9 Haftalik Photo Bitkiler

Selamlar herkese daha oncede birkac tane baslik actim yardimci oldunuz bu zamana kadar cok sagolun

Bitkilerim bugunle birlikte 9. haftalarina giriyorlar.
Biraz yavas buyuduler sebebi besin yetersizligi 4. haftaya kadar cok guzel buyuduler ama sonra gelisimi kesti buyume yavaslayip sarartilar olusmaya basladi bunlar 5. hafta ile 7. hafta arasi oldu hala farkettiyseniz ufak tefek var daha kotulerdi baslik actmistim ve sorun cozuldu gidip hemen besin takviyeleri aldim ve direk inanilmaz farketti. 

Bitkilerin hepsi photo normalde ciceklenmeye girmem lazimdi hemen hemen bu zamanlar ama iste sorunlar oldu ilk growumuz bide bolbol hata yaptik.

Bitkilerin topping ve lst islemi elimden geldigince tamamladim scrog fileye sahibin ama ne zaman kullanmaya baslamaliyim ? 

Ve tabii en onemli soru  ne zaman ciceklenmeye sokmaliyim benim kafamda oturan sanki boyle bi 1.5 haftasi 2 haftasi var siz ne diyorsunuz sizce ne zaman ciceklenmeye baslamaliyim bitkilerin genel gorunumu sizce nasil ? En Altta fotograflar mevcut.. herkesin hasati bol olsun bol dumanlar

su an guncel olarak kullandigim besin takviyeleri
Grow:
1-General Organic Grow 2.5 ML
2-Bio Bizz Bio Heaven 2 ML
3-Plagron Pure Zym (enzim) 1 ML
4-Callmag haftada 1 kullaniyorum 0.5 ml

Ciceklenmede kullanacagim besinler
1-General Organics Bloom
2-General Organics Big Bud
3-Xtreme Gardening Tea Brews
4-Plagron Pure Zym
5-Plagron Green Sensation
6-Bio Bizz Bio Heaven 
7-Atami CallMag

Isiklandirma; Superplant 600W+cooltube

Corbaci Haze
https://ibb.co/9GgT5NY
https://ibb.co/NVygm0g

Purple Haze
https://ibb.co/2PS1LSF
https://ibb.co/tMMK2FX

Super Lemon Haze
https://ibb.co/NNZZRGz
https://ibb.co/7yvzVfr

2.Super Lemon Haze
https://ibb.co/5n3RT8b
https://ibb.co/7jMQJSR

Cvp: 9 Haftalik Photo Bitkiler

HighTimes' Alıntı:
Seninde dediğin gibi çok küçük kalmışar haftalara yazık olmuş neyse sorunu çözdüsen sıkıntı yok illaki birşeyler vericekler 3 fazla 5 az olmuş önemli olan diğer growlarda , yaptığın hataları tekrarlamaman olucaktır.

Kral cok tesekkur ediyorum yorumun icin aynen ilk grow sonucta yapicak bisey yok ama iste ne zaman ciceklenmeye sokmaliyim onu anlamadim ya napsam diyorum

Bitkilere bugun yine lst yapmaya calistim kirmadan etmeden 1 2 sefer yalnisikla dali kirmistim ufak tefek sarartilar hala mevcut bitki haftaya cumartesi 10. haftasina girecek ciceklenmeye sokmalimiyim boylari aslinda fena degil ama yatirdigim icin anlasilmiyor ne dersiniz haftaya cumartesi ciceklenmeye sokmalimiyim artik ?

VIDEO VIDEO :https://imgur.com/INruWYi

Efexx

Yeni üye

Kanka daha küçük ler bence şimdiki boylarının yarısı daha büyüyünce sok bana kalırsa bi bu kadar daha boy atmalılar. hem o vakte kadar sömek daların şimdikinden fazlalaşır harmanlık zor :d egitimi tamamla şimdi sokrasan cok az hasatın olur kendi tercihin

Efexx' Alıntı:
Kanka daha küçük ler bence şimdiki boylarının yarısı daha büyüyünce sok bana kalırsa bi bu kadar daha boy atmalılar. hem o vakte kadar sömek daların şimdikinden fazlalaşır harmanlık zor :d egitimi tamamla şimdi sokrasan cok az hasatın olur kendi tercihin

Kankam yorumun icin tesekkurler

Bitkiler photo malum normalde heralde su zamanlar ciceklenmeye sokmam gerekiyordu ama iste besin yetersizliginden oturu bu halde kaldilar 2 haftadir dogru duzgun besleniyorlar

Hedefim aralik ayina hasatla girmekti biraz gecikecek gibi duruyor birde boylari aslinda fena degil ben biraz fazla saga sola yatirdim dallarin kalinliklari da fena degil haftaya sokmayi dusunuyordum ciceklenmeye 

Su an bitkiyi ciceklenmeye soksam ortalama kac gr hasat alirim ki ?  Birde agustos 10 da patladi tohumlar yilbasina yetisir miyim sence ?(Ciceklenme icin gercekten super gubreler aldim)

Efexx

Yeni üye

MoBamba' Alıntı:
Efexx' Alıntı:

Bitkiler photo malum normalde heralde su zamanlar ciceklenmeye sokmam gerekiyordu ama iste besin yetersizliginden oturu bu halde kaldilar 2 haftadir dogru duzgun besleniyorlar

Hedefim aralik ayina hasatla girmekti biraz gecikecek gibi duruyor birde boylari aslinda fena degil ben biraz fazla saga sola yatirdim dallarin kalinliklari da fena degil haftaya sokmayi dusunuyordum ciceklenmeye 

Su an bitkiyi ciceklenmeye soksam ortalama kac gr hasat alirim ki ?  Birde agustos 10 da patladi tohumlar yilbasina yetisir miyim sence ?(Ciceklenme icin gercekten super gubreler aldim)

Kanka onu söylemek cok güc ama 70gr la 100 arası bişi alırsın haralde tahmin bu net bişey demek mümkün değil. Şimdi soksan yetişir büyük ihtimal stres yapturmazsan yetişmezsede begendiğin bi butu kes kurusun iç en fazla stres yapar 10 gr olursun :d zaten birden fazla birkin var

Efexx' Alıntı:
MoBamba' Alıntı:

Kanka onu söylemek cok güc ama 70gr la 100 arası bişi alırsın haralde tahmin bu net bişey demek mümkün değil. Şimdi soksan yetişir büyük ihtimal stres yapturmazsan yetişmezsede begendiğin bi butu kes kurusun iç en fazla stres yapar 10 gr olursun :d zaten birden fazla birkin var

Bitki basi 70-100 arasi hasat verecekse cok iyi ama eger 4 bitki total 70-100 verecekse sonuc uzer dogal olarak guzel sistem kurdum besin takviyeleri vb derken 7 binlik olduk zaten ::D  bakalim ben bi haftaya cumartesi yani 9. Haftaya giriste bi fotograf daha paylasacagim son 2 gubreli su yiyecek bitki bakalim nasil olacak

edhelvampire

Yeni üye
En az 1 ay bekle derim birde su dalları korkmadan yatır sağa sola telle bağla güzelcene aradan az dal çıksın. birde dikkatimi çeken sulamayı sanki azcık dibine veriyor gibisin. en az 2 litre su ver çektikten sonra 2 litre daha ver. Elini korkak alıştırma bolbol sula aksın gitsin alttan problem değil. Doğru sulama çok önemli.

edhelvampire' Alıntı:
En az 1 ay bekle derim birde su dalları korkmadan yatır sağa sola telle bağla güzelcene aradan az dal çıksın. birde dikkatimi çeken sulamayı sanki azcık dibine veriyor gibisin. en az 2 litre su ver çektikten sonra 2 litre daha ver. Elini korkak alıştırma bolbol sula aksın gitsin alttan problem değil. Doğru sulama çok önemli.

Kral oncelikle yorumun icin tesekkurler beni hatirlamissindir umarim bitkilere daha once de yorum yapmistin diger baslikta ki fotolara bakabilirsen musaitsen gelisimi gorebilirsin ki 10 15 gunde farketti bu gelisim birde artik dallar inanilmaz kalinlasti uctan anca cekiyorum her gun olmasa da 2 3 gunde bir egim veriyorum 

Sulama olarak ben bitki basi ortalama 1.25 litre veriyorum bundan sonra arttiririm ki bana da son 1 haftadir sanki 1 litreden fazla istiyor gibi geldi sulamayi 2 ye cikarsam cok siritmaz bir de seyi soracaktim

Ben 1 kez gubreli sulama yapiyorum toprak kuruyunca normal su veriyorum ardindan ayni bu sekil devam ediyorum 2 kere pespese gubreli sulama yapsam ardindan periyodu 2 gubre 1 sulama olarak ayarlasam nasil olur ?

edhelvampire

Yeni üye

MoBamba' Alıntı:
edhelvampire' Alıntı:

Kral oncelikle yorumun icin tesekkurler beni hatirlamissindir umarim bitkilere daha once de yorum yapmistin diger baslikta ki fotolara bakabilirsen musaitsen gelisimi gorebilirsin ki 10 15 gunde farketti bu gelisim birde artik dallar inanilmaz kalinlasti uctan anca cekiyorum her gun olmasa da 2 3 gunde bir egim veriyorum 

Sulama olarak ben bitki basi ortalama 1.25 litre veriyorum bundan sonra arttiririm ki bana da son 1 haftadir sanki 1 litreden fazla istiyor gibi geldi sulamayi 2 ye cikarsam cok siritmaz bir de seyi soracaktim

Ben 1 kez gubreli sulama yapiyorum toprak kuruyunca normal su veriyorum ardindan ayni bu sekil devam ediyorum 2 kere pespese gubreli sulama yapsam ardindan periyodu 2 gubre 1 sulama olarak ayarlasam nasil olur ?

Evet hatırladığım için yazdım. toparlamışlar gayet sağlıklı büyüyorlar ama eğitim vermek için geçikiyorsun bitkin uzayip kalınlaştıkça eğitim vermen zorlaşacak dalı kırma riskin artacak doğal olarak. Ben toprak iyice kuruduktan sonra eğitim veriyorum şekil verdikten sonrada suluyorum. toprağının bazı yerleri ıslak bazı yerleri kuru olduğunu gördüm az su verdiğini farkettim. her sulamada toprağın tamamını sulaman gerekiyor bitkinin kökleri kuru yere doğru gitmek istemez ve kök gelişimi olmazsa bitkinde büyümez. Eğer cetvele uyuyorsan sıkıntı olmaz 1 gübreli 1 gübresizde yapabilirsin. 
takip ediyorum gelişimini gayet iyi gidiyorsun.

edhelvampire' Alıntı:
MoBamba' Alıntı:

Evet hatırladığım için yazdım. toparlamışlar gayet sağlıklı büyüyorlar ama eğitim vermek için geçikiyorsun bitkin uzayip kalınlaştıkça eğitim vermen zorlaşacak dalı kırma riskin artacak doğal olarak. Ben toprak iyice kuruduktan sonra eğitim veriyorum şekil verdikten sonrada suluyorum. toprağının bazı yerleri ıslak bazı yerleri kuru olduğunu gördüm az su verdiğini farkettim. her sulamada toprağın tamamını sulaman gerekiyor bitkinin kökleri kuru yere doğru gitmek istemez ve kök gelişimi olmazsa bitkinde büyümez. Eğer cetvele uyuyorsan sıkıntı olmaz 1 gübreli 1 gübresizde yapabilirsin. 
takip ediyorum gelişimini gayet iyi gidiyorsun.

Aslinda saga sola egim verdim dedigim gibi ama haklisin cok ustune dusmedim egitimin scrog fileye sahibim kullanmali miyim yoksa scrog kullanmak icin belli egitimler var mi yoksa dumduz koyup scrogu filelerden mi geciriyorum bide nem oranini kacta tutmaliyim su an mesela 50 60 arasi
Sulamaya daha da dikkat edecegim bundan sonra

uflenti

Moderator

edhelvampire' Alıntı:

Yok olmadi hortum baglasin direk bence saksiya. Bol bol suluyacak ya, hatta alttan da suzmeli..
Az icin diyorum cugarayi sadece. :D

edhelvampire

Yeni üye

uflenti' Alıntı:
edhelvampire' Alıntı:

Yok olmadi hortum baglasin direk bence saksiya. Bol bol suluyacak ya, hatta alttan da suzmeli..
Az icin diyorum cugarayi sadece. :D

Dalga geçmek yerine, yararlı bir yorumda bulunarak arkadaşa yardımcı olsaydın, ben bunu hiç konuşmazdım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • D despotdes:
  • Mordecai Mordecai:
    *** ** ******* *** **** ******* ******** ******** ******* hahahaha* ********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    D despotdes: ********** ** ****** ***** *********