Acil yardım yavruma ne oldu ?

Arkadaşlar bu benim ilk growum sayılır. Bir çok eğitimini verip 70 gün vegde tuttuğum photo ak47leri 1hafta önce blooma soktum.

İlk başta herşey çok güzeldi. Havalar soğuyunca ışıklar sönükken ısı 10 dereceye kadar düşüyordu bende küçük bir fanlı ısıtıcı alıp bez saksının karşısına koydum ısı problemini hallettim.
Ancak sanırım bitkiyi aşırı strese soktum.
Tabi karanlıkta kalması gereken dönemde bi kaç defa kabinide açtım.

Önce kellelerin rengi açıldı, sonra yapraklar aşağıya doğru süzüldü ve bugün bu tomurcuklari gördüm.

Bitki aşırı stresten erkeğe dönmüş olabilir mi yoksa gereksiz bi tedirginlik mi bende ki :(

Ustalar yorumlarınız çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim
@silas34 @Ripley'sOG @TohumsuzEsrar

S

silas

Guest
Sanada selam, Aşırı sık sulama sonucu toprak yapısını ve ph dengesini bozmuşsun, bitkin başta demir ve magnezyum olmak üzere mikro elementleri topraktan alamıyor. Bitki erkek, kafası olmaz, ortamda dişi varsa diğerlerinden uzaklaştır. Aşırı sık sulamadan bitki erkek olmaz.
Toprağın kuruyup kurumadığını anlamak için, parmağınla toprağın üstünü 3 cm kaz toprak nemliyse (nemli diyorum bak ıslak demiyorum, kuru bir görüntüsü yoksa) sulama yapma, ertesi gün kontrol edip kuru olduğuna eminsen su ver.
12 lt saksı için 600ml bilemedin en fazla 700ml su verirsin! 12 lt saksıya 600 ml su vereceksen, 300ml suyla önden bütün toprağın üstünü eşit miktarda sula 2 dk bekle, kalan suyu yavaş yavaş yayarak ver, saksının altında yarım bir çay bardağı su geldiğinde dur, toprak suya doymuş demektir daha su verme.

Sanada selam, Aşırı sık sulama sonucu toprak yapısını ve ph dengesini bozmuşsun, bitkin başta demir ve magnezyum olmak üzere mikro elementleri topraktan alamıyor. Bitki erkek, kafası olmaz, ortamda dişi varsa diğerlerinden uzaklaştır. Aşırı sık sulamadan bitki erkek olmaz.
Toprağın kuruyup kurumadığını anlamak için, parmağınla toprağın üstünü 3 cm kaz toprak nemliyse (nemli diyorum bak ıslak demiyorum, kuru bir görüntüsü yoksa) sulama yapma, ertesi gün kontrol edip kuru olduğuna eminsen su ver.
12 lt saksı için 600ml bilemedin en fazla 700ml su verirsin! 12 lt saksıya 600 ml su vereceksen, 300ml suyla önden bütün toprağın üstünü eşit miktarda sula 2 dk bekle, kalan suyu yavaş yavaş yayarak ver, saksının altında yarım bir çay bardağı su geldiğinde dur, toprak suya doymuş demektir daha su verme.

Sponsordan aldığım tohumdu ama kesin erkek mi yani şimdi bu. Aşırı sulama yapmadım toprak tamamen kurumadan su da vermedim sulamadan olmaz dediniz ama neden erkek oldu ki bu :(
O kadar emek verdim ki buna inan yıkıldım desem abartmış olmam

S

silas

Guest
Benim de daha önce dünyaca ünlü tohum sitesinden aldığım tohumlarda yaşadığım bir olay, 14 tohumun 2 si erkek çıkmıştı, yaşanmayacak bir olay değil, iletişime geç telafi edeceklerini düşünüyorum.

Benim de daha önce dünyaca ünlü tohum sitesinden aldığım tohumlarda yaşadığım bir olay, 14 tohumun 2 si erkek çıkmıştı, yaşanmayacak bir olay değil, iletişime geç telafi edeceklerini düşünüyorum.

Onlarında elinden gelen bisey olduğunu sanmıyorum ama etseler nolur ki aylardır verdiğim emek, harcadığım zaman çöp oldu gitti.
Teşekkür ederim ilgilendiğin için

Karışıklık olmustur kanka erkege dönmüyor kolay kolay
Ya inan tohumunda filan değilim karışıklık olmuş olabilir insanlık hali tohum önemli değil.
Yaktığım elektrik, kullandigim gübreler, harcadığım zaman, verdiğim emek bi de vegde uzun tuttum 70-75 gün sonra aldım blooma 4 tur kelle aldım 16 ana dal yaptım çocuk gibi büyüttüm valla insanda heves filan kalmıyo böyle olunca

Nemesis4

Kıdemli Üye
Ya inan tohumunda filan değilim karışıklık olmuş olabilir insanlık hali tohum önemli değil.
Yaktığım elektrik, kullandigim gübreler, harcadığım zaman, verdiğim emek bi de vegde uzun tuttum 70-75 gün sonra aldım blooma 4 tur kelle aldım 16 ana dal yaptım çocuk gibi büyüttüm valla insanda heves filan kalmıyo böyle olunca
Sağlık olsun be kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ******* *** ******* *** ** *** ******* hahahaha* ** ******* ***** ******* ** ********** ***** *****
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** ****** ** hahahaha*
  • H Heisenberg01:
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    ***** * **** **** ***** ******** ******** ** ******** ** ******* ** ***** ***** ********** ****** ********* **** ****** ******* ****** ** *** ***
  • Night owl Night owl:
    hahahaha* ****** ****** *******
  • lavrens lavrens:
    ****** ***** ********* ***** ***** ******** ***** **** ******* *** ***** ******** ******** ****** ***** ******** ***** hahahaha*******
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    **** **** ******* ** ********* ********** ***** ***** * **** **** ***** ******** ******** ** ******** ** ******* ** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • Didrug Didrug:
    *** ****** *** * ******* **** hahahaha* ***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahaha*** *****
  • Night owl Night owl:
    **** ********** **** ********* ***** ** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** ***** **** ****** ***** *** ******** ****** ***** ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    ******** * ********** ***** **** ***** **** ********** **** ********* ***** ** **
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    Didrug Didrug: ***** ****** ********** *******