800w cob led ve 4 saksi ile ne hasat alirim ?

efeturk31

Yeni üye
4 autoya 200 gr az degilmi bro kafanida sisiriyom gibi ne bilim en azinda bitki basi 90_100gr olsa yaptigimiz emege deger cunku rizkli is

Aemili31

Müptezel
Hangi gübreleri kullanacaksın? onlara sunduğun şartlar ne? Hangi eğitimleri vereceksin? Alanın ne kadar? Havalandırman yeterli mi? Bunların hepsi hasatını etkiler. Benim sana 200gr kuru alacaksın dememle olmuyor o iş. Belki 4’ünden 50gr alırsın belki 600gr alırsın. Bilinmezlikle dolu bir gelecek dostum. Canımı künefe çektirdin valla :D

2MoreWeeks

Doktor
Estaf kankam. Ben de tecrübeme göre konuşuyorum. 800w çok güçlü bir ışık değil nihayetinde. Profesyonel anlamda bitki başına 100-200 gr almak istiyorsan gübreni, ışığını hatta co2'ni eksik etmeyeceksin.

Evde hobi olarak bir auto'dan 50gr aldığın zaman mutlu olmayı bilmelisin :) bazen güzel bi eğitimle 200-250 gramları görürsün. bazen Yanlış bi sulamada çük kadar kalan bitkinden 20 gr ancak alırsın.

Bu işte mutlu olmazsan yapamazsın. Beklentilerini ufak tut. Ama uyandırayım, 4 bitkiden 200-250 gram beklemek bile ufak beklenti sayılmaz :)

GenemiAmcaLar

Yeni üye
Estaf kankam. Ben de tecrübeme göre konuşuyorum. 800w çok güçlü bir ışık değil nihayetinde. Profesyonel anlamda bitki başına 100-200 gr almak istiyorsan gübreni, ışığını hatta co2'ni eksik etmeyeceksin.

Evde hobi olarak bir auto'dan 50gr aldığın zaman mutlu olmayı bilmelisin :) bazen güzel bi eğitimle 200-250 gramları görürsün. bazen Yanlış bi sulamada çük kadar kalan bitkinden 20 gr ancak alırsın.

Bu işte mutlu olmazsan yapamazsın. Beklentilerini ufak tut. Ama uyandırayım, 4 bitkiden 200-250 gram beklemek bile ufak beklenti sayılmaz :)

800w COB LED ışık güclü bir ışık değil'mi ? :) Güclü olabilmesi icin 3 5 bin W 'mi oLmaLi? Kardeşim. Adam akilli gübre hava şartlar oluşursa o adamdaki 800w beğenmediğin cobled ile 4 oto'dan yarim kilo gene alinir.. saygilar

efeturk31

Yeni üye
Hangi gübreleri kullanacaksın? onlara sunduğun şartlar ne? Hangi eğitimleri vereceksin? Alanın ne kadar? Havalandırman yeterli mi? Bunların hepsi hasatını etkiler. Benim sana 200gr kuru alacaksın dememle olmuyor o iş. Belki 4’ünden 50gr alırsın belki 600gr alırsın. Bilinmezlikle dolu bir gelecek dostum. Canımı künefe çektirdin valla :D
Kunefe mi beklerim herdaim misafirim ol

efeturk31

Yeni üye

Eyv cigerim tsekkur ederim

2MoreWeeks

Doktor
O başlık baştan sona fiyasko. Verilen hasat değerlerinin doğruyu yansıtması imkansız. 300w - 600w ile yarım kilolar, 1 kg'lardan bahsedilemez.

Bahsedilen gerçek 50w değerindeki full spektrum cob led'lerden 20 tane bağlayıp, gerçek 1000w çekersen, metrekarede belki yarım kilo hasattan bahsedebiliriz.

her neyse.

"Hiç heves etmeyelim" bakış açısı yanlış. Akıllıysan da risk "0".

Üretmeyeni Allah sevmezmiş. Üreticeksin. 1-2 kök de olsa bakıcaksın kenarda. İnsanlar bu hobiyle tanıştıklarında, hele hasat aldıklarında mutlu oldukları kadar üzülüyorlar da. Daha önce neden başlamadım, neden yapmadım diye... Daha 1 hasat almamış kişiler kapıyı 500gramdan açıyor. 10k'lık sistem kurarsın, biraz fazla sular biraz fazla gübre verirsin, 1 kg beklerken 4 ay sonra 200 gramın olur.

Bu işte "kesin hasat" diye birşey yoktur. Hep bir belirsizlik vardır. Elimizden gelen daha iyi gözlem yapıp, daha mantıklı bilgili grow'lar yapmamızdır. Sadece ışıkla bu iş olsaydı, gökten ot yağardı.

Kaliteli üretim istersen sınırın yok. Her harcaman sana hasat olarak döner. Ama sen örneğin "ben 500gr'dan aşağısını kabul etmem" diyorsan, o zaman ona göre gerçekci build yapacaksın. Harcıcaksın. Gerçekci olucaksın.

Örneğin en azından şöyle birlambadan söz etmeden, hayret edeceğimiz rakamların yanına yaklaşamayız.

M

MalrukLord

Guest
800 w cob led ile sağlam hasat alırsın iyi bir bakımla. Ama 10 litre saksıyla zor o iş :D

Hahilmi

Yeni üye
O başlık baştan sona fiyasko. Verilen hasat değerlerinin doğruyu yansıtması imkansız. 300w - 600w ile yarım kilolar, 1 kg'lardan bahsedilemez.

Bahsedilen gerçek 50w değerindeki full spektrum cob led'lerden 20 tane bağlayıp, gerçek 1000w çekersen, metrekarede belki yarım kilo hasattan bahsedebiliriz.

her neyse.

"Hiç heves etmeyelim" bakış açısı yanlış. Akıllıysan da risk "0".

Üretmeyeni Allah sevmezmiş. Üreticeksin. 1-2 kök de olsa bakıcaksın kenarda. İnsanlar bu hobiyle tanıştıklarında, hele hasat aldıklarında mutlu oldukları kadar üzülüyorlar da. Daha önce neden başlamadım, neden yapmadım diye... Daha 1 hasat almamış kişiler kapıyı 500gramdan açıyor. 10k'lık sistem kurarsın, biraz fazla sular biraz fazla gübre verirsin, 1 kg beklerken 4 ay sonra 200 gramın olur.

Bu işte "kesin hasat" diye birşey yoktur. Hep bir belirsizlik vardır. Elimizden gelen daha iyi gözlem yapıp, daha mantıklı bilgili grow'lar yapmamızdır. Sadece ışıkla bu iş olsaydı, gökten ot yağardı.

Kaliteli üretim istersen sınırın yok. Her harcaman sana hasat olarak döner. Ama sen örneğin "ben 500gr'dan aşağısını kabul etmem" diyorsan, o zaman ona göre gerçekci build yapacaksın. Harcıcaksın. Gerçekci olucaksın.

Örneğin en azından şöyle birlambadan söz etmeden, hayret edeceğimiz rakamların yanına yaklaşamayız.
Ben yinede daha münanistim aga.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* ***** **
  • T Turco:
    **** ********** ****** * **** ********** ** *** ****** *** **** ****** ******* ********* ***** ********** ** **** ****** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha** ******** hahahaha*** **** ********* ***** ***** ** *** hahahaha** *****
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** ** ********** *** ******* ****** ***** ********** ***** **** ***** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
    Houp53 Houp53: ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha ****...