Acil Yardım

umiboss

Yeni üye
Tohumları çatlattım ve çatlattıktan sonra toprağa aktardım hatta günlük bile açtım:)
https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=7222

Ancak 3. Güne giriyorum sıcaklık 25-27 arasında ve nem %80 civarında olmasına rağmen hala kafaları çıkmadı. Normal mi yoksa öldüler mi bebeklerim? Yapabileceğim bir şey var mı? Sorun nedir?

vamonos

Üye
çok mu derine gömdün ? toprağı bi çubukla arala bak ne durumda bize de bi fotoğraf at bakalım

umiboss

Yeni üye
hayır çok derine gömmedim 1-2 cm en fazla. nasıl yani deşiyim mi toprağı filizler çıkarsa dışarı sorun olmaz mı?

umiboss

Yeni üye
baktım şimdi deştim kabuklarından çıkamamışlar. filizle tohum kabuğunun birleştiği yerden kopmuşlar, biraz üstlerini kapattım ama ölmüşlermidir ? resim aşağıda 
https://hizliresim.com/JgsF7f

ben deşerkende koparmış olabilirim off tüh ya:( kurtulur değin nolur:)

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Acil Yardım

umiboss' Alıntı:
Yok mu fikir verebilecek biri?

o öldü artık o bu iş sabır işi yarım cm bile derine gömme.
Acil diye de konu açmayın kankam bıktık yani kuralları okuyun demekten.

umiboss

Yeni üye
Diğer türlü kimse cevap vermediği için belki dikkat çeker demiştim. Neyse sağlık olsun. Kuralları da okumadım. Kurallar da hani şu bankanın kredi çekerken verdiği evraklar gibi hangimiz okudu tam olarak? neyse kalın sağlıcakla

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** ****** ********* *** ******* ******** ******** ********* hahahaha** *******
  • L Levrekbaz45:
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha***
  • Probis Probis:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • Probis Probis:
    ******** ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*** ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    hahahaha* ****** ****** hahahaha hahahaha** ********** ***** ****** ***** ******
  • Probis Probis:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Probis Probis:
  • D despacito:
    ******** ****** hahahaha**
  • T Turco:
    ****** ****** ********* ******* ***** **** ***** ********** ***** ******* *********
  • Probis Probis:
    * ******** ********* ***** ********** ** ** hahahaha** hahahaha**** *** **
  • Probis Probis:
  • T Turco:
    ***** ******* *** ***** ******** ******** ******* * *** ***** ********** *** *** ******** *** *** * ****** ******
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha ******** ********* ******** ********** hahahaha*
  • T Turco:
    ******** ******* ******** **** ****** **
  • T Turco:
    ********* * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* hahahahahahahahahahahaha ** ******** *******
    +1
  • T Turco:
    ****** * ****** ***** ****** ******* ***** ****** ******* ***** **** ******* ** ******* ***** ****** *********
  • Probis Probis:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* **** ******* ******* ******** hahahaha***** * ***** ********* ***** ******* ********* **** ***** ******* * ******* ******* ********
    T Tropikal.MR: ***** ****** ********* ***** ******** ****** **** **** hahahaha ******* ********* ****...