All Mix - Light Mix ?

Fender

Üye
Beyler ilk grow için biobizz bloom-topmax- grow-alg setini kullanmayı düşünüyorum. Fakat toprağı all mix mi seçmeliyim light mix mi ? All mix i sipariş ettim iptal edeyim mi ?

MasterOf

Kıdemli Üye
Allmix e direk tohum atamazsin, gubreli oldugu icin fazla gelir. Tohumu ilk once lightmix te patlatip min 15 gun sonra allmix e alabilirsin. Tabi bastan sone lightmix kullanip gubre vererekte yapabilirsin

MasterOf

Kıdemli Üye
Bitki henuz kucucukken allmix te bulunan gubreyi tolere edemez ve olur veya bodur kalir vs vs saglikli olmaz yani.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Bazı arkadaşlarda all mix de büyür sadece ilk 3 hafta gübre vermeyin diyor. İşin açıkçası kafam karıştı.
lightmix'te bile büyütsen gübreye 15. gün başlayacaksın zaten. ilk 15 gün light mix yeterli besin sağlar. sen %75-80 nem sağla, 6-6.6 arası ph'lı temiz su ile aşırıya kaçmadan sula başka bir şeye gerek yok. ışığı saymıyorum tabi. çeşme suyu ile sulayacaksan 2-3 gün havalandır dinlendir kloru uçsun. silas'ın sulama üzerine başlığı var forumda. aşağı yukarı ona uyarak ilerleyebilirsin.

Fender

Üye
lightmix'te bile büyütsen gübreye 15. gün başlayacaksın zaten. ilk 15 gün light mix yeterli besin sağlar. sen %75-80 nem sağla, 6-6.6 arası ph'lı temiz su ile aşırıya kaçmadan sula başka bir şeye gerek yok. ışığı saymıyorum tabi. çeşme suyu ile sulayacaksan 2-3 gün havalandır dinlendir kloru uçsun. silas'ın sulama üzerine başlığı var forumda. aşağı yukarı ona uyarak ilerleyebilirsin.
Tamam bakıyorum o konuya

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Anladım kanka peki hangisi mantıklı
-Full gübreli light mix gitmek mi ?
-Light mix de patlatıp all mix e almak mı ?
kanka gübreyi zaten her türlü alacaksın. bence 2 toprağa harcama yapmak anlamsız o noktada. şahsi fikrim yani öyle işin uzmanı falan değilim. light mix ile baştan sonra gidersin. ilk 15 gün kesinlikle gübreleme ve ilk 15 gün kesinlikle all mix kullanma. forumu nerdeyse hatim ettim. genel kanaat ustalara da sorsan bu şekilde. ben de onların söylediği okuduğum şeyleri söylüyorum yani.

Fender

Üye
kanka gübreyi zaten her türlü alacaksın. bence 2 toprağa harcama yapmak anlamsız o noktada. şahsi fikrim yani öyle işin uzmanı falan değilim. light mix ile baştan sonra gidersin. ilk 15 gün kesinlikle gübreleme ve ilk 15 gün kesinlikle all mix kullanma. forumu nerdeyse hatim ettim. genel kanaat ustalara da sorsan bu şekilde. ben de onların söylediği okuduğum şeyleri söylüyorum yani.
Anladım kanka peki bitkiyi çimlendirmek için mantarımsı *** sokum şeyler var ya baya küçük saksı gibi. Onda çimlendirip 10-12 gün sonra all mix e alsak bitki ambole olur mu ?

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Anladım kanka peki bitkiyi çimlendirmek için mantarımsı *** sokum şeyler var ya baya küçük saksı gibi. Onda çimlendirip 10-12 gün sonra all mix e alsak bitki ambole olur mu ?
valla kanka bilmiyorum forumda kullanan sayısı az değil ama nasıl kullanıyorlar fikrim yok yani süreç olarak. ben old school peçetenemlendirme tavsiye ederim. çoğu kişi o şekilde yapıyor. bir bardak suya tohumlarını at. karanlık bir yerde tut. dibe çökmüş olur. çökmediyse şöyle tepelerinden hafifçe tıklat bakalım çökecek mi.. çökünce iki tabak arasına peçeteleri ıslat nemli olsun ama sırılsıklam değil. onu da ılık bir yere koy. tabaklar tam kapanmıyorsa üst üste gelince karanlık bir yere koy. 24-36 saat içinde patlamış olur toprağa geçirirsin.

Ü

Üye silindi 15628

Guest
Kendiliğinden gübreli olan Allmix, batmix v.s topraklar nasıl kullanılmalı ?
Auto ve ya photo farketmeksizin istediğiniz gibi bu topraklarda growa başlayabilirsiniz.
Bu tip toprakları kullanmadan önce yıkamak önemlidir. ( Örneğin daha önceden 20 litre saksıyı 3 lt su ile yıkamak gibi veya ıslatmak gerekiyor )
Bu tip kendiliğinden gübreli toprağı kullanırken bitki, allmix veya batmixe 15. gününden sonra transfer edilir.
Suyun ph'ı ayarlanarak ilk 4 hafta sadece su ve call mag ilave edilir.
İstenirse b52 veya voodo juice gibi nitrojen içermeyen yan ürünler verilir.
5 ve 6 hafta takvimin yarısı kadar sıvı gübre eklersin ama tam doz verip bitkinide yakma !!!
Özellikle ilk günden itibaren call mag takviyesi şart.
Ben 5. haftadan sonra flush atılmasını çok faydalı buluyorum.
Gübreden çok tasarruf eder batmix gibi çok kalite topraklarda hızlı, sağlıklı ve stabil büyüme elde edersin.
Eksisi ise 5. haftadan sonra besin kitlenmesi yaşayabilirsin. Bunun içinde çiçeklenmenin ilk haftasında
flush atmak en iyisidir. Flush atarsan ve iyi bakımla bitkine çok iyi bir veg dönemi geçirtirsin. Ayrıca şaşırtıcı derecede çok iyi sonuçlar alırsın. Cigarayı ateşlediğinde bütün mahalleyi koku sarar. Çünkü bitkin çok fazla aromalıdır. Batmix farkı.. Bundan dolayı kullandığın medya gübreden daha önemlidir.
Tabi bitki yetiştirme methodunu seçmek sana kalmış. Allmix, batmix veya light mix v.s.
Mesela gsc mi batmix ve coco ile karıştırıp kısa zamanda çok iyi hasat aldım. Büyümesi şaşırtıcı hızlı ve iyiydi. Tabi bunda gsc nin genetiğininde etkisi büyükdü..

Moderatör tarafında düzenlendi:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Kendiliğinden gübreli olan Allmix, batmix v.s topraklar nasıl kullanılmalı ?
Auto ve ya photo farketmeksizin istediğiniz gibi bu topraklarda growa başlayabilirsiniz.
Bu tip toprakları kullanmadan önce yıkamak önemlidir. ( Örneğin daha önceden 20 litre saksıyı 3 lt su ile yıkamak gibi veya ıslatmak gerekiyor )
Bu tip kendiliğinden gübreli toprağı kullanırken bitki, allmix veya batmixe 15. gününden sonra transfer edilir.
Suyun ph'ı ayarlanarak ilk 4 hafta sadece su ve call mag ilave edilir.
İstenirse b52 veya voodo juice gibi nitrojen içermeyen yan ürünler verilir.
5 ve 6 hafta takvimin yarısı kadar sıvı gübre eklersin ama tam doz verip bitkinide yakma !!!
Özellikle ilk günden itibaren call mag takviyesi şart.
Ben 5. haftadan sonra flush atılmasını çok faydalı buluyorum.
Gübreden çok tasarruf eder batmix gibi çok kalite topraklarda hızlı, sağlıklı ve stabil büyüme elde edersin.
Eksisi ise 5. haftadan sonra besin kitlenmesi yaşayabilirsin. Bunun içinde çiçeklenmenin ilk haftasında
flush atmak en iyisidir. Flush atarsan ve iyi bakımla bitkine çok iyi bir veg dönemi geçirtirsin. Ayrıca şaşırtıcı derecede çok iyi sonuçlar alırsın. Cigarayı ateşlediğinde bütün mahalleyi koku sarar. Çünkü bitkin çok fazla aromalıdır. Batmix farkı.. Bundan dolayı kullandığın medya gübreden daha önemlidir.
Tabi bitki yetiştirme methodunu seçmek sana kalmış. Allmix, batmix veya light mix v.s.
Mesela gsc mi batmix ve coco ile karıştırıp kısa zamanda çok iyi hasat aldım. Büyümesi şaşırtıcı hızlı ve iyiydi. Tabi bunda gsc nin genetiğininde etkisi büyükdü..
hocam elinde hali hazırda allmix ve batmix olan için güzel tavsiyeler fakat yeni alcak adam light mix alsın niye aldığı gübreli toprağı yıkayıp gübresini akıtmak ile uğraşsın ki? ne anlamı var bu durumda gübreli almanın?gübre tasarrufu açısından mı?

congobongo

Yeni üye
Dostum plagron all mix toprak ile direkt yetiştirme saksısın da başlatarak tertemiz 2 tane kızını büyütmüş birisi olarak yanmadığını söyleyebilirim. Gayet sağlıklı bireyler oldular ve boyları 160 civarında (saksı ile) oldu.

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka beni yanlış anlama sadece şuan kafa karışıklığı yaşıyorum 15 günde değilde ilk günden vermeye başlarsam ne olur
Kardesim fazla gubre fazla somek degildir once bunu unutma, ilk 15 gun kurdan kadar olan filizinin ihtiyacini karsilicak kadar besin var lightmix icinde, 3 aylik bebege 1 tabak yemek yediremezsin dimi oyle dusun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • L Levrekbaz45:
    ****** * ***** **** ****** ***** ********* ********** hahahaha ********
  • L Levrekbaz45:
    *** *** ***** ****** ******** *** ******* hahahaha** **** *******
  • T Turco:
    **** * ********* ****** * ***** ********** hahahaha* ** ********* ** *** ****
    +1
  • L Levrekbaz45:
    ** ****** ***** hahahaha*** *** ****** *** ***
  • T Turco:
    ********* ****** **
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******* *** *** *
  • L Levrekbaz45:
    ****** *** ******** hahahaha***
  • L Levrekbaz45:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* ****** ** ***** hahahaha **** ***** ******* ******** *****
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******* ****** ********* ******** ***** hahahaha ****
  • T Turco:
    hahahahahahahaha*******
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** * ** **** ******** ******** ****** ******
  • T Turco:
    ***** ******** ******* ******* *** ****** hahahaha* ******* ** ********** hahahaha* ****
    +1
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha******* **** ****** *** ********** ****** **
    +1
    L Levrekbaz45: hahahahahahahaha******* **** ****** *** ********** ****** ** +1