Antalyada Outdoor

bisictirol

Yeni üye
Selamlar kankalar. Antalyada outdoor yapıyorum. Bitkim bi kaç gün önce çiçeklenme evresine girdi. Sorum şu. Malum antalya sıcak memleket ve şimdiden 45 dereceleri görmeye başladı. Bu sıcaklar bitkim için bir soruna yol açar mı? Eğer açarsa çözüm olarak yapabiliceğim bir şey var mıdır?
Not: Bitkim şu an için gayet sağlıklı görünüyor

bisictirol

Yeni üye
büyümesinde bir yavaşlama vs olur mu peki
birde pistillerinin bazılarının uçları koyulaştı normal midir? yanık gibi duruyor

GenemiAmcaLar

Yeni üye
Cvp: Antalyada Outdoor

Gübresini suyunu eksik etme çıldırır o sıcakları yiyince zehir olur merak etme.. fotoğraf atabilirsen daha detayli yorum yapabiliriz dumanın bol olsun bro..

bisictirol

Yeni üye
17 Mayıs imgur.com/a/xVWhskc
19 Mayıs https://imgur.com/a/wmXvVxG  Dandik plastik şişeden olan saksıdan kurtulup yeni bir saksı edindim fakat toprağı az geldi
                https://imgur.com/a/yorI7Az  Budamayla ilgili biraz bilgi edindim ve benim bitkiminde budanması gerektiğine karar verdim. Altta güneş almayan yaprakları aldım. Fakat bitkinin pistil vermeye başlamış olması acaba hata mı yaptım sorusunu bana sordurdu. Saksıda eksik olan toprağı tamamladım.

Şu an için gübrem yok malesef ama gübre alana kadar yerini tutması için güvercin pisliği, yumurta kabuğu ve biraz süt verdim.
Pistillerin ucunda yanık gibi hafif kararma var. Beni biraz endişelendiriyor.
Tavsiyelerinizi bekliyorum...

muzaffer07

Yeni üye
bende antalyadayım keşke biriyle yetiştirsek burda ama işte adres verme aykırı forumda -maalesef soğutma problemin olucak çok sıcak buralar, nemde  yüzde 90a çıkıyor risk fazla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
  • P PsyWeed:
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** **** hahahaha ***** ***** ******
    +1
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
    ****** ***** ** ***** ****** **** hahahaha ***** ***** ******
  • G GaribanMüptezel:
  • R RainGrow:
    ******** ****** hahahaha **
  • R RainGrow:
    ******** **** ******* ******* ********* ********* ****** ****** hahahaha** ******** ****** ********* ******** ******** *** ** ** **** ****** ******** ******* ****** ******** ****
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    ** **** *** *** ***** ******** ******** ********** **** ***** ********* ********* **** ******* hahahaha*** **** ******* ******* ********* ********* ****** ****** hahahaha** ******** ****** ********* ******** ******** *** ** ** **** ****** ******** ******* ****** ******** ****
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    hahahaha** ***** **
  • G GaribanMüptezel:
    ********* hahahaha hahahaha**** hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
  • R RainGrow:
    ********* ****** **** **** hahahaha ** ** **** *** *** ***** ******** ******** ********** **** ***** ********* ********* **** ******* ******
  • T Turco:
    ****** ******* ****** ******* ********* ******* hahahaha *****
  • T Turco:
    *** **** hahahaha* *** *** ********** ******** ***** ***
  • G Groww:
  • G Groww:
    * ********* ********* ******** ********** hahahaha
  • E Emre77:
  • T Turco:
  • G Groww:
  • lavrens lavrens:
    ** ******* ***** hahahaha* ******* **** ** *** hahahaha***** ** ** ***** **** ******** ********* **** ****** ********** ******
    lavrens lavrens: ** ******* ***** hahahaha* ******* **** ** *** hahahaha***** ** ** ***** **** ********...