda sigara takılan adama aynı tedaviyi verip güya halk sağlına önem veriyolar sigara içen adam denetim çıkışı methe düşüyo. Dersin işlendiği binanın çıkışında istediğin uyuşturucuyu bulursun bu yasalarla başa çıkabilceklerini sanmıyorum bütün etrafımdaki insanlar patlıyo . Ne sikiyolar ne üstümüzden kalkıyolar

harmangenc

Kıdemli Üye
Bu arada polis gbtsinde galiba çıkıyor seni isterse teste götürebiliyor yeni kanunda ( yapılcağını sanmıyorum ama bazen bir gün uygulama yapıyolar böyle şeyler için millete göstermelik olan gene suçsuza oluyor **** ) amını yurdunu siktiğin memleketinde 10 15 yaşındaki çocuklara tecavüz edip yakan gömen öldürene de bu kadar hassasiyet gösterseler keşke . **** methe düşen adamla hastalığından lilika içen adamı reçetisiz diye ayda yılda sigara takılan adama aynı tedaviyi verip güya halk sağlına önem veriyolar sigara içen adam denetim çıkışı methe düşüyo. Dersin işlendiği binanın çıkışında istediğin uyuşturucuyu bulursun bu yasalarla başa çıkabilceklerini sanmıyorum bütün etrafımdaki insanlar patlıyo . Ne sikiyolar ne üstümüzden kalkıyolar
çok doğru kankam valla muhtemelen o erteleme idrarı uygulanırsa gbt yöntemiyle uygulanır.diğer dediklerine de sonuna kadar katılıyorum.

net bilgi alırsan haberdar edersin yine ben de bi şeyler öğrendikçe paylaşıcam

Rooster

Yeni üye
beyler denetim gbt de çıkmıyor diye biliyorum. Ancak sonradan bizi çağırma ihtimalleri bir tık zor evde otururken gelip seni idrara götürcez diyemezler herhalde sonuçta adam öldürmedik. Denetimdeki gibi bir kağıt gelip belli bir gün içerisinde gitmemiz belki istenebilir ama o da çok zor gibi geliyor kaç tane denetim yiyen adam var neye göre nasıl göndercekler bizleri

Trefalgar

Kıdemli Üye
Belki bir kere daha cagirirlar 5 yil icinde ondada gitmeyiz uyari falan verirlwr ben sanmiyorum her sene iki kere cagiracaklarini cok yogunluk olur

Siqertenkele

Kıdemli Üye
Valla derslere başlarken bize de burda , ortamda süpriz idrar yok korkutmak için yapıyolar kimse uğraşmıyor falan diyodu şak diye süprizede gittik pat diye patlayanlarda oldu kanun olarak geçmişse ds deki memurun veya savcının isteğiyle paşa paşa gidiyosun . Ama uygulama kısmı ne zaman başlar ne biçimde başlar bilmediğimiz için gördüğünüz gibi bilgi alışverişi yapıyoruz

harmangenc

Kıdemli Üye
beyler denetim gbt de çıkmıyor diye biliyorum. Ancak sonradan bizi çağırma ihtimalleri bir tık zor evde otururken gelip seni idrara götürcez diyemezler herhalde sonuçta adam öldürmedik. Denetimdeki gibi bir kağıt gelip belli bir gün içerisinde gitmemiz belki istenebilir ama o da çok zor gibi geliyor kaç tane denetim yiyen adam var neye göre nasıl göndercekler bizleri
kanka dediğin gibi şu an gbt'de gözükmüyor ama bu erteleme süresi içerisinde idrara götürme kanunu uygulanırsa (ki uygulanacak resmi gazeteden geçmiş, geçmişte programı hazırlanmış olanlara yapılıp yapılmayacağı belli değil) kolluk kuvvetlerine haber verilecek diyor yasada.

bu da demek oluyor ki normal sıradan bir çevirmede tc verdiğimizde hadi bakalım senin teste gitmen lazım ya da denetime git vs vs tarzı durumlar oluşabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ***** ** ********* * ***** ***** hahahaha*** *** **** *** **** ******* **** ******** ***** ****** *********
  • needrich10 needrich10:
    **** hahahaha*** *******
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** **** ********* ***** *** ** ********* ******** ********* ****** *** ***** *** ********* *** ********* ******* ******* ********* ******* ******* hahahaha* ****
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** ***** ****** hahahaha hahahaha* ******* ****** ******* **** *** ********** ********** ** ** ***** ***** ***** ****
    +2
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ******* ******** ***** *** ****** hahahaha* **** ** *** ********** ******** ********* * ****** ***** hahahaha * ***** *** ********** ********** ******* ******* ***** ***** ******* *** **** ***** ********* **** hahahaha*** *******
  • Night owl Night owl:
    **** **** hahahaha *** ******** ****** *** ** ****** ****** *** ***** ** ********* ** ****** *** ***** ***** ***** hahahaha ** *** **** ****** *** ****** ********** ***** **** **** ********* ***** *** ** ********* ******** ********* ****** *** ***** *** ********* *** ********* *****
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* ****** ******** ****** *** **** ***** ****** ** ********* ****** ******* ****** *** **** **** *** ***** ******* ******** **** *** ******** ****** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ***** *** **** **** ****** ****** ****** *** ******* ***** *** ****** *** ********* ** ** hahahaha* *** ********* *** ****** *** ******* ******* hahahaha ** ******** ****** hahahahahahahaha* **** hahahaha *** ******** ****** *** ** ****** ****** *** ***** ** ********* ** ****** *** ***** ***** ***** hahahaha ** *** **** ****** *** ****** **********
  • needrich10 needrich10:
    *** ******** ********* ** hahahaha*****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** ****** ***** ******* ****** ******** ****** *** **** ***** ****** ** ********* ****** ******* ****** *** **** **** *** ***** ******* ******** **** *** ******** ****** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ******* ******* ******** ********* ** hahahaha*****
  • F FiveS:
    ****** ** ** ***** *** ********* *** ****** **** ******** ********** ******* ********** ******* *******
  • F FiveS:
  • needrich10 needrich10:
    ******** ***** ***** hahahaha
  • F FiveS:
  • needrich10 needrich10:
  • SariTursu SariTursu:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ****** ****** *** ********* ****** **** hahahaha**** ****** ****
  • T terbiyeligunahkar:
  • needrich10 needrich10:
    ** hahahaha *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ******* hahahaha** **** *** *** ******** ********* ** hahahaha*****
  • Night owl Night owl:
    ** ** *** ******** ***** ******** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    needrich10 needrich10: ****** *** **** *** ******* ******** ***** ****** ****