80x80x180 Blueberry Kush Auto x2

Ygzsnl34

Yeni üye
Kankalar selam, bir kaç gün önce 100x100x200 Hawaii maui x5 diye konu açmıştım fakat maddi bazı krizler oldu ve ekipmanı şimdilik küçük tutmaya karar verdim.
80x80x180 kabin
190m3 Karbon filtre/fan
250 SHP çift spektrum ışık, yansıtıcı vs.
18 litre X2 Kare saksı

TANG çizelgesine göre ilerleyeceğim.
Sensi bloom
AN Cal mag
Voodoo juice
Aldım.
Overdrive ve carboloadı ay sonu ya da ay başı alacağım.
Co2 için büyük poşetlerden alamadım. Bütçem kısıtlıydı.
o yüzden 100 liralık suya çözünen tabletlerden aldım. Günde bir tane atarım. Belki ay sonu daha iyi bir çözüm bulurum.

Toprak olarak
plagron 25litre aldım.
Evde perlit vardı onunla harmanlayıp ekeceğim.
Ekipmanlar tamam. Sadece kurulmayı bekliyor.
Tohumlar baş verince hemen kurup başlayacağım.
İç havalandırma olarak
80x80 e 250w çok ısıtır mı bilmiyorum. ayaklı uzun bi vantilatör var. Kabine sığarsa onu da koyacağım. Umarım biraz güçlü bişey kabine fazla gelir mi göreceğiz.
Hawaii yerine BlueberyKush ile başladım. Daha çabuk hasat alabilirim düşüncesiyle bir şey farkeder mi bilemiyorum ama BK elimde iki tane olduğu için önce onları aradan çıkartayım dedim.
20/4 ışık çizelgesiyle başlayacağım.
BlueberryKush auto deneyen varsa tavsiyelerini alırım. Ya da bu teçhizata ve gübrelere bir yorumu olan ustalar varsa zevkle dinlemek isterim.
Start verdiğim de gelişmeleri aşağıya ekleyeceğim.

1. Gun...

Kankalar selam, kızlar hayırlısıyla toprağına girdi. 1/1 Vodoo aldı. ( Direk bir litre dökmedim. Yanlış bilgilenme olmasın. Ekim yerinin beşer cm kenarını ıslatacak şekilde 3 er 4 er kapak döktüm.) Muhtemelen sabaha kurur. Tekrar sularim belki İçerde ki vantilatör baya güçlü geldi kabine. Nem olsun diye kapağı kapattım. Tüm ışıklar açıkta olsa kapalıda olsa bem ayarından memnunum şuan. Dışardaki yağmur dinince istenilen rakamlara ulaşacaktır.
Cam önünde duran, arada makarna yaptığım fesleğenimide koydum arkadaş olsun diye.
250w çift spektrum var. Ona ek olarak, ali expressten aldığım 400w iddia edilen ışıkıda ekledim. Ne kadar ışık o kadar köfte diye düşünerek. Bence etkisi olacaktır. Hatta bu ışıklara ilaveten mahalle elektrikçisinden alınma 50w harcayan çiğ beyaz bir ledim var. 4k lümen veriri diyor kutusunda. Onu da laf olsun koyacağım çocuklar birazcık büyüyünce. İki üç gr eklese kar

Suan sadece mor isik acik. Biraz kendine gelsin dayayacsgim isigi ve yukseklikleri ayarlayacagim. Suan ki foto ilk kurulum fotosu. Suan mor isik bitkilere daha yakin ve tam tepelerinde hizali. Digeri kapali vaziyette.
Toprak konusunda 12-14 ltre yapacaktim son dakika 18 e dondugum icin 25 litredeb fazla toprak almamistin. Evde iki uc litre perlit vardi karistirdim. Ama uc dort parmak eksik kaldi. Mecburen bahcemdeki eskiden beri duran bi torf vardi. Istemeye istemeye ondan ilave ettim 3-5 avuc. Ama ustte olup cok bocek cekmesin diye saksiyi yariya kadar bosalttim oyle ekledim. Tam saksinin ortasina denk geliyor uzerinede plagrondan devam ettim.
Tang cizelgesiyle devam edecegim icin ilk 10 on gun cesme suyunu bekletip ya da kaynatip bekletip verecegim Vodoo ile beraber. Bakalim gorelim neler olacak

2. Gunun sabahi.

Kizlar topraktan cikti. Kushseedden aldigim tohumlar biri cok guzeldi, neredeyse pamuğun arasına koymadan çatlayası vardı, digeri ise bakar bakmaz anlamistim bunda bi tik gerileme olacak diye. Cimlerkende arkadan gelmişti. Şimdi de biraz yardımıma ihtiyaç duydu. Kabuğunu zarifçe aldım. Ama sıkıntı ilerde bana sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum.
Kabinde şimdilik durum bu. Nemden ısıdan memnunum. 26 derecelerde geziyor. Biraz nem yapsın diye geceden ağzı kesilmiş bidona havlu koydum. Bir kaç derece etkiliyor. Ama aşırı etkili çözüm değil. Vantilatörüde çalıştırınca bir işe yarıyorlsr nem konusunda. . .
Durumlar bu şekil.
Bol dumanlar kankalar.

Dokuzuncu gününde kızlar. Sade su ve voodoo alıyorlar sadece. Büyüme hızlarından memnunum. Bir sonraki sulamaları 11. Gününde sensi ab ile başlayacak.

Son düzenleme:

noone

Üye
kanka auto değilse yer yetmeyebilir 5 çiçeğe, ben aynı boku yedim sende yeme baş edilmiyo sonra arap saçı gibi oluyo içerisi.

Ygzsnl34

Yeni üye
Knka auto tabiki Autoflower konusunun içinde diye ekstradan yazmamışım sanırım 80x80 ekipman ve planı için diyeceğin bişey var mı knka

Ygzsnl34

Yeni üye
Kanka banada biraz öyle hissetiriyor ama iki bitki kpyacağım. Bir de aliexpresten aldığım çok kaliteli bişey olmayan çift spectrum led var. 50w harcıyor 400w verdiğini iddia ediyor satıcı. Şu yuvarlak üç taraflı katlanan olanlardan. Onu da Lst yaparken küçül dallara doğru veririm diye düşündüm. Hem çok ısı da yapmaz diye.

JrGrow

Üye
kanka bende ilk defa growluyorum blueberrykush benim led sistemim 300w cob bide çin malı bi ledle destekliyorum . sog yaptım 18. günden itibaren çiçeğe sokmak istedim 35. gündeyim çiceklenme güzel şuan. genetik olarak cok dayanıklı saksı değişikliği yapmıştım 15. günde kök hasarı aldı biraz fakat ondan sonra deli gibi yan dal atmaya basladı ufak bi lst ile toparladım ortalığı kelle almadan 12 tane falan sömek dalım oldu baya iyi yan dal atıyo güzel bi genetik bakalım sömekler nasıl dolucak biraz erken çiçeğe soktuğum için az hasat versene önemi yok şuan harmanım o yüzden böyle bi yol izledim diğer growumda komple serbest bırakıp sadece yine ufak bi lst yaparım . fazla söyleyecek bişi yok genetik sağlam https://ibb.co/R9J37bj

Ygzsnl34

Yeni üye
kanka bende ilk defa growluyorum blueberrykush benim led sistemim 300w cob bide çin malı bi ledle destekliyorum . sog yaptım 18. günden itibaren çiçeğe sokmak istedim 35. gündeyim çiceklenme güzel şuan. genetik olarak cok dayanıklı saksı değişikliği yapmıştım 15. günde kök hasarı aldı biraz fakat ondan sonra deli gibi yan dal atmaya basladı ufak bi lst ile toparladım ortalığı kelle almadan 12 tane falan sömek dalım oldu baya iyi yan dal atıyo güzel bi genetik bakalım sömekler nasıl dolucak biraz erken çiçeğe soktuğum için az hasat versene önemi yok şuan harmanım o yüzden böyle bi yol izledim diğer growumda komple serbest bırakıp sadece yine ufak bi lst yaparım . fazla söyleyecek bişi yok genetik sağlam https://ibb.co/R9J37bj
Kanka aynı genetik olması beni sevindirdi. Süreci fırsat buldukça burda paylaşırım takip edersen çok sevinirim. Bu Sog tam olarak nedir abi? Ben saksı değişimi falan yapmıcam direk 18 lt ye vodoo desteği ile yapacağım. Ben de sadece lst yapıyım diyorum. Hiç stresiyle uğraşıp süreci uzatmk istemiyorum az olsun öz olsun.

JrGrow

Üye
Kanka aynı genetik olması beni sevindirdi. Süreci fırsat buldukça burda paylaşırım takip edersen çok sevinirim. Bu Sog tam olarak nedir abi? Ben saksı değişimi falan yapmıcam direk 18 lt ye vodoo desteği ile yapacağım. Ben de sadece lst yapıyım diyorum. Hiç stresiyle uğraşıp süreci uzatmk istemiyorum az olsun öz olsun.
erkenden çiçeğe sokma oluyor acelen yoksa gerek yok 12-12 ye çekiyosun 15 günlükken falan yani normalde 30 günde giriyor sen 2 hafta önceden falan sokuyosun çok ellememek en iyisi benim arkadan gelen genetiklerim olduğu için bunda bi sorun yaşasamda sıkıntı olmaz çok . direk tohumdan hasada 12-12 tekniğide var mesela hızlı hasat için harmanlara özel :) LST en yeterlisi şuan için çok fazla tekniğe gerek yok 15 -18 -20. günlerde lst yaptınmı fazla strese sokmadan büyütürsün bitkini rahatça

Zmn123

Üye
erkenden çiçeğe sokma oluyor acelen yoksa gerek yok 12-12 ye çekiyosun 15 günlükken falan yani normalde 30 günde giriyor sen 2 hafta önceden falan sokuyosun çok ellememek en iyisi benim arkadan gelen genetiklerim olduğu için bunda bi sorun yaşasamda sıkıntı olmaz çok . direk tohumdan hasada 12-12 tekniğide var mesela hızlı hasat için harmanlara özel :) LST en yeterlisi şuan için çok fazla tekniğe gerek yok 15 -18 -20. günlerde lst yaptınmı fazla strese sokmadan büyütürsün bitkini rahatça
kardesim demek istedgn 12 saat karanlik 12 saat isikmi en yuksek hasat icin ne gerekli

Ygzsnl34

Yeni üye
Sağolasın kanka. İyi growlar

Ygzsnl34

Yeni üye
Kanka senin kız ne alemde bi foto atar mısın? Son halini merak ettim.

Ygzsnl34

Yeni üye
Hayırlı olsun. Co2 için mayalı sistem daha makul bence ama sen bilirsin. Aynı kabinde bende 2 auto yapıyorum11litre saksılarda sona geldim 1tane daha rahat olurmuş. . Keşke 3 yapsaydım dedim kendi kendime. 4 taneye hazırlanıyorum şimdi. Bol hasatlar dilerim.
Sağol kanka. Param çıkışmadı co2 yapmadım. Tablet aldım. Ama kola şilesine kuru maya şeker sıcak su olayını yapacağım. Senin kabin kaç kaç?

Ygzsnl34

Yeni üye

Kizlar 17. Gununde. Lst yapildi. Ilk kez bugun. Birer litreye cikarttim sularini. Growdan memnunum.
Yalniz bir kizin yapraklarindan bir kucuk sari benekler oldu tam sebebini cozemedim. Tang cizelgesine eksiksiz uyuyorum. Iki uc sulamada bir cal mag veriyorum. @silas34 @Ripley'sOG Kankalar bir goz atarsaniz cok sevinirim. Eksikligi ya da fazlaligi mi var cozemedim. Simdiden cok tesekkurler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **