Acil yardim

destinya

Yeni üye
Sulamalarında alttan su akmasını bekliyorsun değil mi? Yarım su bardağı kada

Tamam kanka, calmag verme artık dediklerinide aynen uygula. Overdrive için birkaç gün sonra foto atarsın duruma göre başlarız. flushta atıcaz çünkü kullandığın güre sentetik iyi olur.
Flush tam olarak nedir nasıl yapılır :) yaprakta sarı lekeler olustu. Onun dışında her şey normal gibi gozukuyor. Sence bundan kaç grm çıkar ve ne zaman icebilecem:)? IMG_20220822_111418-min.jpgIMG_20220822_111429-min.jpgIMG_20220822_111438-min.jpgIMG_20220822_111453-min.jpg

destinya

Yeni üye
Tamam kanka, calmag verme artık dediklerinide aynen uygula. Overdrive için birkaç gün sonra foto atarsın duruma göre başlarız. flushta atıcaz çünkü kullandığın güre sentetik iyi olur.
Ah tamam flush işlemi bitkiyi gübreden arındırmak için yapılır. Ne zaman yapmam gerektiğini söylersen sevinirim. Mesela 10 litrelik saksıya 30 litre su dökmek gibi. Bunun ph oranı ne olmalı onu bilemiyorum

destinya

Yeni üye
Sensi bloom u 3 ml ye çıkarttıktan sonra çekilen fotoğraf değilmi bu, öyleyse fazla gelmiş postasyumla ilgili bir sıkıntı var. enjektör kullanıyorsun değil mi. kullandığın gübre fıs bi gübre değil fazla verirsen yakar çiçekte hoş karşılanmaz yanık durumları. Tamda overdrive zamanı geldi nerden çıktı bu şimdi :)
Evet sensi bloomu 3 ml'e çıkardıktan sonra bu yanık oluştu, enjektör kullanıyorum elbette. Bir sonra ki gübreye overdrive mi ekliyeyim ve kaç ml?

destinya

Yeni üye
Merhaba kanka, tricomlar ı mercekle çekerek fotoğraf atar mısın bir bakalım duruma
Bu arada 29 ağustosta sensi bloom'dan A ve B'den 2 buçuk ml, 2 ml overdrive 2 ml carboload 1lt'den biraz daha fazla suya karıştırıp verdim. Bide bugün aynı şekilde gübreli su verdim. Yani toplam 2 kez overdrive vermiş oluyorum. Foto attım zaten

destinya

Yeni üye
Bizzat tricomları yakından görmem gerek kanka tricomların ucuna kadar görmeliyim net bir şekilde. Gördüğüm kadarı ile alt dalların az bi vakti daha var ancak bu bekleyiş ana sömeğin biraz amberleşmesine sebep olabilir havalardaki ani soğuma tricomların hızlı olgunlaşmasına sebep oluyor. Bir sonraki sulamayı gübreli ver kanka sensi 3 e çıkar diğerleri aynı doz mercekli net bir tricom fotosu bekliyorum senden programı sıkıştıralım biraz
Evet ana sömek olmuş gibi ve dediğin gibi alt dallar daha zayıf. Mercek siparişi verdim bir kaç güne gelir, gelince fotosunu çeker atarım. Görüşmek üzere

destinya

Yeni üye
Yanlış anlama ama tricom artışı iyi olacak baya. söyle söyliyeyim benim bitkim olsa o tricom miktarını beğenmezdim ben. senin ilk growun tabi amaç en iyi hasatı alabilmek ve karanlık tekniği bazı sush larda etkili oluyor çok araştırdım ancak o sushlar hakkında bilgi edinemedim malesef ve deneyi gerçekleştiren şirket kapandı o yüzden hepsine yapıyorum ve etki hassas gözler için tatmin edici bunu söyleyebilirim o %30 luk artışları hiç gözlemlemedim ama fark oluyor benim amacımda deneye deneye bulmaya çalışmak o sushları :) ve bu süreçte olabildiği kadar teknikten faydalanmak. Tekniğin temel mekaniği gayet basit bitkiyi hiç maruz kalmadığı bir karanlığa maruz bırakarak bitkiyi strese sokuyoruz cannabis bitkisi yanlızca savunma yapmak için thc üretir bunuda özellikle en çok koruması gereken bölge yani calxy te üretir tricom dediğimiz bu
reçinemsi dokuda thc nin yanı sıra birçok kimyasal vardır cannabinoid, terpenler vs bitki herhangi bir stresi tehdit olarak algılayarak bu kimyasalların üretimini hızlandırır topping, lst lolipop, Supercrop, yapak dökmek, bunların hepsinde az yada çok bitkiyi incitiriz bitkide buna tepki vererek tricom sayısını arttır yada yüksek oranda tricom üretmeye eğilimli olur. örnek bloomdaki bitkinin dalına çivi saplarsan yüksek strese sokarsın ( tavsiye etmiyorum) hasata yakın buzlu su dökersin köklere buda yüksek strestir(tavsiye etmiyorum) yapılan eğitimlerin neden yapıldığını daha net anlaman için bukadar uzattım eğitimlerin kendine has farklı amaçları olsada amaç bitkiyi tetikte tutmak rahat ettirmemek ve savunma mekanizmasını olabildiği kadar açık tutmak. umarın kafanda birşeyler oturmasını sağlayabilmişimdir. genel olarak anlatacak çok şey var ama bende parmak yok o kadar :D merak ettiğin birşey olursa hiç çekinme ne olursa iyi grower a iyi tavsiyeler gerek ;)
Elbette bu anlattıklarının hepsi bana çok fazla yabancı geldi:)

destinya

Yeni üye
Bu arada eklemeyi unuttum auto ya eğitim verilmez tek topping eğitimi ve lst yapılıyor ama tartışmaya açık bir konu onun dışında kendi haline bırakılarak büyütülür bunu sevmediğim için photoperiot bitki bakıyorum sürekli eğitim veriyorum bitkiyle vakit geçirip oynamakta hoşuma gidiyor açıkçası verebileceğimiz pek eğitim metodu olmadığı için karanlık tekniğini araya sıkıştırmak istedim bana göre eğitimsiz bitki iyi hasat veremez. (her açıdan) bu benim fikrim tabi. Yapabiliyorsan photoperiot en iyisi koşulların müsaitse. Birdahaki sefere benim yarısı olmayan bir bitkim vardı onunla ilgileniyorum sadece şu sıralar, birkaç foto ile neden photoperiot tercih ettiğimi daha iyi anlatabilirim istersen görüşmek üzere.
Eveet isterim anlatmani

destinya

Yeni üye
Yanlış anlama ama tricom artışı iyi olacak baya. söyle söyliyeyim benim bitkim olsa o tricom miktarını beğenmezdim ben. senin ilk growun tabi amaç en iyi hasatı alabilmek ve karanlık tekniği bazı sush larda etkili oluyor çok araştırdım ancak o sushlar hakkında bilgi edinemedim malesef ve deneyi gerçekleştiren şirket kapandı o yüzden hepsine yapıyorum ve etki hassas gözler için tatmin edici bunu söyleyebilirim o %30 luk artışları hiç gözlemlemedim ama fark oluyor benim amacımda deneye deneye bulmaya çalışmak o sushları :) ve bu süreçte olabildiği kadar teknikten faydalanmak. Tekniğin temel mekaniği gayet basit bitkiyi hiç maruz kalmadığı bir karanlığa maruz bırakarak bitkiyi strese sokuyoruz cannabis bitkisi yanlızca savunma yapmak için thc üretir bunuda özellikle en çok koruması gereken bölge yani calxy te üretir tricom dediğimiz bu
reçinemsi dokuda thc nin yanı sıra birçok kimyasal vardır cannabinoid, terpenler vs bitki herhangi bir stresi tehdit olarak algılayarak bu kimyasalların üretimini hızlandırır topping, lst lolipop, Supercrop, yapak dökmek, bunların hepsinde az yada çok bitkiyi incitiriz bitkide buna tepki vererek tricom sayısını arttır yada yüksek oranda tricom üretmeye eğilimli olur. örnek bloomdaki bitkinin dalına çivi saplarsan yüksek strese sokarsın ( tavsiye etmiyorum) hasata yakın buzlu su dökersin köklere buda yüksek strestir(tavsiye etmiyorum) yapılan eğitimlerin neden yapıldığını daha net anlaman için bukadar uzattım eğitimlerin kendine has farklı amaçları olsada amaç bitkiyi tetikte tutmak rahat ettirmemek ve savunma mekanizmasını olabildiği kadar açık tutmak. umarın kafanda birşeyler oturmasını sağlayabilmişimdir. genel olarak anlatacak çok şey var ama bende parmak yok o kadar :D merak ettiğin birşey olursa hiç çekinme ne olursa iyi grower a iyi tavsiyeler gerek ;)
Bu arada mercekle foto atmayana kadar karanlık oda olayına girmek istemedim. Şimdi bu bitkiyi karanlık odaya mi almam gerekiyor kaç saat süreyle?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    ***** hahahaha***
  • U UzayAras:
  • U UzayAras:
  • U UzayAras:
    +1
  • U UzayAras:
    ******** hahahaha** ********* *** ***** ********* **** *********
    hahahahahahahaha***** ****** hahahaha*
  • U UzayAras:
  • U UzayAras:
    **** hahahaha hahahaha* **** ****** hahahaha
  • Almora Almora:
  • lavrens lavrens:
    **** *** ********** hahahaha******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
  • lavrens lavrens:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    hahahaha* *** ******** ** ***** ***
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha* ****** *****
  • Q Qirve:
  • C clackster:
    ******** ***** ***** *** ******** **** ***** **** ****** ********** ***** **** **** ******* ****
    ***** ***** hahahaha**** **** ********** *** ******* ** ******* ***** ******* **** *** ********** hahahaha******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ***** hahahaha**** **** ********** *** ******* ** ******* ***** ******* **** ***...