73.günden selamlar...

imptyrn

Yeni üye
Herkese selamlar;
Daha önce 38 ve 50. günlerde fikrinizi almak için buradan yardım istemiştim. Öncelikle ilk growum. Ve başlarken bu siteden haberim yoktu. Daha önce bir kere yetiştirmiş bir arkadaşımdan yardım ve fikir alarak, biraz da internetten araştırarak başladım. Bu siteyi keşfettiğimde bitkim 40. gündeydi sanırım. Başlarda bitki biraz yavaş büyüdü. İlk kez yaptığım için nem i ayarlayamamış olabilir yada grow box a biraz geç almış olabilirim. Filizlendikten 18 gün sonra led ışığa aldım... Şuan 20/4 ışık vermekteyim
***Sorum şu olacak; şuanda çiçeklenme başlamış mıdır? Yorumlarınız çok değerli.
Şuan 60.gün;
Tohum: white widow Auto feminizied, sponspordan almadım. Site bilgisini isteyen olursa verebilirim.

Toprak: Biobizz Light Mix

Saksı: SeraPot Kumaş Saksı 11 L

Gübre: Biobizz Stimulant Pack (Top max, Alg A mic, Root juice); Bio Grow, Bio bloom (bunlar son 2 sulamada verilmeye başlandı); Biobizz CalMag (son 1 sulamada başlandı); Bud Candy (Son 2 sulamada başlandı). 1 lt suya gübreleri biobizz takvime uygun şekilde koyarak veriyorum. Toprak üstten 2 cm kuruyunca (4 5 günde bir) suluyorum. 1 ya da 2 sulamada bir, 1 lt gübresiz su veriyorum.

Kabin: 42*42*120 cm, Tek bitki

ışık: 150 watt full spectrum Led

Sıcaklık; karanlıkta 19 20 derece, ışıkta 25 -29 derece arası

Nem: nem cihazım var. karanlıkta 50-55 , ışıkta 55-65 arası

Su: 6,6 ph (İlk zamanlarda verdiğim suyun ph ayarlamasında bir hata yaparak --besinleri eklemeden önce ph'ı düşürmek, sonra gübreleri eklemek-- düşük ph'lı su vermişim. Bu sebeple yapraklarda lekeler vardı. Sonradan burada öğrendim ki magnezyum eksikliğiymiş. Son sulamada call mag verdim ancak o da yeni yapraklarda etkisi gösterir diye okudum)

Grow box'ımdaki, havalandırma iyi durumda. altta iki ana temiz hava girişi ve üstte bir egzos fan çıkışı mevcut. içerde bir ayarlanabilir mini fan.

resimler:

Son düzenleme:

imptyrn

Yeni üye
Hava girişinde fan yok. iki tane 12 cm çaplı delik var. deliklerin çıkış tarafında alüminyum dirsekler ekleyerek, diğer uçlarını kutunun yan tarafına çevirdim. çıkış fanı ise: BMFX-ST100 Yuvarlak Karma Akışlı Kanal Fanı

ışık ise 220 V Cob led 150 watt full spectrum

imptyrn

Yeni üye
50 wattlık full spectrum ledler internette max 50 lira tanesi. onlara 3 tane de soğutucu işlemci fanı alıp bağladım. karaköyde aynı ledler 40 liraydı en son. benim ışık biraz manuel oldu ama lehim falan elin yatkınsa yapabilirsin

delelet

Üye
led ışığa aldım. Bunu da bir arkadaşım tavsiye etmişti... 12 12 ye geçeli 4 gün oldu.
Şuan 60.gün;
Tohum: white widow Auto

bundan sonrasını okumadım kanka, auto bitkide neden 12-12 ye geçtin

imptyrn

Yeni üye
kanka çünkü daha önceki konularda, tohumun photo olabilir, çiçeklenme hala başlamadıysa 12 12 ye geç tavsiyesi aldım.
bazen böyle farklı tohumlar yollayabiliyorlar.

Herkese selamlar;
Daha önce 38 ve 50. günlerde fikrinizi almak için buradan yardım istemiştim. Öncelikle ilk growum. Ve başlarken bu siteden haberim yoktu. Daha önce bir kere yetiştirmiş bir arkadaşımdan yardım ve fikir alarak, biraz da internetten araştırarak başladım. Bu siteyi keşfettiğimde bitkim 40. gündeydi sanırım. Başlarda bitki biraz yavaş büyüdü. İlk kez yaptığım için nem i ayarlayamamış olabilir yada grow box a biraz geç almış olabilirim. Filizlendikten 18 gün sonra led ışığa aldım. Bunu da bir arkadaşım tavsiye etmişti... 12 12 ye geçeli 4 gün oldu.
Şuan 60.gün;
Tohum: white widow Auto feminizied, sponspordan almadım. Site bilgisini isteyen olursa verebilirim.

Toprak: Biobizz Light Mix

Saksı: SeraPot Kumaş Saksı 11 L

Gübre: Biobizz Stimulant Pack (Top max, Alg A mic, Root juice); Bio Grow, Bio bloom (bunlar son 2 sulamada verilmeye başlandı); Biobizz CalMag (son 1 sulamada başlandı); Bud Candy (Son 2 sulamada başlandı). 1 lt suya gübreleri biobizz takvime uygun şekilde koyarak veriyorum. Toprak üstten 2 cm kuruyunca (4 5 günde bir) suluyorum. 1 ya da 2 sulamada bir, 1 lt gübresiz su veriyorum.

Kabin: 42*42*120 cm, Tek bitki

ışık: 150 watt full spectrum Led

Sıcaklık; karanlıkta 19 20 derece, ışıkta 25 -29 derece arası

Nem: nem cihazım var. karanlıkta 50-55 , ışıkta 55-65 arası

Su: 6,6 ph (İlk zamanlarda verdiğim suyun ph ayarlamasında bir hata yaparak --besinleri eklemeden önce ph'ı düşürmek, sonra gübreleri eklemek-- düşük ph'lı su vermişim. Bu sebeple yapraklarda lekeler vardı. Sonradan burada öğrendim ki magnezyum eksikliğiymiş. Son sulamada call mag verdim ancak o da yeni yapraklarda etkisi gösterir diye okudum)

Grow box'ımdaki, havalandırma iyi durumda. altta iki ana temiz hava girişi ve üstte bir egzos fan çıkışı mevcut. içerde bir ayarlanabilir mini fan.

resimler:

Tohumu nerden aldın Kanka

Ü

Üye silindi 15565

Guest
led ışığa aldım. Bunu da bir arkadaşım tavsiye etmişti... 12 12 ye geçeli 4 gün oldu.
Şuan 60.gün;

Auto da 20/4 yada 24 uygulanır 18/6 da yapabilirsin ama en ideal olanı 20/4 dür

delelet

Üye
Şuan 60.gün;

anladım kanka, daha yeni başıma geldi benim de böyle bi durum, kolay gelsin

imptyrn

Yeni üye
Çiçeklenme nasıl gidiyor arkadaşlar fikirlerinizi alabilirim:

imptyrn

Yeni üye

Çiçeklenme devam ediyor. Totalde 73.gün
Çiçeklenme başlayalı 10 gün oldu.

Nasıl gidiyor, fikirlerinizi alabilirim..

imptyrn

Yeni üye
Bir de sorum olacak.

Elimdeki gübrelerden hangilerini devam edeyim? Kesmem gerekenler var mıdır? Gübre konusu biraz subjektif olabiliyor. Elimdeki gübreler ilk gönderi yazıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
    S sonche: ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ********...