9.hafta genel durum degerlendirmesi.yorumlarinizi bekliyorum

Selam kankalar size kizimi soyle bir kez anlatiyim sizde degerli yorumlarinizi yaziniz.

Sicaklik:31

Nem 60

Mesafe 70

Boy 22cm

İlk glow torbaci tohumu ile basladim acemiligimi atmak icin kucuk wc buyutuyorum tum ekipmanlarim var saksi olarak 19lt bez kullaniyorum gubre olarak kati solucan verdim glow ve calmag veriyorum sablona gore suan 18/6 isik dongu ile ilerliyorum mantar sorunu ile ugrastim bu sorunu sukur cozdum isik mesafesi sikintisi cektim mesafeyi uzattim kisa kalmasinin sebebi budur 8 hafta basi ile ustadlarimin onerileriyle budama yaptim resimlere bakip genel durum degerlendirmesi yaparsiniz gecen hafta 9 haftada ciceklenmeye alirsiniz denilmisti sizce almam lazimmi ve tekrar birdaha budama yapmam gerekmi birde resimlerdede goreceksiniz bazi yapraklarin uclarinda kuruma oluyor sizce bir sikinti varmi

@Nargile @OttoMan47 @nasa

Simiden guzel yorumlariniz icin cok saolun hasatiniz bol olsun.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O gösterdigin lekeler büyük bir ihtimalle sularken yapraklari islatmissin ve isik yakmis oralari. Sicakligi 25 dereceye düsürmen gerek ama sativa olarak biraz bodur kalmis ama takma kafana, ilerde daha iyilerini yaparsin. Cicege istedigin zaman alabilirsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Yaprak uçlarında ki yanıklar biraz daha ilerlerse bidaha fotola bakalım şuan net belli değil gübre yanığı a da benziyor potasyum eksikliği başlangıcına da. Suyun ph ayarlıyor muydun? Yaprakların renkleri çok dengesiz biri açık biri koyu yeşil. Solucan gübresi biraz daha verebilirsin. Çiçeğe almak için 1 hafta daha beklerdim ben olsam

O gösterdigin lekeler büyük bir ihtimalle sularken yapraklari islatmissin ve isik yakmis oralari. Sicakligi 25 dereceye düsürmen gerek ama sativa olarak biraz bodur kalmis ama takma kafana, ilerde daha iyilerini yaparsin. Cicege istedigin zaman alabilirsin.
Tmm kankam cok saolasin isiyi dusuremiyorum klima yapmam lazim kucuk wc de buyutuyorum orayada klima baglatmam zor bu sekilde ilerliyecek

Yaprak uçlarında ki yanıklar biraz daha ilerlerse bidaha fotola bakalım şuan net belli değil gübre yanığı a da benziyor potasyum eksikliği başlangıcına da. Suyun ph ayarlıyor muydun? Yaprakların renkleri çok dengesiz biri açık biri koyu yeşil. Solucan gübresi biraz daha verebilirsin. Çiçeğe almak için 1 hafta daha beklerdim ben olsam
Kanka ph ayarlamiyorum dinlendirilmis su veriyorum ama rahat 15 gun dinlenmis su kucuk wc buyutuyorum vantilator biraz yakin diruyor ondan kaynakli olabilirmi birde soylediklerin icin baska birsey yapmam gerekmi bir hafta daha beklerim

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka ph ayarlamiyorum dinlendirilmis su veriyorum ama rahat 15 gun dinlenmis su kucuk wc buyutuyorum vantilator biraz yakin diruyor ondan kaynakli olabilirmi birde soylediklerin icin baska birsey yapmam gerekmi bir hafta daha beklerim
Suyu bekletmen kloru bitirir kanka ph düşürmez hiç bişey yapamıyorsan 1 lt suya 1 kapak elma sirkesi oranı yap ph düşürsün

OttoMan347

√SEFİR√
Tmm kankam yaparim ama genel durum cokta kotu gozukmuyor degilmi sen guzel konusunca bu karantinada beni tek mutlu eden sen ve @Nargile guzel yorumlari
Kanka zorlamadan ölmüyor bu bitki merak etme :D sana tavsiyem herkese de ettiğim tavsiye aloe vera gübresi mutlaka verin. Bak ben tam 11 gün önce bi bitkime sadece aloe gübresi verdim 2 gün sonra erkek olduğunu anladım ve küçük kilerde 9 gündür kapalı karanlıkta aç susuz duruyor dimdik ayakta yaprakları bile eğilmedi istersen foto atayım

OttoMan347

√SEFİR√
Sen isin profusun zaten tarifi veririsen uygularim birde ne siklikla vericem
Estağfurullah kanka bende öğrenciyim burda.
Uzun uzun yazmiyim tarifler hemen hemen aynı kanka. İstersen her sulamada da verirsin istersen arada verirsin. Her sulamada vermek için çok aloe vera lazım ama çelik gibi ve efsane sigara yetişiyor haftada 1 de versen olur

Estağfurullah kanka bende öğrenciyim burda.
Uzun uzun yazmiyim tarifler hemen hemen aynı kanka. İstersen her sulamada da verirsin istersen arada verirsin. Her sulamada vermek için çok aloe vera lazım ama çelik gibi ve efsane sigara yetişiyor haftada 1 de versen olur
Eyvalah kanka suan karantinadayim en yakin zamanda halletcem 10 haftada goruauruz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****