Acemiye yardım kankalar

kaleli

Yeni üye
Kankalar şimdi toprağım mixli falan değil direkt çiçekciden alma perlitli toprak, bitkim oto bitki, geneş hatlarıyla konuyu biliyorum ama bazı ayrıntılara hakim değilim,

- Bitkim çimleniyor 3 gündür toprağın dışında, ben buna ne zaman gübreli su vermeye başlamalıyım? (toprağım gübresiz perlitli torf)

- NPK777 sıvı gübrem var, ne kadar katmalıyım suya?

- Oto bitkinin kellesi koparılır mı? Koparılırsa ne zaman?

- Ortamda karbondioksitinin yetmeme durumu varsa bunu nasıl anlarım? Ona göre mayayla karbondioksit basıcam.

- Flush ne vakit yapmalı? 80-85 diyor hasat vaktine

- CFL ışığım var, çiçeğe uzaklığı 10cm olsun diyorlar, sizce de doğru mu?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka genel hatlarıyla bilmek için forumdaki belli başlı bazı başlıklara bakmış olsan hepsinin cevabı var. 7 aydır forumu takip ediyorum, 3 aydır falan aktif üyeyim. böyle sorulara cevap verilmediği için 1-1.5 aydır bildiklerimle cevap vermeye çalışıyorum. en geç 2 günde 1 bu soruları gelip birisi tekrar soruyor başlık açıp. o yüzden muhtemelen cevap vermeyecekler. çünkü bugün bunları soruyosan bilgi yeterliliğin belli.. cevap verilse, 2-3 günde bir gelip bunlar gibi cevabı forumda 100lerce kez verilmiş soruları sormaya devam edeceksin. cevap verilmez ve araştırırsan o henüz sormadığın ama soracaksın dediğim şeyleri de öğrenmiş olacaksın. tecrübeye bağlı, ustalık gerektiren spesifik konularda zaten inan ki ustalar yardımcı oluyor.

sadece cfl sorusu için; ilk başta 1 hafta falan 7-8 cm tut. sonra 2-3-4 cm lere kadar inecek o mesafe. cfl in wattına da bağlı bi tık.

not: benzer hareketleri zamanında ben de yaptım yanlış anlama kanka.

Aguş

Doktor
Yani bu konular çok konuşuldu biraz forumu okursan iyi olur genede genel hatlarıyla cevap vereyim

-10 14 günlük olduktan sonra
-Yani bu iş için yapılmış gübrelerden almanı tavsiye ederim ama sıvıysa 1 litreye 0.5 ml verebilirsin 14. günden sonra
-Bu tercih meselesi ben koparıyorum ama eğitimi sağlam vercem diyorsan koparmasanda olur topping biraz cüce bırakıyor bitkiyi
-Her türlü kur sen bi co2 torbası as yukarıya bloomda özellikle
-Flush bitkinin besin kilitlenmesi yaşadığında yada en son gübrelerden arındırmak için yapılır gübre sıkıntısı çekmezsen en son hafta yapacaksın ama ben veg dönemden bloom a geçerken yapıyorum photolarda otolarda sade su verip geçiyorum 1 sulama
-CFL çok güçsüz ampül eğer CFL kullanıyorsan CO2 yi falan bırak git önce kendine bir ışık al verdiğin emeğe değecek birşey zor çıkar

Bol hasatlar

kaleli

Yeni üye
kankalar çok sağolun, evet forum da bir kısmının cevabı vardır ama bulmak da ayrı bir mesele. yine de çok teşşekür ederim cevaplarınız için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
    S SuperKafa: ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** *********...