Amatör grow için !!

medley

Yeni üye
akvaryum altı masa yı değerlendirmek istiyor arkadaşım , 2 bitkilik bi sistem kurmaya çalışıyoruz..uzunluk ve yükseklık minimum ne olmalı ?

a-420

Müptezel
selam kanka 2 bitki için min. genişlik 90cm x 120cm yukseklık 2 mt olmalı . orada cok cok zorlanırsınız buyuk ıhtımal.
akvaryum altı masa yı değerlendirmek istiyor arkadaşım , 2 bitkilik bi sistem kurmaya çalışıyoruz..uzunluk ve yükseklık minimum ne olmalı ?

AwaKe4

Müptezel
Hocam kabin genişliği ve boyu kaç bitki koyacağına, nasıl bir büyütme yolu izleyeceğine göre değişir. Sen tam ölçülerini ve kullanacağın ışığı da yazarsan daha iyi bir cevap olur .

medley

Yeni üye
Hocam kabin genişliği ve boyu kaç bitki koyacağına, nasıl bir büyütme yolu izleyeceğine göre değişir. Sen tam ölçülerini ve kullanacağın ışığı da yazarsan daha iyi bir cevap olur .
bu sadece bir proje , yardım alarak yapmaya ugraşıyoruz işte 2 bitkilik , yx0 250 w lamba var elımızde .yukseklık ve uzunluk aşağa yukarı ne olmalı onu soruyorum

AwaKe4

Müptezel
bu sadece bir proje , yardım alarak yapmaya ugraşıyoruz işte 2 bitkilik , yx0 250 w lamba var elımızde .yukseklık ve uzunluk aşağa yukarı ne olmalı onu soruyorum
Zaten bunun için sordum elinizde led var çünkü hps ve mh gibi lamba kullanırsanız yüksekliğiniz artar. genişlik 55 cm uzunluğu da 120 cm yüksekliği de min 180 cm yapabilirseniz baya iyi olur sizin için 2 photo yetişir. tabi ışık biraz eksik kalır ama fena olmayan bi hasat alırsınız diye düşünüyorum.

AwaKe4

Müptezel
20 lt saksı kullansanız 25 cm yüksekliği var bitkileri de max 130 cm falan büyütmüş olsanız 150 cm falan yapar 30 cm boşluk ledler için problem olmaz gibi.

medley

Yeni üye
ozaman gardrop tarzı bişey yanı dikine bir proje hazırlamak daha mantıklı.çadır kuramıyoruz o yuzden problem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • T Turco:
    * *
    ErdemRS6 ErdemRS6: **