Ak-48 photo yardım

NorthWidow

Yeni üye
Kankalar sponsor firmadan Ak-48 aldım ektim bugün 52. gününde şu ana kadar şuan da dahil sağlığı fazlasıyla yerinde. Sorun şu ki 17 gündür 12/12 yapıyorum ışığı fakat çiçeğe oturmadı. Ph 5.5-6.5 nem %40-60 arası CO2 600-700 ppm ışık 400w hps ışık mesafesi 70 cm gübreler biobizz toprak kurudukça bi gübreli bi gübresiz sulama yapıyorum fakat hala çiçeklenme yok sizce problem nedir ?

Resim atarmısın knka bende photo Ak48 bakıyorum. 35 günde şuan 26 günde çiçeğe zorlamak zorunda kaldım alanımdan dolayı kabin 80 80 180 2 bitki var ve pistilleri. Büyümeye basladı yavas yavas bir foto atarsan bakmak isterim.
L3JHE8.md.jpg
sabah çektim knka

Morded

Kıdemli Üye
Beyler bende ak48 photo bakıyorum ama bitkilerim çok yavaş yetişiyor. 16. gününde 5 cm filan sanki 3 4 yada 5 günlük gibi aynı. Foto yüklemeyi bilmiyorum sorun ne olabilir sizce. Işık 300 w torch led 100 waat led projektör. Çıkış Fan 280m3 giriş fan 180m3 2 adet masaüstü vantilatör var. Topragım normal çiçek torfu.
Şimdiye kadar kullandığım gübreler bio acti vera bio grow
Ph 6 7 arası 3 4 günde bir suluyorum. Nem 50 60 nem makina bozulduğu için ıslak havlu ve içeriye 1 saate bir siprey olarak su pürkürtüyorum. Bu şekilde 70 80 e çıktıgı da oluyor ama 50 60 a gerilediği de oluyor.
Sizce sorun nedir acil yardım.

Beyler bende ak48 photo bakıyorum ama bitkilerim çok yavaş yetişiyor. 16. gününde 5 cm filan sanki 3 4 yada 5 günlük gibi aynı. Foto yüklemeyi bilmiyorum sorun ne olabilir sizce. Işık 300 w torch led 100 waat led projektör. Çıkış Fan 280m3 giriş fan 180m3 2 adet masaüstü vantilatör var. Topragım normal çiçek torfu.
Ph 6 7 arası 3 4 günde bir suluyorum. Nem 50 60 nem makina bozulduğu için ıslak havlu ve içeriye 1 saate bir siprey olarak su pürkürtüyorum. Bu şekilde 70 80 e çıktıgı da oluyor ama 50 60 a gerilediği de oluyor.
90 da kalması lazım nemin

Ü

Üye silindi 22912

Guest
Nem e okadar takılma derim dostum benim çadır da nem 50 yi geçmiyor hatta genelde 35 40 arasıda gidip geliyor ama hicbir sıkıntı yaşamıyorum bende fis fis yapıyorum nem makinem yok toprağın üstünü fırsat buldukça fisfisliyorum bitkinin uzerinide tabi damlacik haline gelmicek sekilde. Benim fikrim 1.toprağın kötü 2.sulama mesafesi uzun ve yetersiz 3.ışık mesafen doğru değil bunlara dikkat etmelisin çıkış fanini çalıştırma derim bu evrede. Aşağıda paylastigim bitkiler 13 günlük halleri nem olayı bi sıkıntı yaratmıyor ama sık sık toprağı fisfislarsan faydasını görürsün bence.

Morded

Kıdemli Üye
Kanka benimki 2 ayda böyle olur herhalde bu hızla ilerlerse. Benim gözlemimce sıkıntım ph dengelemedim. Birde acti vera denilen gübre den verdim ve calmag kullanmadım zaten bitkiler de yapraklarında ki sararmalardan kalsiyum eksikliği belli oluyor. Birde dedigin gibi topragım kötü. Işık sistemimde de sıkıntı var. Sistemi yeniden gözden geçirip biraz daha profesyonel başlıycam ama bu bitkileri söküp atcam zaten 1 parmak elimde de 10 genetik tohum daha var onları yeniden başlıycam

Ü

Üye silindi 22912

Guest
Kanka benimki 2 ayda böyle olur herhalde bu hızla ilerlerse. Benim gözlemimce sıkıntım ph dengelemedim. Birde acti vera denilen gübre den verdim ve calmag kullanmadım zaten bitkiler de yapraklarında ki sararmalardan kalsiyum eksikliği belli oluyor. Birde dedigin gibi topragım kötü. Işık sistemimde de sıkıntı var. Sistemi yeniden gözden geçirip biraz daha profesyonel başlıycam ama bu bitkileri söküp atcam zaten 1 parmak elimde de 10 genetik tohum daha var onları yeniden başlıycam
Hayırlısı kanka durum o kadar kötü ise vakit kaybetmeden yenilerle başla benimde ph pek sağlıklı değil ilk bir hafta ph metre bile kullanmiyorum musluk suyuna iki damla limon suyu döküp veriyorum 10 12 günlük iken calmeg ile gübreye açılış yapıyorum senin sorun toprak sulama ve ışık umarim bu defa güzel bi başlangıç yaparsın kolay gelsin.bu arada bitkinin fotosunu paylasabiliyormusun bakardık yani söküp atmana gerek kalmaz photo bitki yolu uzun toparlar yani sökmek en son iş.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******* ** ***** ******** ****** ***** ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ***** ***** **** hahahaha**** ***** ***** hahahaha
  • Didrug Didrug:
    **** ***** ***** ***** ******** **** hahahaha**
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    * *** hahahaha ***** **** **** ** **** ******** ******* ***** ******** **** ****** ****** ** ** **** ****** * ******* *** ***** ***** ********* ******* hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha ********** ******* hahahaha *** ******** *** ***** *** ******* ***** ****** hahahaha**** *** **** ********* *********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** hahahaha* ***** **** **** *** ******* ***** * * **** ******** hahahaha**** ***** **** ***** ***** ***** ******** **** hahahaha**
  • Didrug Didrug:
    ********** ***** ********* ***** ****** ********* ******* ********* ******* **********
    +1
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
  • Didrug Didrug:
    ***** *** ** hahahaha* *** ****** hahahaha ********
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ** ****** ** **** ** ******* ***** **** ****** ***** ******* **** ********** ********
  • Didrug Didrug:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** *** ******* ****** ****** ********** ****** ***** *** ** hahahaha* *** ****** hahahaha ********
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* **** ******** *** ****** **** hahahaha* ***** ********** ******* ** **
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • B Bekibekir:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: ****** **** ********** ******** ******* ******