Arkadaşlar hiç yapmadım

kayseria

Yeni üye
Arkadaşlar 2 bitkilik kabin yapmayı düşünüyorum sizin yardımınıza ihtiyacım var nasıl kura bilirim

doubleG

Üye
bez dolap alabilirsin içini yansıtıcıyla kaplarsan işini görür. veya elinden geliyorsa marangozdan ahşap kestir evde birleştirip. çadırcılardan naylon alarak yalıtımını yapabilirsin. bütçene göre seçenek çok aslında.
mantık olarak gerekli ekipmanları asabileceğin ve ortamın sıcaklık nem oksijen karbondioksit oranını stabil tutmak. bu bir oda da olabilir küçük bir bez dolap da

doubleG

Üye
bütçene göre değişiyor. benim sistemde 240 w qb led ile 2 tane saksı bakıyorum. aynı sistemde 300 watt cob led ile de 2 saksı bakıyorum. maliyeti en düşük olan torch led de hiç önermem 4 tane alsan 400 tl gibi bişeye malolur sanırım tabi çiçek döneminde sarı veg döneminde de beyaz kullanman lazım tek ışıkla baştan sona gidemezsin. full spectrum cob led al kendin kur veya hazır cobled armatür satanlara bak. son olarak mh ve hps dedikleri sokak lambaları var onunla baya güzel yetişiyor bitkiler tabi biraz riskli ampulün patlama yangın çıkarma, yüksek sıcaklık yayma gibi durumları söz konusu

doubleG

Üye
sürekli yapacaksan quantum board led al geç bi defa alırsın hiç canını sıkmaz, 2 bitkiye 240w lık alsan yeter- ekipman olarak da şart olan nem cihazı, termometre+nem ölçer, içerinin hava sirkülasyonu için masa tipi vantilatör, kabinin giriş çıkış fanları ( 2 bitki olacağından hiç paranı pahalı kanal tipi fanlara harcama eğer koku problem değilse senin için ve karbon filtre kullanmayacaksan taida 12 cm kare fanlar var 130 tl civarı canavar gibiler 1 erkek fiş alıp takar çalıştırırsın) bir de işin toprak ve gübre kısmı var onları benden çok daha bilgili kişilere sorabilirsin şimdiden kolay gelsin

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • O obeb:
    **** *** ***** ** ****** ********* **
  • istr istr:
    ******** **** ***** ******* **** ******* hahahaha** ******* ********* ******* ******* ** *****
  • O obeb:
  • O oziozi:
  • istr istr:
    hahahaha** **** ******
  • O oziozi:
  • O obeb:
    hahahaha** **** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ***** ***** *** **** ********* **
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ***** ***** ********* **** ***** **
  • O oziozi:
  • istr istr:
    ***** *** ******* ****** **
  • O obeb:
    ******** hahahaha******** *** ******* ****** **
    +1
  • O obeb:
    **** * **** ********* hahahaha ***** ***** ****** ****** * * ******* ****** *****
  • O obeb:
    hahahaha**
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** **
  • O obeb:
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    ***** ******* ** ***** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    O obeb: ***** *** ****** **** ***** ******** ***** ***** **** ********** ***** **** *** ** *********