Acemiye yardım

Ketchap

Yeni üye

Çorbacı tohumunu bu hale getirdim..ışık 1200w led bestva kaliteli bir ışık..çiçeklenmenin 37.günü tricom dediğiniz şey hangisi ben göremiyorum..kaç gün sonra hasat etmeliyim?..kıllarının %30 ü kahverengi..kokusu çok hoş.tek çiçekte 7 tane kelle var 3 ü küçük 4 ü büyük..Budama işlemi yapmalımıyım? Ek gıda veriyorum gıdaya ihtiyacı yok çok su istiyor

ELON KUSH

Kıdemli Üye
knk 37 gün hasat için erken biraz daha gelişsin. hasat zamanından emin olmak için zoom cihazı al detaylı bak

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Su cicege yakin yapraklarin üzerinde kücücük beyaz noktalar görüyorsun ya iste o yapraklara seker yapraklari denir ve üzerindeki o beyaz noktala trichom, ve o trichomlar sömeklerin üzerinde de gelisir, dogru hasat icin bakman gereken yer iste o sömeklerin üzerindeki trichomlar. Ciplak gözle göremezsin , sömek trichomlarinin %50 sinden fazalasi raki rengine döndpmü vur baltayi.

MoneyB

Üye
Nargile usta varken bize pek laf düşmez ama, en kaliteli verimi almak istiyorsan trichomların %70 net oranda sararması gerekli, bitkiler bu süre zarfında hem thc tomurcuklarını salgılayacak hem de ufak tefek gelişmeler kaydedecek, Gayet ideal bir gelişim sağlamış tebrikler.

OttoMan347

√SEFİR√
Ustalar siz varken laf düşmez ama benim de bildiğim şöyle. Kesinlikle şeker yapraklarına bakmıyoruz sömekler de calyx dediğimiz bölge var
Resimde görünen yer. İyi bir mercek veya mini mikroskop ile clyx üzerindeki tricomlara bakıp %50 rakı kıvamına gelince flush atılır, toprak kuruyana kadar bekleyip karanlığa çekiyoruz. Karanlıkta ortalama 2 veya 3 gün bekletip tricomları gözlemliyoruz bu süre zarfında tricomlar tamamen rakı %15 gibi amber renk alınca hasat ediyoruz. Tricom bitkinin HTC deposu o htcler tamamen rakı kıvama gelince en zirve hızlı kafa oluyor, kah ışık kah hava sirkülasyonu v.s etkenler tricomlar bozup CBN olmasına maden oluyor. Bozulması demek kötü bir sonuç değil CBN yatıştırıcı özelliğe sahiptir depresyon, ağrı ve iltihaplanmalara karşı ilaçtır. Oyüzden tricomlar de %15 amber CBN olması daha iyidir. Kurutma sürecinde ışık tricomları öldürdüğü için karanlık olmasında fayda var. Konuyu açan arkadaş için de beklemedi ve sömekleri daha çok nasıl şişireceğini sormasını öneririm hasata daha var gibi ve sömekler de zayıf. Saygılar işiniz rast gelsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Zayıf derken maşallah iyiler ama hasata kadar daha iyi olur gibi görünüyorlar. Pistiller biraz daha kızarabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • B bluedream.an:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • B bluedream.an:
    ** *** ******* ******* ***** **
  • universesingularity universesingularity:
    * ***** ********* *** **** ***** **** ******** ****** *** ******* *** ***** *** **
  • M Mpt77:
  • B bluedream.an:
  • J jemekerThompson:
  • M Mpt77:
    ******** hahahaha ***** ******** ******** ****** hahahaha**** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • 420x 420x:

• B bluedream.an:
    ***** ********** * ******* ****** * ********** **** ********* ********** ***** ** *****
  • B bluedream.an:
    **** ****** ****** ** ** ******* ******* ******* ****** ** ******* *** ***** ******** ******* *********
    **** **** ******* * ** ********* **** ***** ********* ******** ***** hahahaha ******* ** ****** *******
  • B bluedream.an:
  • 420x 420x:
    hahahaha** *** ****
    +1
    ***** *** ***** ********** ****** **** **** **** *** ***** ***** ****** hahahaha***** *****
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* ****** ****** hahahaha******* *** ****
  • D despotdes:
  • B bluedream.an:
    *** *** ******** ***** ****** ********** ***** ********** ******* ******* ******* ** ********** ********** ***** **** ****** ****** ****** ******** *** ***** ********** **** ***** ** ****** ****** *** ***** ****** ******* *** ****** hahahaha*******
    ****** ****** *** ***** **** hahahaha hahahaha ******** *** **
    hahahahahahahaha*******
  • D despotdes:
    hahahaha ********** *******
    D despotdes: hahahaha ********** *******