Abiler torch led kullanımı için aydınlanmaya ihtiyacım var

@Canna abi geçenlerde senin @arapfaik için yaptığın sistemi ve torch led için verdiğin bilgiler doğrultusunda bir kaç soru sormak istiyorum, şimdi öncelikle hangisi daha fazla hasat almamı sağlar ve elektrik tüketimi bakımından daha az maliyetli olur ve auto bitki yetiştireceğim kaç gün ışığı ve beyaz ışık almam gerekiyor filizlenmeden, çiçeğe kadar hangilerini sırayla yakmam gerek yardımınaza ihtiyacım var
https://www.lioneticaret.com/e27-duylu-50-watt-torch-led-ampul verdiğin linkten alım yapıcam

C

Canna

Guest
Dostum benim @arapfaik ge önerdigim ile torsch led arasinda elektirik tüketimi arasinda cok fark olmaz, ama benim önerdigim renkler direk bitkinin ihtiyaci olan isik renkleri. Gerekli gücte isik verirsen her ikisindende iyi hasat alirsin ama torch led den, ile benim önerdigim led projektörlörler göre cok daha fazla kullanmalisin. Örnegin nizim icin balmamiz gereken ön önemli isik degeri ppfd degeri.

C

Canna

Guest
1000 lümen 6500 k beyaz isik 17,23 umol ppfd verirken, 1000 lümen mavi isik 115 ppfd degeri veriyor. yani torsh led kullanirsan 1 mavi icin 6.6 oraninda daha fazla isik kullanmalisin maviye göre, tabiki bu kirmiziya görede ayni sekilde.

Yani 1 saksı için 3 beyaz 2 gün ışığı torch led kullanırken projektörde 1 mavi 1 kırmızı 1 amber yeterli olur anladığıma göre, peki tecrübelerine göre abi hangisi sana daha fazla dolgun sömekler verdi?

negma

Kıdemli Üye
Yani 1 saksı için 3 beyaz 2 gün ışığı torch led kullanırken projektörde 1 mavi 1 kırmızı 1 amber yeterli olur anladığıma göre, peki tecrübelerine göre abi hangisi sana daha fazla dolgun sömekler verdi?
birer yedekte al yanına kanka alacaksan bugün benimkileri birine verdim yaklaşık 1 haftadır arıyorum kırmızı amber mavi hiç bi yerde yokmuş işini sağlama a zararı olmaz ışık az gelse eklel şu an yok satıyormuş yani 2 alıcıda aynı şeyi söyledi dün koydum bugün 11
adet sattım bende şaşırdım doğrusu ve son 6 ayda çok zamlanmış ve yine şimdi zam var gelecek üründe bu işığı mühendislik yapmak isteyenler tercih ediyor kanka tüm süreci yönetmek istiyor mühendis olursun bi zaman sonra

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********