Arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Oziii

Yeni üye
herkese selam arkadaşlar 2 bitkim var bir sorun bitip diğeri başlıyor nerde hata yapıyorum bilmiyorum .şimdi de yaprakların uçları kenarları sararmaya başladı .ne yapacağımı bilemiyorum lütfen yardım edin.35 gün oldu halen gelişmiyor

WhatsApp Image 2020-12-23 at 03.55.45.jpegWhatsApp Image 2020-12-23 at 03.55.31.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-23 at 03.55.45.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-23 at 03.55.45.jpeg
    154.9 KB · Görüntüleme: 11

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Bitki photo mu auto mu. Kaç günde ne kadar suluyorsun ışığın ne hangi mesafede. Hangi gübreleri litreye kaç ml olarak veriyorsun. Bunların hepsini yaz kanka. Bana besin yanması gibi geldi. Ama sen bana güvenme daha bilgili arkadaslar gereken yorumları yapacaktır iyi growlar

Oziii

Yeni üye
sulamayı 2-3 günde bir yapıyorum daha önce cfl kullanıyordum şimdi 200w cobled ortalama 35-40 cm. 10 gün kadar önce npk gübre vermiştim 3 gün öncede calmag verdim.bende besin yanığı sandım bugün flush yaptım

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Pes edecek bir durum yok daha basindasinn dur bakalim nereye :) besin yanması ph ayarlı su ile verdgin suyun 5 de biri saksı altından akacak şekilde boş sulama devam et iki kere sonrasnda ne gübre veriyorsan yarı oranla başla bitkinin tepkisine göre normal aşamalara geçersin sonrasında,hasadın bol olsun

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Şimdi bende şöyle bi durum gördüm. Bitki 35 günlük ama saksı el kadar. O saksının önce büyümesi gerektiğini düşünüyorum. Pes edecek bişey yok kanka dur bi sakin @Altınpipo @silas ustalarım bi baksın bakalım.

Oziii

Yeni üye
Pes edecek bir durum yok daha basindasinn dur bakalim nereye :) besin yanması ph ayarlı su ile verdgin suyun 5 de biri saksı altından akacak şekilde boş sulama devam et iki kere sonrasnda ne gübre veriyorsan yarı oranla başla bitkinin tepkisine göre normal aşamalara geçersin sonrasında,hasadın bol olsun
ilgilendiğin için sağol kanka.dünakşam 3 litre kadar suyla bi flush yapmıştım .az öncede yine ortalama bi 3-4litre suyla toprağı güzelce yıkadım yapraklarıda güzelce yıkadım @Neseterr kardeşimin dediği gibi saksıyı da büyüttüm değişim esnasında saksının dibine yakın köklerin çürüdüğünü lakintaze sağlıklı köklerin olduğunu gözlemledim .kendi toprağı baya ıslaktı ama değişimde kullandığım toprak kuru olduğu için umarım en kısa zamanda sonuç alırım ama benim tahminime göre magnezyum eksikliği bu sorun çünkü bir kaç hafta önce yumurta kabuğunu kürü uyguladım gereksiz yere kalsiyum magnezyumla beraber çalşıyormuş magnezyumda vermemiştim ayrıca cobled 200 w cfl ile değiştirmiştim sanırım cfl den kalma alışkanlıkla ledlerle bitkinin arasında 10 cm civarı vardı aklıma ya magnezyum yada ışık yanması geliyor. delirmek üzereyim

Ü

Üye silindi 20072

Guest
ilgilendiğin için sağol kanka.dünakşam 3 litre kadar suyla bi flush yapmıştım .az öncede yine ortalama bi 3-4litre suyla toprağı güzelce yıkadım yapraklarıda güzelce yıkadım @Neseterr kardeşimin dediği gibi saksıyı da büyüttüm değişim esnasında saksının dibine yakın köklerin çürüdüğünü lakintaze sağlıklı köklerin olduğunu gözlemledim .kendi toprağı baya ıslaktı ama değişimde kullandığım toprak kuru olduğu için umarım en kısa zamanda sonuç alırım ama benim tahminime göre magnezyum eksikliği bu sorun çünkü bir kaç hafta önce yumurta kabuğunu kürü uyguladım gereksiz yere kalsiyum magnezyumla beraber çalşıyormuş magnezyumda vermemiştim ayrıca cobled 200 w cfl ile değiştirmiştim sanırım cfl den kalma alışkanlıkla ledlerle bitkinin arasında 10 cm civarı vardı aklıma ya magnezyum yada ışık yanması geliyor. delirmek üzereyim
Bro saksı değişiminden önce keşke bı yazsaydın saksıya delik delmeni ve iki ki parmak kadar gübre altına ponza taşı koymani onerirdim köklerin hava alabilmesi için sıkma canını bir süre gubresiz devam et tepkilere göre buradan resim paylaşırsın elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz kaza ile insan insanı vuruyor öldürüyor çok kasma kendini birlikte kalkarız bu durumların altından rahat ol :)

Oziii

Yeni üye
Bro saksı değişiminden önce keşke bı yazsaydın saksıya delik delmeni ve iki ki parmak kadar gübre altına ponza taşı koymani onerirdim köklerin hava alabilmesi için sıkma canını bir süre gubresiz devam et tepkilere göre buradan resim paylaşırsın elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz kaza ile insan insanı vuruyor öldürüyor çok kasma kendini birlikte kalkarız bu durumların altından rahat ol :)
saksının komple etrafında boydan boya 2 şer cm aralıklarla delik deldim zaten hafif bi toprak içinde solucan gübresi var bi gidişata bakayım umarım muaffak oluruz.kasma konusuna gelince ya Allah nazarlardan saklasın milletin 20-25 günlük growları almış başını gidiyor ben yok aşırı sulama yok kök çürüklüğü yok potas eksikliği yani tüm sorunları yaşar oldum Allahtan çorbacıya para vermeyeceğim kendim eker kendim biçerim dedim ya başıma gelmeyen kalmaz uyuz oluyorum inan

Oziii

Yeni üye
ayrıca üstteki fotoğraflar dün gece çekilmişti biraz ortalık sakinleşsin birer foto daha çekerim daha etaylı bakarız olmazsa

monkey

Üye
tam emin olmamakla beraber gübre yanığı olacağını düşünmemekteyim çünkü en son gübreyi 8-10 gün önce eser miktarda vermiştim

Kanka çok gübre vermişsin saksının 3 katı kadar su ver. Su altından aksın gitsin biraz strese girecek ama toparlayacaktır merak etme

Ü

Üye silindi 14336

Guest
@Oziii kanka şimdi sen flush atıp saksıyı büyütmüşsün , bu cepte. Işığı 40 cmden 50ye çek birde böyle bakalım. Ayrıca şu önümüzde ki bi hafta bi gübre verme bakalım ne gibi değişikler olacak. Suyun ph ayarlmayı unutma 6.0-6.5 arası olacak. Ph düşürmek için sıvı yoksa limon , limon tuzu forum da konusu mevcut. Konuyu takipteyim bizi sürekli bilgilendir bakalım. Kaç lt saksıya aldın kızları ?

Oziii

Yeni üye
@monkey @Pratikzeka @Neseterr Selamlar dün akşam ışığı ortalama 15 santim daha yukarı çektim ayrıca bunu bir miktar ışıktan uzaklaştırdım .flush attığım için sulama yapmıyorum sanki kötüye gitme yavaşladı sanki. resimleri atıyorum
WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.48.jpegWhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.48 (1).jpegWhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.49.jpegWhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.55.jpegWhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.56.jpeg WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.57.jpegWhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.59.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.48 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.48 (2).jpeg
    109.3 KB · Görüntüleme: 0
  • WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.51.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-24 at 19.39.51.jpeg
    82.9 KB · Görüntüleme: 1
Ü

Üye silindi 20072

Guest
Krdesim bir şey söylemek için şuan erken iki üç günde anca belli olur yaptiklarinin meyvesi,bu süreçte ilerleme olmaz ise sıkıntıyı cozmussundur demektir olursa gene burdayiz ne gerekiyorsa bulur bulusturur yaninda olurz :)

Ü

Üye silindi 14336

Guest
Kanka bişeyler demek için erken. Bir kaç gün sonra yine foto at bakalım. Ama toprak kurumadan sulama yapma. Sok parnağını toprağın 2-3 cm içine bak nemliyse sulama. Büyük saksıya geçtiğin iyi olmuş ama. Bakalım bu yaptıklarına kızımız ne cevap verecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** **** ********** ***** ** ** hahahaha** *****
  • B bongalov:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** hahahaha** *****
  • Night owl Night owl:
    **** **** ****** ********** ***** ****** ******** ********* ***** **** *** **** *** ******* *** ***** ********* ***** ****** ***** ******** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ********* *** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    +1
  • B bongalov:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** hahahaha*
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ******* **** ** ******* ****** ****** hahahaha ********* ********* ********* ** hahahaha **********
  • Didrug Didrug:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • B bongalov:
    hahahaha****
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • Didrug Didrug:
    *** ******** ***** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha
  • B bongalov: