AK 47 konusunda yorum

clifflee

Yeni üye
Arkadaşlar selamlar. AK 47 tohumu ektim. şu an durum bu. pencerede duruyor. bazı sorularım olacak daha sonra ama ilk soruma ustalarımızdan gelecek cevaba göre kendime bir yol çizeceğim.

sorum şu; evde müsait bir odam var. bu odada herhangi bir kabin veya ışık düzeneği olmadan, cama yakın şekilde, odayı havalandırarak büyütmem mümkün mü? yoksa kesinlikle bir kabin hazırla mı diyorsunuz? sorum çok saçmaysa özür dilerim şimdiden :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-07-18 at 21.38.24.jpeg
    WhatsApp Image 2018-07-18 at 21.38.24.jpeg
    73.6 KB · Görüntüleme: 55
R

Ripley'sOG

Guest
Diyeceğim tek kelime kabin kurmaya başlasan  iyi edersin.Bu konu hakkında forumda yüzlerce yorum ve konu var.Sana  en uygununu seç beğen harekete geç.Ve unutmadan şu sıralar gün ışığı 13-14 saat arası ındoor sisteme geçişte ışık miktarını 18 yapman bitkini blooma tetikleyecektir.Ya ekstra bir cfl kullan günbatımında ya da bırak böyle devam etsin Ak47 ındoor sistem olduğu vakit oluşturduğun zamanki gün ışığı hesaplaması ile vejetatif döneme devam edersin ardından bloom dönemi 18 alarak bitkiyi someklere sokmuş olursun.

Hasatın bol olsun

najher

Yeni üye
Cvp: AK 47 konusunda yorum ve yardım

Ripley' Alıntı:
Diyeceğim tek kelime kabin kurmaya başlasan  iyi edersin.Bu konu hakkında forumda yüzlerce yorum ve konu var.Sana  en uygununu seç beğen harekete geç.Ve unutmadan şu sıralar gün ışığı 13-14 saat arası ındoor sisteme geçişte ışık miktarını 18 yapman bitkini blooma tetikleyecektir.Ya ekstra bir cfl kullan günbatımında ya da bırak böyle devam etsin Ak47 ındoor sistem olduğu vakit oluşturduğun zamanki gün ışığı hesaplaması ile vejetatif döneme devam edersin ardından bloom dönemi 18 alarak bitkiyi someklere sokmuş olursun.

Hasatın bol olsun

Hocam ak47 indoor yetiştirmede 12/12 verildiği zaman da çiçeklenmeye giriyor biliyorsun ben 12/12 veriyorum ışığı photo bitki fakat 18 demişsin bu özellikle bu genetikle ve indoor yetiştirmeyle ilgili bir şey mi? bloom dönemi için ve aklıma takıldı 18 saat ışık vermek mi daha mantıklı 12 saat mi bu evrede 18 saat ışık sömek ve hasat kalitesini arttıracak ise vakit kaybetmeden 18 saate geçireceğim bitkiyi sömeklenme süreci 1. ayını doldurmak üzere ve daha sömeklenmeye devam da edecek.

Ba$kan

Yeni üye
@najher Merhaba,acemi ve edindiği biraz bilgiyle bir tecrubeliye akil veren karrdeşim.malom ki bizim bir kaç bitki periydumuz var.kisa donem.ozun donem.bitkiler 18/16 saat perydunda vegative donemde olurlar.ve sadece(pfr)hormono oretirler.ama 12 gibi yani kisa donem perydunda bitki.(pr ve sitkinesis)hormonu üretir.

Şimdi neden böyle bişey?yada aklim almiyor!yada olmaz buyle saçmalij diyorsan.!gece bir abdest alip allaha siğina bilirsin

najher

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
@najher Merhaba,acemi ve edindiği biraz bilgiyle bir tecrubeliye akil veren karrdeşim.malom ki bizim bir kaç bitki periydumuz var.kisa donem.ozun donem.bitkiler 18/16 saat perydunda vegative donemde olurlar.ve sadece(pfr)hormono oretirler.ama 12 gibi yani kisa donem perydunda bitki.(pr ve sitkinesis)hormonu üretir.

Şimdi neden böyle bişey?yada aklim almiyor!yada olmaz buyle saçmalij diyorsan.!gece bir abdest alip allaha siğina bilirsin

@Ba$ka

Bak kardeşim öncelikle ya düzgün Türkçe konuş ya da beceremiyorsan okuyup anlamasını öğren! Benim az çok tecrübem var ama prof değiliz ve burası bir bilgi paylaşım platformu. Ayrıca benim kimseye akıl verdiğim yok! Adama bir soru sordum yazdığımı anlamadan yargılaman zaten kelime israfı. Zaten ben de biliyorum 18/6'da vegative olduğunu 12/12 de blooma geçtiğini falan. 3-4 kere büyütmüşlüğümüz var ve hala da büyüyor çok şükür. Sadece adam "18'de bloom evresine geçirirsin" demiş ona takıldım ne olduğu hakkında net bilgi almak için. Ha madem bilgilisin bir şeyler biliyorsun rica ediyorum Türkçe olan dilimizi düzgün kullan ki ne dediğini herkes net olarak anlasın. Bilgini yanlış kelimeler seçerek kısıtlama. Neden sert yaptığımı tekrar tekrar okuduğunda anlayacaksın. Ben kimseye akıl vermiyorum aksine bilmediğim, yeni duyduğum veya okuduğum bir şey var ise ne olduğu hakkında bilgi almak adına soru sorarım. Ve kendisi cevap verirse daha mutlu olurum ripley hocam forumda işi net olarak en iyi bilip anlatma üslubuna sahip olan birisidir. Ha sen de biliyorsan insanların birbirine "akıl vermek" değil de yardım amaçlı soru sorduğunu anlayıp ona göre açıklayıcı konuşursan çok sevinirim. İyi forumlar...

Ba$kan

Yeni üye
merhaba.ben düzgün bir şekilde yorum yapmişim.ama senin yorumunu şimdi okuduğumda,trip var diye gerisini okumadim.zaten ben yardim amaçli yorumlar yapiyorum.goruşune saygi duyurum.

najher

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
merhaba.ben düzgün bir şekilde yorum yapmişim.ama senin yorumunu şimdi okuduğumda,trip var diye gerisini okumadim.zaten ben yardim amaçli yorumlar yapiyorum.goruşune saygi duyurum.

@Ba$kan

Merhabalar, ortada bir trip yok beni en başta yanlış yargıladın ona cevap verdim. Düzgün bir şekilde yorum yaptığını pek düşünmüyorum çünkü beni ripleye akıl veriyormuşum gibi lanse ettin aksine adamdan söylediği şey karşısında bir akıl almak istedim. Teşekkür ederim gene de vakit ayırıp cevapladığın için. İyi günler dilerim.

clifflee

Yeni üye

clifflee' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar. AK 47 tohumu ektim. şu an durum bu. pencerede duruyor. bazı sorularım olacak daha sonra ama ilk soruma ustalarımızdan gelecek cevaba göre kendime bir yol çizeceğim.

sorum şu; evde müsait bir odam var. bu odada herhangi bir kabin veya ışık düzeneği olmadan, cama yakın şekilde, odayı havalandırarak büyütmem mümkün mü? yoksa kesinlikle bir kabin hazırla mı diyorsunuz? sorum çok saçmaysa özür dilerim şimdiden :)

Ripley' Alıntı:

Hasatın bol olsun

üstadım selamlar. evin durumundan ötürü kabin biraz zor ama bitki için ışık alıyorum 10.000 lümenlik. ekte son hali var. gübre kullanımına başlamalı mıyım? evet ise nasıl bir gübre? tavsiyelerin nelerdir? torflu toprak kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.55.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.55.jpeg
    116 KB · Görüntüleme: 20
  • WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.55 (1).jpeg
    122.8 KB · Görüntüleme: 10
  • WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.54.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 22.43.54.jpeg
    119.8 KB · Görüntüleme: 17

xCashflow

Yeni üye

clifflee' Alıntı:

kardeşim sen ona güzel bir kabin yap yoksa yazık edersin maddi durumdan yana sıkıntın varsa büyük kartondan 1 metre kare taban genişliği uzunlukda 170cm olcak şekilde ayarlarsan someklenme evresine kadar sıkıntı yaşamazsın dediğim ölçülerin altına inersen büyüyünce anlarsın ne demek istediğimi kartonun içine yansıtıcı kullan tepedende lambaları koydunmu bide yanlara içe ve dışa hava üflüyecek bilgisayar fanları koy içinede ufak 25 30 wattlık vantilatör saga sola dönenlerden hayal gücüne göre yap işte kanka

clifflee

Yeni üye

clifflee' Alıntı:

xspower' Alıntı:
clifflee' Alıntı:

kardeşim sen ona güzel bir kabin yap yoksa yazık edersin maddi durumdan yana sıkıntın varsa büyük kartondan 1 metre kare taban genişliği uzunlukda 170cm olcak şekilde ayarlarsan someklenme evresine kadar sıkıntı yaşamazsın dediğim ölçülerin altına inersen büyüyünce anlarsın ne demek istediğimi kartonun içine yansıtıcı kullan tepedende lambaları koydunmu bide yanlara içe ve dışa hava üflüyecek bilgisayar fanları koy içinede ufak 25 30 wattlık vantilatör saga sola dönenlerden hayal gücüne göre yap işte kanka

hocam maddi olarak sıkıntı yok çok şükür. ben oda rahat diye kabin yapmayayım dedim. yarın ışık ve zamanlayıcı alacağım. oda müsait bile olsa kabinsiz olmaz mı diyorsun? bir de, gübreye başlamalıyım sence?

clifflee

Yeni üye
ışık için sarı veya beyaz fark eder mi? bir de grow bloom micro gübre seti aldım sıvı. nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Madkusa Madkusa:
    ***** ******** ***** *** **** *** ********** ********** hahahaha*******
  • Kanka Kanka:
  • L lityum:
    *** **** *** *** ***** hahahaha ******* ******* *** ******* ******** *******
  • Kanka Kanka:
  • Madkusa Madkusa:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ******* ** **** ** hahahaha
  • Madkusa Madkusa:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Kanka Kanka:
    +1
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • Kanka Kanka:
    +1
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • L lityum:
    ****** ** ***** *** *** ******* ******* *** **** ********** ****** ********** *** ******* ***** **** *** ********* *******
  • Kanka Kanka:
    ***** **** **** ****** ***** ********* hahahaha** ***** ******
  • L lityum:
  • Kanka Kanka:
    ***** **** hahahaha* ********* ***
  • L lityum:
  • Kanka Kanka:
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ***** ** ***** *** *** ******** ** ** ******* ***** ***** ** * hahahaha ****** ***** ******* *********
    Madkusa Madkusa: hahahaha* ***** ** ***** *** *** ******** ** ** ******* ***** ***** ** * hahahaha ******...