Alt yapraklarda sararma

Kanka

Administrator
Yönetici
sıkıntın azot elsikliği . bıtkın bloomun ılk 3 haftası bunu ıstemıs vermemışsın . Şımdı yeterı dozda versen kafi o yaprakları gerı donduremezsın aşırı azottan bıtkını kitleme yeterı kadar versen kafii dumanın bol olsun

sıkıntın azot elsikliği . bıtkın bloomun ılk 3 haftası bunu ıstemıs vermemışsın . Şımdı yeterı dozda versen kafi o yaprakları gerı donduremezsın aşırı azottan bıtkını kitleme yeterı kadar versen kafii dumanın bol olsun
Şuan aktif devam ettiğim bloom , bloom boster ve seaweed var onlarıda çizelgeye göre veriyorum ne vermemi önerirsin ? Yada dozaj olarak farklı bişey önerebilir misin?

Ben fishmix veriyordum. Bayağı azot depolamİş ondan yapraklar çok koyuydu. Tablosuna göre azalttım birazda. Böyle olacaksa azaltmasam daha iyi. Senin gübrelerin tanımıyorum. İstersen kullandığın gübre nin de kullanım tablosunu araştır gerekiyorsa grov gübresi kullan. Yada fishmix kullan. Biobiz autdoor set de someklenme nin son haftaları oluyor böyle oda normal ama bu evrede hiç başıma gelmedi
Fishmix i araştırcam kanka teşekkür ederim , terra aquatica nın gübreleri benim kullandıklarımda tablosuyla birebir gidiyodum ama yinede sorun oldu

Yinede ustalara bir sor. Senin gübre ile biobizz uyumlumu. Reaksiyon yapmasın. Yanlış yönlendirme yapmış olmuyayim. Kullanırsan da tablosunda yazan miktarın yarısını veriyorsun her sulamada. Bol hasatlar dilerim. Gidenler geri gelmez ama en azından kalanlar sağlıklı kalır dilerim
teşekkür ederim seninde hasatın bol olsun dostum.

S

silas

Guest
Azot azlığı ve bunun yanında sık sulama olabilir. Azot takviyesi yapacaksan grow gübresiyle değil bloom gübresiyle yap. 1 lt 2 ml kafi, daha fazla verme sararan yapraklarını kurtaramazsın. Toprak nemliykende sulama yapma. İyi growlar

Azot azlığı ve bunun yanında sık sulama olabilir. Azot takviyesi yapacaksan grow gübresiyle değil bloom gübresiyle yap. 1 lt 2 ml kafi, daha fazla verme sararan yapraklarını kurtaramazsın. Toprak nemliykende sulama yapma. İyi growlar
kendi gübrelerim dışında bunlara takviye ne alabilirim ? hangisi birlikte kulllanımda sorun çıkarmaz bende terra aquatica seaweed-bloom-bloom booster var

S

silas

Guest
Söylediğin gübreler hakkında en ufak fikrim yok içeriğine bakmak lazım. Bloom gübrende azot vardır, bloom gübresi vereceksin, bloom booster daha çok sömekleri şişirmek için, seaweed de aynı şekilde deniz yosunu bitkiyi güçlendirip sömeklere şişirmek için kullanılıyor. Bu üründen vermen gerek;
1 lt 2 ml
NPK 2-3-4 sana lazım olan N nitrojen yani azot. Abartmadan azar azar vereceksin.

Söylediğin gübreler hakkında en ufak fikrim yok içeriğine bakmak lazım. Bloom gübrende azot vardır, bloom gübresi vereceksin, bloom booster daha çok sömekleri şişirmek için, seaweed de aynı şekilde deniz yosunu bitkiyi güçlendirip sömeklere şişirmek için kullanılıyor. Bu üründen vermen gerek;
1 lt 2 ml
NPK 2-3-4 sana lazım olan N nitrojen yani azot. Abartmadan azar azar vereceksin.
bloom dediğim gübrem bu zaten haftalık tablosuna göre eksiksik verdim bu zamana kadar anlamadım neden böyle oldu

S

silas

Guest
Toprakta bir besin sıkışması yok gibi duruyor, ikimizin söylediği gibi az vermişsin işte, dediğim ölçülere çıkabilirsin, ph mutlaka ölç ve sık sulama yapmamaya dikkat et. Bloom boster ve yosun gübrelerini her seferinde suya eklemektense dönüşümlü ver. 1 sulamada 1ini diğer sulama diğerini kullan. Burayıda uzatma lütfen chat sayfası gibi oluyor.

Toprakta bir besin sıkışması yok gibi duruyor, ikimizin söylediği gibi az vermişsin işte, dediğim ölçülere çıkabilirsin, ph mutlaka ölç ve sık sulama yapmamaya dikkat et. Bloom boster ve yosun gübrelerini her seferinde suya eklemektense dönüşümlü ver. 1 sulamada 1ini diğer sulama diğerini kullan. Burayıda uzatma lütfen chat sayfası gibi oluyor.
teşekkür ettim eyv kanka umarım toparlarız bitkiyi dumanın bol olsun

S

silas

Guest
Şu sık sulama olayına dikkat et, toprak nemli dahi olmasın iyice kurusun. 1 lt 2 ml her sulamada bloom gübresini de ver. Millet fazla gübreden bitkisini yakar, sen gübreyi kısa kısa bitkiyi aç bırakmışsın, ha telafi edilir de daha önce farkedip önlemini alman gerekirdi.

Şu sık sulama olayına dikkat et, toprak nemli dahi olmasın iyice kurusun. 1 lt 2 ml her sulamada bloom gübresini de ver. Millet fazla gübreden bitkisini yakar, sen gübreyi kısa kısa bitkiyi aç bırakmışsın, ha telafi edilir de daha önce farkedip önlemini alman gerekirdi.
Acemilik işte kanka teşekkür ederim yardımların için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ******* hahahaha*** ***** ** **** ***** *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ****** *** hahahaha** ******** hahahaha* hahahaha
  • istr istr:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • istr istr:
    ***** * ***** **** ****** hahahaha * ****** *** hahahaha** ******** hahahaha* hahahaha
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha* ****** ****** ******** ********** hahahaha* ****** ** * hahahahahahahaha**
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** hahahaha ***** hahahaha* ****** **********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha hahahaha
  • istr istr:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** hahahaha ***** hahahaha**** ****** ****** ******** ********** hahahaha* ****** ** * hahahahahahahaha**
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******** ***** *** hahahaha**** **** ********** ****** ** ******** ******* hahahaha ******
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ***** *** ** ****** hahahaha ***** *** hahahaha**** **** ********** ****** ** ******** ******* hahahaha ******
    +1
    ** ***** ******* *** ***** ***** ******** **** ******** ******* ********** hahahaha ***** ***
    +1
  • istr istr:
    ***** ******* ********** hahahaha **** hahahaha* ****** ****** ******** ********** hahahaha* ****** ** * hahahahahahahaha**
  • kkush kkush:
  • istr istr:
    ** *** ******* *** hahahaha **** ******* *********
  • istr istr:
    *** **** **
  • needrich10 needrich10:
    ****** ***** ******** ****** ******** ********* hahahaha* ****** ****** ******** ********** hahahaha* ****** ** * hahahahahahahaha**
    ** ** **** *** hahahaha* *** ****** ****** hahahaha**
    ***** hahahaha* ** hahahaha ******* ********** hahahaha ****
  • kkush kkush:
    ********* ** ** **** *** hahahaha* *** ****** ****** hahahaha**
    kkush kkush: ********* ** ** **** *** hahahaha* *** ****** ****** hahahaha**