Amatör kabinim, ilk indoor

Acemidal

Üye
Merhaba arkadaşlar
Daha önce köfteci tohumdan balkon grow denedim ama erkek çıktılar malesef. Şimdi ise kendim bir kabin yaptım.
160x59x49 bez dolabin içini aliminyum şilte ile çevirdim.
Aliexpressden 4 tane 50w cipli LED aldım.
Aliminyum sogutucu bara ledleri monte ettim, üstüne de 4 adet 8cm lik fanlar yerleştirdim. Plastik kelepçeylede astım. Kelepçe ucuz olduğundan yükseklik ayarı da kes yeniden kelepceleme olarak yapacağım.
Yerdeki vantilatör sıradan usb everest masaüstü fanlardan, karbondioksit fan ise 12 cm lik 1000 devirli PC fanini bir kutu içine yerleştirip alüminyum boruya bağladım. Ama bana yetersiz gibi geldi, bu egsoz fani iptal edip aksiyel aircool fan alacağım. Şu fani :
https://urun.n11.com/diger/aircol-120-kt-kanal-tipi-fan-P310710280 )

Şu an pitircigi ekmedim, kabini test ediyorum. Ama kabinin içindeki iklim koşulları optimum degill.
Resimlerde de görüldüğü gibi sicakligi 27,2 ve nemi ise 54. Bı tane aromaterapi de kullanılan buhar makinası var, onu koydum, bir de zemine bir su ile dolu tas içine kağıt peçete koydum. Aynı zamanda kabinin alt tarafı yaklaşık bir parmak kadar acik. Ama hala istediğim oranda değil değerler. Bulunduğum bölge sıcaklık olarak ülke ortalamasının biraz üzerinde.

Sizce bu amatör kabin nasıl olmuş?
Ben sadece bir adet saksıya bir adet auto tohum atip kendi icimligim için yetiştirme yapacağım. Şimdi bu sıcaklık ve nem oranında pitircigi eksem tutar mı, tutarsa buyur mu.?
Bu kabine olan önerileriniz var mi? Ustalardan da kıymetli fikirlerini beklerim.
Herkese bol hasatlar...

A

ALTINPİPO

Guest
ortamın cok guzel hayırlı olsun evet buyutebılırsın kanka 1 adet auto guzel buyur ama ısıyı sureklı ısık acıkken 28 27 26 de tutmalısın ve kapalıykende 22 21 20 de autolarda ısık sızması derdınde yok dogal gazda acarsan mıs olur eger havalar cok sogursa sımdı yansıtıcı guzel toprak plogron marka saksı 15 lıtre bez saksı tavsıye edıyorum formu okuyup cok bılgı edınebılırsın hayırlı growlar...

Acemidal

Üye
Kanka Saksı olarak delikli grow saksim var, onu kullanacagim kanka

Şimdi pıtırcıgida filizlendirdim, saksıya aktarmami bekliyor. Ama bu sıcaklık nem mevzusu kafama takıldı. Forumda bebekken başlarda %70, vegative de 60 nem ister yaziyor.. bense 55 i bile göremiyorum. Sıcaklık 20-29 arası olur, 21-24 arası optimum deniliyor, hadi sıcaklığı bir şekilde tuttuyoruz ama nem ne olacak ???

A

ALTINPİPO

Guest
basına kola kutusunun ucunu yarısını kesıp kapagını kapadıp gecırebılırsın nem saglar

S

silas

Guest
Selam. Bitkiye sağlayacağın ekosistem gayet güzel. sıkıntı yok bir an önce başla. Bitkiyi koyduktan sonra nemin yükseleceğini düşünüyorum. Sisteme ağırlaşan ve sıcak olan havayı dışarı atmak için çıkış fanı eklemelisin, ayrıca bitki gelişimi ve sağlığı için havalandırma şart, havalandırmadan kastım kabinin içindeki fan değil, içerdeki havayı odaya atmakta değil, içerdeki havayı odanın dışına atmak. 1 bitki bile olsa aşırı koku yapabilir bunu da düşünmelisin. Nemi başlarda %60 larda tut, hasat zamanı %45-55 arası şeklinde düşün.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****