ARKADAŞLAR BUNLAR ERKEK Mİ DİŞİMİ ? Yardımcı olur musunuz ?

LilSlugger

Yeni üye
Net olmadığı için göremedim ama ana dalla yeni yaprakların dalının tam başlangıcında minik topçuklar olur.Eğer onlar tam yuvarlak toplar halindeyse erkek, biraz daha elipse kayan bir şekilde ve ucundan ince bir saçak çıkıyorsa dişidir. Tabi tam anlayamazsan bi hafta daha bekle derim.
Dipnot: Topping için tam zamanı

LilSlugger

Yeni üye
En üstte yeni büyüyen kısmı kopardığın zaman bitkin tek bir anadaldan büymek yerine iki yeni anadal üreterek büyümesine devam eder.
Daha çok ana dal = daha çok mamül

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Net bir şey söylemek olmaz fakat dişi gibi bana göre,çokta sağlıklılar çiçeğini görmekte nasip olur umarım..dumanin bol olsun kanka

Bypalyaco

Yeni üye
Kankam 5 litrelik saksı var her hangi bir bilgim olmadan bakıyorum yani. Günde 4-5 saat güneş görüyor . Toprak Koçtaş’larda satılan torf toprak. Su desen Çeşme suyu yani işine bitki coşturan koyuyorum 4-5 günde bir dinlendirerek veriyorum. Özel yaptığım başka hiçbirşey yok yani. Öyle aman aman bi bitki yapamam. Çünkü yerim müsait değil sıkıntı olur. Bu imkanlarda bakabildiğim ve gittiği yere kadar. Sen nasıl bakıyorsun ?

Berzan

Kıdemli Üye
Kankam bende
Kankam 5 litrelik saksı var her hangi bir bilgim olmadan bakıyorum yani. Günde 4-5 saat güneş görüyor . Toprak Koçtaş’larda satılan torf toprak. Su desen Çeşme suyu yani işine bitki coşturan koyuyorum 4-5 günde bir dinlendirerek veriyorum. Özel yaptığım başka hiçbirşey yok yani. Öyle aman aman bi bitki yapamam. Çünkü yerim müsait değil sıkıntı olur. Bu imkanlarda bakabildiğim ve gittiği yere kadar. Sen nasıl bakıyorsun ?
Kankam bende 11 lt Bez saksı biobiz ful set gübre var ph ölcer ph düşürücü hepsi var ama emin ol bu kadar olmadı fırtına vurdu dolu vurdu yağmur vurdu ölmedi ama çok darbe yedi bu kadar büyümedi 1 aylık benim ki tohum 250 gr marinin içinde 3 tane çıktı onları ektim tohum kapalı diye sipariş veremedim

Allah’ını seversen 4 haftalık bitkime bir bak. Seninkilere 41 kere maşallah 69742B96-80B1-4438-ACAB-1A3025505772.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
    N nobetcikeyifci: ***** ********* ****** ***** ** ***** *** ***** *** **** ******