81.gün eklendi. (Çiçeklenme 7.hafta)

Icarus

Kıdemli Üye
Herkese Merhaba,

Açılmış bir konum vardı onun üzerinden paylaşım yapıyordu fakat 2 gün önce cannabis browni yapıp yemem sonucu gece tribe girerek paylaşımımı silmişim. Çok uzatmadan sadece hastalığın belirtisi hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Yeni çıkan küçük yaprakların uçları bu şekildedir. @Ripley'sOG beraber takip ediyorduk bir yorum yaparsan çok mutlu olurum.

Son sulamayı 3 gün önce 10 lt su içine 12 ml calmag ekleyerek 5 litre bu bitkime 5 litre diğer bitkime verdim. pH 6,3-6,4 ayarladım.

R

Ripley'sOG

Guest
1)Gayet sağlıklı bitkilerin
2)Gübre bir tık fazla gelmiş
3)Işık ile bitki arasındaki mesafeyi 5-10 cm yükselebilirsin.

Hasatın bol olsun

S

silas

Guest
icarus bu gübre işine geçen bayağı takmıştım biliyosundur belki. Çok çeşitli ziraai kaynakları araştırdım, ziraat mühendislerine sordum, gübre firmalarına mail attım, forumda hastalıkları takip ettim vs. ve gördüm ki; genellikle kalsiyum takviyesinden sonra hastalık sıkıntısı çeken çok arkadaş oluyor. Kalsiyum fazla geldiğinde toprakta bitkinin bir çok besini almasına engel olur, yani antagonist etkide bulunur, diğer elementleri toprakta kitler. Ziraat mühendisleri kalsiyuma, evin huysuz çocuğu lakabını takmışlardır. Bu aşşadaki tabloyu incelersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. Kalsiyum tek başına; mangan, potasyum, demir, fosfor, bor, çinko, magnezyuma antagonist etkide buluyonuyor, alınmasını engeller yada sağlıksız alınmasına neden olur.

@Ripley'sOG ustanın dediği gibi gübre fazla gelmiş. Bir kaç sulama sadece ph'ı ayarlanmış su ver, gübreyi 1/2 ve ya 1/3 oranıyla tekrar başla. Kalsiyum takviyesi yaparken diğer gübrelerle karıştırma, o sulamada tek ver.
Antagonist etki: Diğerinin etkisini azaltan onları bloke eden
Stimülan etki: Diğerlerinin etkisini arttıran etki

Geçmiş olsun dumanın bol olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Icarus

Kıdemli Üye
@silas34 zaman ayırıp yazdığın için teşekkür ederim. Şöyle kontrol ettim 13 gün içerisinde boşluksuz 3 kere calmag vermişimin bitkiye tabi boş vereceğim suya bile takviye olarak eklemiştim. Dediğin gibi ph ayarlı su ile gözlemleyeceğim tekrar teşekkürler.

Icarus

Kıdemli Üye
Şunuda belirteyim her genetik aynı dirençli olmuyor sanırım. Diğer farklı genetiğede aynı besinleri veriyorum bana mısın demedi :)

Icarus

Kıdemli Üye
Bitkilerimin 44.günü

Genel durum ;

White Widow ;

Master Kush;

Son düzenleme:

Icarus

Kıdemli Üye
Bu bitkilere toprak eklersem tepkisi ne olur ? Plagron light mix eklemeyi planlıyorum . Sulama yaparken 2 bitkide kökleri açığa çıkıyor elimle toprak düzeltiyorum.

Icarus

Kıdemli Üye
58.Gün , Çiçeklenme 4.hafta ;
Bitki başına 5 lt su ph 6,3 bloom a+b 20 ml + bud candy 10 ml + b52 10 ml + big bud 10 ml . 1050 ppm verildi. Bu hafta itibariyle big budı keseceğim. 2 hafta aradan sonra overdrive başlayacağım.
Bitki uçlarında farklılık var ama ilerlemiyor bununla yaşamayı öğrendim. Umarım bitkide öğrenmiştir. White Widow boya gitti Master Kush orta halli ama Master Kush'in herma olup olmadığına tam emin olamadım bu şekilde ilerliyoruz. Çizelgeme göre 17 eylül haftasında duruma göre keseceğim.

WW;

Master ;

Son düzenleme:

Icarus

Kıdemli Üye
61.gün çiçeklenme 4.hafta.

Kabin genel durum ;

White Widow ;

Master Kush;

Icarus

Kıdemli Üye
Yaprak uçları yanık gibi içeri doğru kıvrılmalar başladı. Fakat flush atmam çok zor hasatın 2 haftaya olacağını düşünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ** hahahaha *******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha**** ******* ******** **** hahahaha* ******** *** ******* ********* ****** **********
  • G greenwolf:
    ** **** **** hahahaha******** ******* ********** **** ** **** hahahaha** ****** ****** ******* ****** ******
  • kkush kkush:
    hahahaha ***** ******* ****** ** hahahaha****
  • kkush kkush:
    *** ****** ***** **** hahahaha**** hahahaha ** **** **** hahahaha******** ******* ********** **** ** **** hahahaha** ****** ****** ******* ****** ******
  • kkush kkush:
  • G greenwolf:
    hahahahahahahaha******
  • G greenwolf:
    hahahahahahahaha******
  • G greenwolf:
    hahahahahahahaha******
  • G greenwolf:
    ******* hahahaha*** ** ******* * ** ***** * * ******* *******
  • G greenwolf:
  • C clackster:
  • G greenwolf:
  • G greenwolf:
  • kkush kkush:
    ***** *** hahahaha* ***** ******* ****** **** ** ******* ********** *******
  • G greenwolf:
    ** **** *** ***** ******** ******* **** ****** ********** ******** *** ******* *********
  • C clackster:
  • C clackster:
  • C clackster:
  • kkush kkush:
    **
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahahahahahaha
  • G greenwolf:
    **** ****** hahahaha*** ****** ********** *****
    G greenwolf: **** ****** hahahaha*** ****** ********** *****