Arkadaşlar böcek ilacı hangisi almalıyım

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Takipteyim cevapları bendemerakettim ve bu sorunu gördüm ikinci kişisin biri daha yazmıştı aynısını toprağı doğadanmı aldın ?

Organik ilaç istiyorsan kendi karışımım şu

5 lt suya
1 tatlı kaşığı kekik yağı
1 tatlı kaşığı biberiye yağı
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
Homojenik bir şekilde karışana kadar çalkala ve sprey ile uygula. Hasat dönemine kadar 15 günde bir bu kürü uyguladım. Çekirge, sinek, örümcek gibi haşerelerden beni korudu.

Kırkayakta işe yarar mı bilmiyorum. Deneyip olumlu sonuç alırsan buraya yazmanı beklerim.
Aşağıdaki bağlantıda mücadele yöntemleri anlatılıyor, tavsiye edilen ilaçları TR de bulabilirmisin bilmiyorum, ama ilaçların içeriğine bakıp muadil bulabilirsin kanaatindeyim.

Caterpillars

Düzeltme;
Neem yağı nın kırkayaklara pek etkisi yok. Tavsiye eden olursa aklında olsun.

Takipteyim cevapları bendemerakettim ve bu sorunu gördüm ikinci kişisin biri daha yazmıştı aynısını toprağı doğadanmı aldın ?
Kapalı bir topraktı çok su vermiştim kendi kendine içince belirdiler sonra o toprağı kızlarımın olduğu saksı ye ilave ettim biraz şimd içindeler

Fatihtam35

Yeni üye
Organik ilaç istiyorsan kendi karışımım şu

5 lt suya
1 tatlı kaşığı kekik yağı
1 tatlı kaşığı biberiye yağı
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
Homojenik bir şekilde karışana kadar çalkala ve sprey ile uygula. Hasat dönemine kadar 15 günde bir bu kürü uyguladım. Çekirge, sinek, örümcek gibi haşerelerden beni korudu.

Kırkayakta işe yarar mı bilmiyorum. Deneyip olumlu sonuç alırsan buraya yazmanı beklerim.
Aşağıdaki bağlantıda mücadele yöntemleri anlatılıyor, tavsiye edilen ilaçları TR de bulabilirmisin bilmiyorum, ama ilaçların içeriğine bakıp muadil bulabilirsin kanaatindeyim.

Caterpillars

Düzeltme;
Neem yağı nın kırkayaklara pek etkisi yok. Tavsiye eden olursa aklında olsun.
https://ibb.co/4sB7N8p kardeşim bi bakarmısın bendede böyle bi sorun oluştu

Grow Muhabbetleri
Help Users
    G ganjasevdalısı: *** *****