Arkadaşlar Türkiye'de ki Growshoplar ile alakalı.

honeybadger1

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba, Growkent, Toprakvesu, Magicplant gibi muhtelif growshoplardan alışveirş yapanımız var mı? Merak ettiğim bu işletmelerin güvenilirliği sonuç itibariyle adresine kadar bilgi sahibi oluyorlar, olmadı zaten kredi kartınızla alsanızda isminiz orada yer alıyor. Merak ettiğim acaba bir şekilde bu kayıtlar, siparişler ve her kimin adınaysa faturalar gitmemesi gereken yerlere gider mi sizce? Yani polis bunu kovalar mı? Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Albord

Üye
@CrossClub Hay hay. Türkiye'deki uyuşturucu ticaretine bağlı davaların %99'u ( elektrik faturası 1400 gelen bir müvekkilimi takibe almışlardı o yüzden %1 kırıyorum) ihbar suretiyle (kokuya uyanan komşular, gelen gidenden kıllanan çevre sakinleri, kıskanç arkadaşlar vb.) gerçekleşir. Ticarete konu yerde takip tarassut çalışması yapılır, sizden dönen bir muamele yakalanır, malla yakalandıysa korkutulur, size ifade bıraktırılır, bu ifade ve olası suç şüphesi ile ev arama kararı çıkar, sonrası malum.

Siz bu işin ticaretini yapmıyorsanız ve ticarete delili olacak bir malzeme bulundurmuyorsanız sorun yaşanmaz. İnternetten yapılan alışverişlerde verilen bilgiler kanunen gizlidir, bu bilgilerin açığa çıkarılması yalnızca yürütülen bir soruşturmada savcının talimat vermesiyle oluşur, ki bu talimat kanun üstü müzekkere dediğimiz çok ekstrem durumlarda ( genelde sanık/şüpheli cezaevindeyken) gerçekleşir.

Yoksa bahsi geçen siteleri kullanan ve organik tarım hobiciliği yapan doktorlar, mühendisler tanıyorum. Emniyet hepsini tek tek takibe alamaz, bu bilgilere de erişemez.

TL;DR: Grower'ı ya ticaret yakar ya tutamadığı çenesi ya da dikkatsizliği( fatura-koku- çöpe atılan bolca crop yaprağı). Grow yaptığım yere de sipariş verdim, önceki bürolarıma da verdim, yalnızca tohum siparişlerimi farklı adreslere veriyorum o kadar.

NOT: Grow yaptığım halde kimseye evimden ayrılırken güzellik yapmam, benimle otur dilediğin kadar takıl ancak TEMİN ETME suçunun oluşmasına mahal vermem. Mahallenizde takip tarassut yapıyorlarsa evinizden çıkan birini çevirip üstünde hukuka aykırı br şey olup olmadığını sorabilirler, savcılık üstyazısına "bu madddeyi para karşılığı almış bu muamele" yazdıkları anda, durumu açıklayana kadar 4-5 ay yatabilirsiniz.

Stay Safe

Son düzenleme:

Icarus

Kıdemli Üye
Savcının talimatıyla ordan ne aldın ne yaptın her şey çıkarılır tabi o kısımlara gelene kadar kısımlar var. @Albord resmi olarak yazmış :)

ßukaLemun

Yeni üye
Hocam bilgilendirme için çok teşekkürler, elinize sağlık.Peki 2 yada 3 kök yetiştirirken bahsetmiş olduğunuz gibi komşu veya arkadaş ihbarıyla yakalanan kişi nasıl bir cezaya çarptırılır ? Herhangi bir temin etme, satma suçu oluşmadan sadece yetiştirip içmek suretiyle ne gibi bir yaptırımla karşılaşabiliriz ?

Son 5 yıl icinde benzer suclardan bir dosyan yok ise 1 yıl denetim alıyorsun kanka

Fatha

Yeni üye
Topraktakinin genelde büyük bir yaptırımı olmazdı. Eskiden 5-6 kök yakalatınca polisler ya söküp atarlar ya da sana öğüt verirlerdi. İçicilik ve buna paralel yetiştiricilik adı altında işlem görsende hayatını çok etkileyen bir durum görülmezdi. Şimdi grow ve ticaret paralel gittiğinden, bulunabilirlik, kullanılabilirlik yaşı düştüğünden ve işin içindeki büyük para iç işlerini ve bu işlerden inanılmaz para yapan bakanları büyük ölçüde rahatsız ettiğinden üstüne çok titriyorlar. Ha polis gelip senin içimliğini çıkarmak için çabaladığını anlayıp tuttuğu raporda gramajla oynar, hasadıda kendi içer o ayrı. Bazılarıda gün görmemiş cahil gibi yetkiyi kullanıp hayatınla oynar. Semtin kanalizasyonundan aldıkları suyla hangi semtin hangi narkotiği ne miktarda tükettiğini araştırıyor bu adamlar. Gübreni sigara bile içmeyen adamın kartından al ayrı evde tut kapsamlı görünme, ikametin ve grow yerin ayrı olsun, garanti olsun istersen telefonla o eve girme, arkadaşlarına hava atmak için gösteriş yapma, elektrik faturası ve koku olayına dikkat et ekonomik ol, çözümlerini araştır. Bu işi Türkiye’de yapıyorsanız ticaretinden uzak durup şüphe bırakmadan idam cezası alacakmışçasına temkinli yapın ama bi o kadarda aşikar olun. Terörist değiliz ki biz...

Albord

Üye
Hocam bilgilendirme için çok teşekkürler, elinize sağlık.Peki 2 yada 3 kök yetiştirirken bahsetmiş olduğunuz gibi komşu veya arkadaş ihbarıyla yakalanan kişi nasıl bir cezaya çarptırılır ? Herhangi bir temin etme, satma suçu oluşmadan sadece yetiştirip içmek suretiyle ne gibi bir yaptırımla karşılaşabiliriz ?
Hocam önemli olan ticarete ilişkin karinelere takılmamak. Ticaretini yaptığınıza dair delil yoksa, ifade de yalnızca yetiştiriyor-kullanıyor ihbarı geldiyse sorun yaşanmaz, denetim alınır.
Önemli olan ticarete ilişkin somut deliller (ifade-teşhis-paket malzemesi-hassas kantar-yüksek nakit para- ayrı ayrı gramajı tartılmış paketler vb.)

ciber

Yeni üye
@CrossClub Hay hay. Türkiye'deki uyuşturucu ticaretine bağlı davaların %99'u ( elektrik faturası 1400 gelen bir müvekkilimi takibe almışlardı o yüzden %1 kırıyorum) ihbar suretiyle (kokuya uyanan komşular, gelen gidenden kıllanan çevre sakinleri, kıskanç arkadaşlar vb.) gerçekleşir. Ticarete konu yerde takip tarassut çalışması yapılır, sizden dönen bir muamele yakalanır, malla yakalandıysa korkutulur, size ifade bıraktırılır, bu ifade ve olası suç şüphesi ile ev arama kararı çıkar, sonrası malum.

Siz bu işin ticaretini yapmıyorsanız ve ticarete delili olacak bir malzeme bulundurmuyorsanız sorun yaşanmaz. İnternetten yapılan alışverişlerde verilen bilgiler kanunen gizlidir, bu bilgilerin açığa çıkarılması yalnızca yürütülen bir soruşturmada savcının talimat vermesiyle oluşur, ki bu talimat kanun üstü müzekkere dediğimiz çok ekstrem durumlarda ( genelde sanık/şüpheli cezaevindeyken) gerçekleşir.

Yoksa bahsi geçen siteleri kullanan ve organik tarım hobiciliği ile vakit geçiren doktorlar, mühendisler tanıyorum. Emniyet hepsini tek tek takibe alamaz, bu bilgilere de erişemez.

TL;DR: Grower'ı ya ticaret yakar ya tutamadığı çenesi ya da dikkatsizliği( fatura-koku- çöpe atılan bolca crop yaprağı). Grow yaptığım yere de sipariş verdim, önceki bürolarıma da verdim, yalnızca tohum siparişlerimi farklı adreslere veriyorum o kadar.

NOT: Grow yaptığım halde kimseye evimden ayrılırken güzellik yapmam, benimle otur dilediğin kadar takıl ancak TEMİN ETME suçunun oluşmasına mahal vermem. Savcılık üstyazısına bu madddeyi para karşılığı almış bu muamele yazdıkları anda, durumu açıklayana kadar 4-5 yatabilirsiniz.

Stay Safe
Hocam merhaba
Elektrik faturasi en fazla ne kadar olmalı? Dikkat cekmemek icin?

Bi arkadasim 12 tane yapmaya karar verdi. Ben baska bir sehirde oturuyorum o baska bi sehirde ona ogretmek icin butun malzemeleri alip ona kendim kargoladim ardindan sehrine gidip butun malzemeleri tohumlarin ekilmesi dahil kurulumunu yaptim ve geldim simdi bu sahis herhangi bir sekilde yakalanirsa ve bana o yaptirdi derse basim derde girer mi? Bu konulari sadece wpden konustum. Malzemelerde parmak izim cikabilir. Bu konu disinda sıkca gorustugum ve legal manada ticaret yaptigim bi insan.

Aguş

Doktor
Orada olduğunu ispat edemezlerse sende kabul etmezsen bişi olmaz en fazla sattım malzemeleri dersin
Parmak izi kalmaz diye tahmin ediyorum ama oralara oda dokunacak çünkü
Ama her telefonun hangi baz istasyonundan sinyal aldığı belli ordan kurcalayabilirler
Otobüs,Tren,Uçak biletleride buna dahil

Hocam merhaba
Elektrik faturasi en fazla ne kadar olmalı? Dikkat cekmemek icin?

Bi arkadasim 12 tane yapmaya karar verdi. Ben baska bir sehirde oturuyorum o baska bi sehirde ona ogretmek icin butun malzemeleri alip ona kendim kargoladim ardindan sehrine gidip butun malzemeleri tohumlarin ekilmesi dahil kurulumunu yaptim ve geldim simdi bu sahis herhangi bir sekilde yakalanirsa ve bana o yaptirdi derse basim derde girer mi? Bu konulari sadece wpden konustum. Malzemelerde parmak izim cikabilir. Bu konu disinda sıkca gorustugum ve legal manada ticaret yaptigim bi insan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E Emre77:
  • T Turco:
  • G Groww:
  • lavrens lavrens:
    ** ******* ***** hahahaha* ******* **** ** *** hahahaha***** ** ** ***** **** ******** ********* **** ****** ********** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
  • G Groww:
    ********* ********** ****** hahahaha* *********
  • T Turco:
    +1
  • T Turco:
  • lavrens lavrens:
    **** hahahaha** ******
  • lavrens lavrens:
  • T Turco:
    ***** ****** *** ** **** ***** ********** **** ******* hahahaha***
    +1
  • T Turco:
    **** ********** ******* ******* ******* ********* ******** **** ***** ***** ******* ***** ******* *** **** ********** ***** ******* ******
  • G Groww:
    hahahahahahahaha* ******* ****** ** hahahaha* hahahaha*** **** hahahaha*****
  • T Turco:
    ********* ******** ******** *
  • T Turco:
    ***** ***** ***** **** hahahaha* *
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • E Emre77:
  • T Turco:
    ** ****** ********* ***** hahahaha* ****** ***** ********* ******** ** ******** hahahaha *** ***** *** hahahaha*
  • T Turco:
  • E Emre77:
  • G Groww:
    ****** hahahaha* ******** ********* ****** ********* *** ********* **** ** ********* ********
  • T Turco:
    ********* ***** ******* ** ******* ** **** ******** hahahaha
  • E Emre77:
  • T Turco:
    T Turco: ******** ****** *** * *****