Arkadaşlar durum yok bu sebeple soruyorum..

• Konbuyu başlatan SırfTohum
  • Başlangıç tarihi
S

SırfTohum

Guest
Arkadaşlar 160x102x50 ölcülerinde bir elbise dolabini cadir yapcam. 350w led 3 bitki deniycem. Infrared ampul kullancam isi icin. Nem makinem olacak. Hava deligi acmasamda hergun kapiyi acinca hava tazelense bitkilere yetmezmi?
Icerinin sogumamasi için yani. Aksi taktirde 24 saat calismasi lazim ampilun. Buda bozulmasina zemin demek oliyor. Bozulan bisey olursa ben düşerim kaldıranım olmaz ^^

mandarine

Ordinaryüs
kanka soğuk yerde yaşıyorsan kızılötesi ampül de lazımsa neden hps almıyorsun? ledden daha ucuz ve içinde zaten bolca kızılötesi var. sıcaklık derdini çözmüş olursun. hergün kapıyı aç kapa yapacaksan saat başı yapsan iyi olur en azından. geceleri oluşacak soğuk için ise çözüm bulmak lazım. kızılötesi lambayı direk bitkiye dönmeyecek şekilde yerleştirirsen karanlıkta ısıtabilir. tabi auto bitki yetiştiriyorsan. yoksa tek çare kumtel fanlı ısıtıcı alıp bir saate 15 dk çalışacak ayara getirmek. bu arada kanka hps alırsan kapıyı aralarsın temiz hava alır aydınlık saatlerde.

Clubber

Yeni üye
Arkadaşlar 160x102x50 ölcülerinde bir elbise dolabini cadir yapcam. 350w led 3 bitki deniycem. Infrared ampul kullancam isi icin. Nem makinem olacak. Hava deligi acmasamda hergun kapiyi acinca hava tazelense bitkilere yetmezmi?
Icerinin sogumamasi için yani. Aksi taktirde 24 saat calismasi lazim ampilun. Buda bozulmasina zemin demek oliyor. Bozulan bisey olursa ben düşerim kaldıranım olmaz ^^
Ben de senin mantıkda başladım.. Öyle olmuyo knka karbon filtre hps lamba şimdide co2 kontrol bakıyorum. Saygılar

Ediz55

Yeni üye
Bende şuanda dışarı fanı kullanmıyorum kardeşim sıcaklık kaçmasın diye giriş fanı var yalnız.. herhangi bir problemde olmadı gayet güzel büyüyorlar.. günde 3-5 defa aç kapa yapıyorum zaten kapısını dolabın yukarıda 15cm lık bi delik var oradan dışarıya çıkış yapıyor hava kendiliğinden... çiçeklenmede koku olana kdr kullanmayı düşünmüyorum. koku başladıgında çalıştırıcam karbonfiltreyi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********