Arkadaşlar bakarmısınız?

Gençler Tamamen otomatik bitki bakım sistemi için konu açmayı düşünüyorum 2-3 günlük uğraş vereceğim.
Malzemelerin linkini atacağım.
Çok ucuza maal olacak.
Kolay bulunabilecekler.

Sistem Özellikleri-
aslında sensörlere dayalı olacak toprak nem oranını ölçecek ona göre su verecek.
içerideki koku yoğunluğuna göre trimmer ile ayar verip havayı tahliye edecek veya etmeyecek.
Yaprak Kuruluğunu ölçerek fanları açacak ve belli bir % ile fanı açacak.
sistem tamamen bluetooth ile yönetilebilecek.(ışık açma kapama, Derece ve Nem değerleri Görüntüleyebileceksiniz. Bu sayede kabine gir çık yapmanıza gerek kalmayacak)

Sadece Esrar için değil tüm bitkiler için Fonksiyonlar olacak örnek olarak Rezene seçtiğinizde rezeneye uygun olacak şekilde ortamdaki nem oranını ve sıcaklık oranını ayarlayacak. Esrar seçtiğinizde ona göre davranacak.

Eğer ilgi duyarsanız 2-3 gün içinde projeyi tasarlayıp paylaşıcam tüm malzemeleri nasıl kullanıcağınızı ve kodları ücretsiz bir şekilde vericem. Rasperry Bi Temelli olacak. maksimum 6-7 bine maal olur tahminimce. hiç bir kazancım yok sadece foruma bişey katmak amacıyla düşündüm canım sıkılıyo btw. :D

kanka özel ilgi alanım bu otomatik sistem olayı, bende kendi kabinimi minimal şekilde otomatikleştirdim fakat senin bir üst seviye olucak gibi teşekkürler ilgiyle bekliyorum . Ayrıca şu an toprağın nemini ölçecek bir cihaz arıyorum en uygun fiyata doğru ölçüm bakıyorum var mı önerin bu konuda ?

nemessis

Üye
reis Bluetooth değilde wifili olsa daha iyi olmaz mı? (konu hakkında pek bilgim yok balkonuda mutfağa katakmı deme) :D

Gençler Tamamen otomatik bitki bakım sistemi için konu açmayı düşünüyorum 2-3 günlük uğraş vereceğim.
Malzemelerin linkini atacağım.
Çok ucuza maal olacak.
Kolay bulunabilecekler.

Sistem Özellikleri-
aslında sensörlere dayalı olacak toprak nem oranını ölçecek ona göre su verecek.
içerideki koku yoğunluğuna göre trimmer ile ayar verip havayı tahliye edecek veya etmeyecek.
Yaprak Kuruluğunu ölçerek fanları açacak ve belli bir % ile fanı açacak.
sistem tamamen bluetooth ile yönetilebilecek.(ışık açma kapama, Derece ve Nem değerleri Görüntüleyebileceksiniz. Bu sayede kabine gir çık yapmanıza gerek kalmayacak)

Sadece Esrar için değil tüm bitkiler için Fonksiyonlar olacak örnek olarak Rezene seçtiğinizde rezeneye uygun olacak şekilde ortamdaki nem oranını ve sıcaklık oranını ayarlayacak. Esrar seçtiğinizde ona göre davranacak.

Eğer ilgi duyarsanız 2-3 gün içinde projeyi tasarlayıp paylaşıcam tüm malzemeleri nasıl kullanıcağınızı ve kodları ücretsiz bir şekilde vericem. Rasperry Bi Temelli olacak. maksimum 6-7 bine maal olur tahminimce. hiç bir kazancım yok sadece foruma bişey katmak amacıyla düşündüm canım sıkılıyo btw. :D
Kanka simdi havalandirma ile ilgili bukadar meşakkatli islere gerek yok , 7 24 calisacak zaten kacari yok ,
Sulama sistemi toprak nemine gore verecek iyi guzel, ama hazırladığın su 3 gun beklese ph degeri degisecek , yine günlük kontrol ihtiyaci var, enerjini bitki yetiştirme tekniklerine harcasan cok daha mantikli bence :) cok lazimsa autopotlar var hazir, yorma guzel kafani bole seylerle bana kalirsa ,

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Emmy Emmy: ***** *** ***** ****** *** *****