Alt yapraklar da sararma ve kuruma

El_Takashi

Kıdemli Üye
Sadece alt yapraklar da sararma ve kuruma var arkadaşlar bunun nedeni nedir ?
150X150200 kabınım de 6 auto var 600+400 hps kullanıyorum çarşamba günü revive yaptım 1 L / 2.5 ml ve sonrasın da daha da arttı az önce çektim fotorafları..
bu bir sorun teşkil eder mi ? sorun nedir ? çözümü nedir ?

Flush atmaya gerek var mı ?
c307f1dd-60e0-4db7-8edd-f5f6731b7919.jpgc307f1dd-60e0-4db7-8edd-f5f6731b7919.jpg

El_Takashi

Kıdemli Üye
Bitkileri komple flushlamaya gerek var mı ? Çözümü nedir ?

AN SERİSİ gübrelerim var..
Mikro-Grow-Bloom ve B52 - Callmag - Revive - Big Bud- Pirana kullandım şu zamana kadar.

Ü

Üye silindi 22912

Guest
Selam kanka kolay gelsin. Bence azot eksikliğinden dolayı yapraklar sararmaya basladi grow gübresi istiyor ama s3n yine de ustalardan yorum bekle kanka tam olarak prof değilim sadece fikrimi söylemek istedim bol şans kanka :)

OnurB

Yeni üye
çok su veriyor olabilir misin?

yapraklar aşağı bakıyor ki ya underwater ya da overwater belirtisi, keyfi yerinde bi bitkinin yaprakları 45 derece yukarı bakar

El_Takashi

Kıdemli Üye
Ben anlamadım çarşamba revıve sıktıö yapraklara 1 LT/ 3 ml fakat zaten 6 yanesını anca yarılamadı bıle gerı kalanı tekının toprağa doktum , sonra diğerlerıne 1 LT 2.5 ml verdım ılk defa revıve verdım bu arada , sonra bu sararmalar daha fazla arttı neden?

OnurB

Yeni üye
şu cümle önemli

Sometimes you can get the signs of a cannabis nitrogen deficiency if the pH at the plant root zone is too low, even if the nitrogen is there. This is because when the pH at the roots is not right, your plant roots can’t properly absorb nutrients.

diyo ki ph çok düşükse nitrojen toprakta olsa bile alamaz bitki

OnurB

Yeni üye
umudu kestiğin yaprakları zaten kes de, çözüm iyi ph kontrollü sulama ki çoğu grower'ın en büyük derdi bu zaten.

flushlamaya gerek var mı emin değilim.

DeepVape

Üye
Dostum bende de aynı sorun var, veg den çiçeğe geçerken en az 2 hafta grow ve bloom gübrelerini birlikte vermek gerekiyor. Oto bitkiler çiçeğin ilk 2 haftasında da gövde gelişimini sürdürdüğü için azot istiyor. Bitki eski yapraklarındaki mobil besinleri üst yapraklara taşıyor. Kendileri düşmeden kopartma o yaprakları. Sulama sonrası saksı altında biriken suyun ppm değerini ölç. Besinde overdose var mı anlarsın flush için

ewening

Üye
Kanka yaptakların aşağida olması aşırı sulama
Sankısn 15 lt ise 3 günde 1lt versen yeter.
Yapraklarda sararma ve kuruma fazla gübreden dolayı yaprakların yanmaya ve kurumaya başlamiş.
Ne yapman lazım 1 hafta su verme bitkine fan topraklara uflesin 1 hafta sonra sulamaya başla ve çizelgendeki olculerin yarısını uygula düzelecektir

OnurB

Yeni üye
çoğu sararmış artık toparlayamayacak hale gelmiş yaprak zarar değil mi bitkiye? ben onları kesmeli diye biliyorum

OnurB

Yeni üye
Kanka yaptakların aşağida olması aşırı sulama
Sankısn 15 lt ise 3 günde 1lt versen yeter.
Yapraklarda sararma ve kuruma fazla gübreden dolayı yaprakların yanmaya ve kurumaya başlamiş.
Ne yapman lazım 1 hafta su verme bitkine fan topraklara uflesin 1 hafta sonra sulamaya başla ve çizelgendeki olculerin yarısını uygula düzelecektir
şu kadar litreye şu kadar su gider diye bi standart yok, ortamın sıcaklık ve nemine bağlı

fazla gübreden yanma yaprak uçlarında belli eder kendini, yaprağın tamamında değil

diye biliyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ********* hahahaha ******* hahahaha** *** **
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha******* hahahaha* ****** ******* ****** ***** ******* ****** ***** hahahaha*
    hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ********** ***** ******* ********* *** ********* ******** **** hahahaha* ***** ***** **** ***** *** ***** hahahaha***** ****** ***** hahahaha** ******* ** hahahaha* ******** ****** hahahaha***** hahahaha* ***** ****** hahahaha** hahahaha********* **** ***** ***** ********** hahahaha**** ******* ** ******** ****** *****
    ******** ****** ******* ****** ** ********* *
    ******* ****** ****** **** *
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ****** hahahaha* ****** ******* hahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha ** *** ****** **********
    **** ****** hahahaha***
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • needrich10 needrich10:
    ******** **** hahahaha* hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* hahahaha ** ********** **********
  • K Keyifcihtiyar:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Night owl Night owl:
    *** ******** **** hahahaha* hahahaha**
  • K Keyifcihtiyar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****** hahahaha ** ****** ******* ****** ********** **** ** ***** *** **** hahahaha ****** ** ****** *******
    K Keyifcihtiyar: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****** hahahaha ** ****** *******...