90x90x180 4-5 auto Sistem Kurulumu Konuma Beklerim Kankalar Sorularım Var

Harmanliktan

Yeni üye
Merhaba kankalar. 5 adet mümkün olduğu kadar hızlı büyüyen, vasat olmasa da çok yüksek verimde gözüde olmayan bi ilk growumu yapacağım. Birkaç kararsız kaldığım konu var tek tek sorayım.

5 adet autoflower amnesia haze(sativa) genetik yapsam 90x90x180 kabinde kaç lt saksı olması gerekir, 8 veya 11 olarak düşünüyorum ben ama 19lt saksıya göre verimi ne kadar düşer ayrıca ne kadar alan kaplar? Ayrıca bu kabinin havalandırma çıkış fanında karbon filtre de olacak 180lik fan sp td silent fan yeterli mi yoksa 330luk lazım mı ayrıca giriş fanı gerekli mi gerekliyse aircol100kt 100m3 debili yeterli olur mu?

eğer sativa genetik 4 tane 8-11lt saksı o kabinde olmaz derseniz blue dream auto(indica) genetik yaparsam 90x90da olur mu?

eğer yine olmaz diyorsanız 1,2x1,2 kabinde 19lt saksıda 5 adet auto sativa olur mu? birde photo sativa da yeterli olur mu yoksa 1.5x1.5 kabin mi gerekir?

benim önerim 1.2 1.2 kabin alman. Bundan daa küçük bir kabinde bütün çiçklerinin yaprakları iç içe geçmiş bir hal alır ilerde. 4 tane sığdırabilirsin bence güzelce 1.2 1.2 ye ve başka şeyler koymak içinde belki yerin olur nem makinası veya nem alıcı gibi. Bunun dışında bu 4 bitkiyi yukardan besleyecek güzel bir ışık almanı öneririm. Mümkün olduğu kadar hzılı büyüsün istiyorsan aoutodan vazgeçme va indica türü al. Sativaların genelde daha uzun çiçeklenme periyodu oluyor.

Harmanliktan

Yeni üye
yorumlarınız için tşk kankalar

peki o zaman 1,2x1,2 kabinde 4 veya 5 adet auto yapayım kankalar. aklıma takılan şey şu şimdi 8-11-15-19lt saksı seçeneklerim var hangisini kullanayım? 1,2x1,2 kabinde 5 saksı auto blue dream yeterli alan olur mu birde saksı büyüklüğü hasat zamanına etki eder mi, ederse misal 8 ve 19lt arasında ne kadar fark olur? son olarakta ışığı maksimum kaç lümen yapayım, ismimi vermeyim ama kendimde son derece güzel dob led veyahut quantum board imal ediyorum. dob+qb karışık mı tavsiye edersiniz yahut sadece 3500K 660nm IR quantum board mu? ve söylediğiniz ışık türün göre kaç watt veya kaç lümen gücünde olması maksimumdur, fazlası israf veya zarar olana kadar en yüksek potansiyelde ışık kullanmak istiyorum.

Harmanliktan

Yeni üye
kanka 4 tane 15lt saksıda critical kush, 1,2x1,2 kabin okey. aklıma takılan şu, bu kabine 500 watt quantum board koysam 200ü tamamen israf mı olur bunun yoksa faydasını görür müyüm?

Harmanliktan

Yeni üye
anladim kanka, aklimdaki temel soru işaretlerini giderdin tşk ederim, yeni bi konu açacağım detaylı olarak tüm malzemelerin listesi ile, teşekkürler

Harmanliktan

Yeni üye
birde aklıma şey takıldı @By_Kush

şimdi co2 de eklemek isterim, ama 1,2x1,2x2 kabinde 330luk karbon filtre ile beraberinde 240m3/h fan çalışacak egzoz olarak. giriş olaraksa 100 m3/h aircol100kt. bu hacimdeki kabin ve bu fan için ne boyutta, hangi co2 torbasını almalıyım, ayrıca fan olduğu için ne kadar büyük olursa olsun 1,2 ppm co2 seviyesine çıkamama durumum olur mu, saatte 83 kez kabindeki hava dışarı çıkacak fan debisi/kabin hacmi oranına göre

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
    +1
  • fenomenbey fenomenbey:
    * **** ***** ****** * ******** ****** ***** ***** ******** ******* ****** **** ****** ***** ******
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ******** ***** ****** *** ******* ** ******** * **** ******** ** ******* ** ** *** **** ********* *** ******** ******** ****** *****
  • kkush kkush:
  • fenomenbey fenomenbey:
    ********* ******* hahahahahahahaha
  • M Marryhuana:
    ** ********* **** ***** ***** hahahaha*** ******** *** *********
  • kkush kkush:
    ** ** **** ***** ***** ** ** *** ***** **** hahahaha*** ***** ****** *** ******* ** ******** * **** ******** ** ******* ** ** *** **** ********* *** ******** ******** ****** *****
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** ******** **** **** ******* hahahaha ******** ******** ******* ******* ******* hahahaha** ***** ******* ***** ****** ******* ** ******* * ** **** ** *******
    +1
    ******** ***** *** * ******* ********* ***** ********* ****** ********* **** *** ****** ***** *** ****** ******** **** ****** ****** ********** **** ***** ** ******* ******** *********
  • kkush kkush:
    ***** ** ***** ********* hahahaha ******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha * ***** ***** ****** ******** ********* ******** ****
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha ********** ***** ****** ******** ** **** ***** ****** ** * ****** *** *** hahahaha** **** *****
  • kkush kkush:
  • M Marryhuana:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ********* ** ****** ****** ****** **
  • M Marryhuana:
    ***** **** ********** ****** ***** ******** *** ********** ******* * ****** ***** **** ***** ******* ***** ** ***** hahahaha***
  • kkush kkush:
    **
  • M Marryhuana:
    ******* hahahaha ******** ********* **** **** ******
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ****** ***** ******** ****