a dan z ye growbox eksiğim var mı ?

selam tohumsuzlar
ilk grow deneyimim için alacağım sistem şunlar eksiklerim var mı bi bakar mısınız
secret jardin hydro shoot kabin 100x100x200
soler&palau 190m³ karbon filtre sessiz fan set
giriş fanı mini aksiyel fan 130m³
advanced nutrients sensi bloom a-b ph perfect
advanced nutrients overdrive
advanced nutrients carboload
advanced nutrients bud factor x
plagron light mix toprak
klipsli vantilatör
x2 kumaş saksı 10 litre
hm digital ph metre
60x mikroskop
sıvı ölçüm pipeti 3ml
general hydroponics ph down
pure light ısı nem ölçer
zaman ayarlı priz
buhar makinesi (tavsiye edebileceğiniz bir model var mı)
400w led https://www.sahibinden.com/ilan/iki...pectrum-bitki-yetistirme-ledi-859112511/detay
ve şöyle bir sorum olucak ışık ve buhar makinesi hariç diğer tüm ürünleri aynı siteden alıcam sıkıntı olur mu sinyale düşer miyiz
bu sistem 2 veya 3 auto için
şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Aguş

Doktor
Selamlar öncelikle hayırlı olsun,
Takip konusunda sıkıntı yapma bunlar her bitkiyi yetiştirmek için lazım şeyler :)
Saksını 13-14 litre yapmanı tavsiye ederim ışığını az büyültüp 3 saksıda bakabilceğin bir sistem ama çıkış fanını 1 tık büyütmen lazım ozaman
Hasatın bol olsun

Aguş

Doktor
DOB de şu kış ayında değil ama nisan mayıs gibi sıcaklık sorunu yaşayabilirsin

cob led çok ısı yaymıyor ama verimsiz olarak görüyorum. uzun dönemde kar yapmak istiyorsan qb al. eğer hps alacaksanda yapacağın tek şey havaların soğuması için dua etmek.
aslında 480w qb almayı düşünüyordum burdaki fiyatları iç açıcı değil aliexpressten hiç alışveriş yapmadığım için çekiniyorum biraz

H

herbal_point

Guest
120w yeter diyorsan qb bakmaya başlıyayım
yeter dostum. ancak söylede bir gerçek var ne kadar ekmek o kadar köfte ne kadar fazla ışık verirsen bitki seni o kadar iyi doyurur.
sana ışıklandırma hesaplamasını anlatayım auto bitki için min 10.000 lümene ihtiyacın var her bitki için 10.000 lümen. 10knın üstüne ne kadar çıkarsan o kadar fazla verim alırsın. samsung chip alacaksın yani 1w başına 180 lümen. yani 21.000 lümen demek bu iki bitki yetiştirmek için uygun bir değer. bütçene göre 240wda alabilirsin seçim sana ait. ama forumda biraz daha gezinmeni öneririm.

Hastag

Üye
100x100 kabin kullanıyorum hazır setlerde 350m3 carbon filtre ile geliyor yaklaşık en az yarı gücünde de giriş fanı oluyor sana da bu ayarda bişey bakmanı tavsiye ederim. Kabin içi ısısını sabit tutmak hiç kolay olmuyor o yüzden ben de ısıyı en az etkileyen ışık olarak bütçene uygun bir qb almanı öneriyorum. Buhar makinası için de Loobex MH 602 tavsiye ederim. Güzel bitkilerin bol hasatların olsun :)

Metgen7

Kıdemli Üye
selam tohumsuzlar
ilk grow deneyimim için alacağım sistem şunlar eksiklerim var mı bi bakar mısınız
secret jardin hydro shoot kabin 100x100x200
soler&palau 190m³ karbon filtre sessiz fan set
giriş fanı mini aksiyel fan 130m³
advanced nutrients sensi bloom a-b ph perfect
advanced nutrients overdrive
advanced nutrients carboload
advanced nutrients bud factor x
plagron light mix toprak
klipsli vantilatör
x2 kumaş saksı 10 litre
hm digital ph metre
60x mikroskop
sıvı ölçüm pipeti 3ml
general hydroponics ph down
pure light ısı nem ölçer
zaman ayarlı priz
buhar makinesi (tavsiye edebileceğiniz bir model var mı)
400w led https://www.sahibinden.com/ilan/iki...pectrum-bitki-yetistirme-ledi-859112511/detay
ve şöyle bir sorum olucak ışık ve buhar makinesi hariç diğer tüm ürünleri aynı siteden alıcam sıkıntı olur mu sinyale düşer miyiz
bu sistem 2 veya 3 auto için
şimdiden teşekkürler
Kolay gelsin usta extra gübre alabilrsen kök geliştirici (woodoojuice) ve kalsiyum magnezyum mesala piipet yerine şiringa olabılır klipsli vantilatör u oynarbaşlı almalısın.
Ama fanlar o kabin için sana ilerde sorun yaşatır hava sirkülasyonu olmazsa ilerde küf mantar vs. Oluşumunu yaşarsınız
Isı nem ölçer problu olsun pH metrenin iyisini al usta adwa uygundur gezin sitelerde incatechmarket çöm ;)) ii growlar

Kolay gelsin usta extra gübre alabilrsen kök geliştirici (woodoojuice) ve kalsiyum magnezyum mesala piipet yerine şiringa olabılır klipsli vantilatör u oynarbaşlı almalısın.
Ama fanlar o kabin için sana ilerde sorun yaşatır hava sirkülasyonu olmazsa ilerde küf mantar vs. Oluşumunu yaşarsınız
Isı nem ölçer problu olsun pH metrenin iyisini al usta adwa uygundur gezin sitelerde incatechmarket çöm ;)) ii growlar
Fanları biraz daha büyük mü almalıyım ,woodo juice i ne zaman vermeye başlıyım ve litreye kaç ml vereyim iyi growlar

sistemin için havalandırman biraz güçsüz kalır gibi, daha iyi ve uygun fiyatlı olabileceğini düşündüğüm malzemeleri yazıyorum bir bak derim.
Karbon filtre en uygun https://evdebitki.com/products/aktif-karbon-filtre

çıkış fanı

carub marka 12’ araç içi dönebilen 2 kademeli vantilatör ama usb uç yada adaptörlü kablo takmalısın, çakmaklık kablo ile geliyor.
Fanları dönen alıcam zaten kanka bi çıkış fanını büyültmem lazım galiba metreküp hesabını bilmiyorum çadıra göre

yeter dostum. ancak söylede bir gerçek var ne kadar ekmek o kadar köfte ne kadar fazla ışık verirsen bitki seni o kadar iyi doyurur.
sana ışıklandırma hesaplamasını anlatayım auto bitki için min 10.000 lümene ihtiyacın var her bitki için 10.000 lümen. 10knın üstüne ne kadar çıkarsan o kadar fazla verim alırsın. samsung chip alacaksın yani 1w başına 180 lümen. yani 21.000 lümen demek bu iki bitki yetiştirmek için uygun bir değer. bütçene göre 240wda alabilirsin seçim sana ait. ama forumda biraz daha gezinmeni öneririm.
240w alıcam kanka hergün foruma girip bakmaya çalışıyorum

100x100 kabin kullanıyorum hazır setlerde 350m3 carbon filtre ile geliyor yaklaşık en az yarı gücünde de giriş fanı oluyor sana da bu ayarda bişey bakmanı tavsiye ederim. Kabin içi ısısını sabit tutmak hiç kolay olmuyor o yüzden ben de ısıyı en az etkileyen ışık olarak bütçene uygun bir qb almanı öneriyorum. Buhar makinası için de Loobex MH 602 tavsiye ederim. Güzel bitkilerin bol hasatların olsun :)
karbon filtreyi büyük olarak değiştireyim o zaman 240w lm301h qb alıcam ışık olarak saol agam seninde bol hasatların olsun

Organik

Kıdemli Üye
Madem giriştin 2 bitki düşünüyosun saksını bir tık daha arttırabilirsin gerisindede üç aşağı beş yukarı durumlar böyle qb iyidir iki bitkiye hayli hayli yeter ^^

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
  • D despacito:
    *** ***** *** hahahaha ****** ******* ******* ****** ***** *** ******* ******* *** ******* ***** ******** ********* ****** ********** **** ****** ********** *** ******** ****** ********* *** ********* hahahaha *** ******* ***** **********
  • Night owl Night owl:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** *** **** ******** ********** **** ***** ********** ********** ********** ********** ****** ***
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    *** **** **** ********* ***** ****** ***** ****** ** **** *** ***** *** hahahaha ****** ******* ******* ****** ***** *** ******* ******* *** ******* ***** ******** ********* ****** ********** **** ****** ********** *** ******** ****** ********* *** ********* hahahaha *** ******* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • A active661:
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** ****** **** ***** ****** ******** **** ******** ** ****** ** ** ********** ***** hahahaha* ** ********* ****** ***** ****** ***** ***** **** **** ** *****
    +1
  • A active661:
    ***** ** ******* ***** ******* ***** ** **** ****** **** ***** ****** ******** **** ******** ** ****** ** ** ********** ***** hahahaha* ** ********* ******
  • Night owl Night owl:
    ** ***** * * ****** **** ******** *** ***** ****** ******** ****** **** ** ******* ******* * **** ******* ***** ********** *** ********* ****** *** **** *** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** ******* ******** ***** * * ****** **** ******** *** ***** ****** ******** ****** **** ** ******* ******* * **** ******* ***** ********** *** ********* ****** *** **** *** *******
  • D despacito:
    *** **** **** ********* ***** ****** ***** ****** ** ********* ***** hahahaha*** ***** ** hahahaha ******** ******** ******* hahahaha* ***** ********** *** *** ***** hahahaha hahahaha ******** ***** ******* ********** **** **** ********* **** ******* *** ********* ******* ********** **** ******* **** **** ******* hahahaha hahahaha** ***** **** *** ********* **** ******** *****
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** hahahaha* **** **** ****** ******** ***** ******** ****** ********** ***** *****
  • kkush kkush:
    hahahaha ****** ** **** ******* ** ** *** hahahaha***
    +2
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    ******* **** ********* ********* *** ***** **** ******* **** **** ********** ******* ****** **** ******* hahahaha
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
  • kkush kkush:
    **** hahahaha** ********* ***
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ********* ** **** ********* ***** ******* *** ** *** ******* ******** ****** ** *** **** *** *** ***** *** *** hahahaha** *** **** ***** ***** hahahaha*** ***** ** hahahaha ******** ******** ******* hahahaha* ***** ********** *** *** ***** hahahaha hahahaha ******** ***** ******* ********** **** **** ********* **** ******* *** ********* ******* ********** **** ******* **** **** ******* hahahaha hahahaha** ***** **** *** ********* **** ******** *****
    Night owl Night owl: ***** *** ********* ** **** ********* ***** ******* *** ** *** ******* ******** ****** ** ***...