Auto - 16. Hafta... Var bi gariplik.

420inc

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar,

Tahmini olarak 1-2 Nisan 2022 Tarihinde suya attığım tohumu 4 veya 5 nisanda kalıcı saksısı olan 14 Litrelik kare saksısına aldım. Medya olarak coco-hydroton-lightmix karışımı kullandım. Herşey yolundaydı, ilk 2 haftasında coconun acemiliğini atarken bi kaç defa susuz bıraktım ama anında müdahale ettim. İlk 1 ay 80x80x80 gibi bi kabinde 250w cobled ile baktım. Bu 1 ayın sonunda kedim bitkimin sağ yarısını yedi. Bitkinin stresini atıp kendini onarması 2 hafta aldı. Bitki kendini yeniledikten sonra 120x80x200 tarzında bir kabinde 250w cobled ile devam ettim. Sonrasında 8 hafta kadar geçmesine rağmen çiçeğe girmedi. Tam ben strese girecektim ki kedim sağolsun bir kez daha devreye girerek 3/1'ini tekrar yedi. Bitkinin stresini atıp onarması yine iki hafta kadar aldı ki bende LST yaparken bitkinin kelle sömeğinin dalını 3 4 boğum aşağıdan kırdım. Bu sürecin sonunda 10-11. haftalarında çiçeklenmeye girdi. Çiçeklenmeye girdiği gibi elimde duran 600w hps lambayı kullanmaya başladım. Bitkinin auto olduğuna eminim. Işık döngüsü ilk 2 ay 20-4, 5 gün öncesine kadar da 18-6 idi. 5 gün önce de faturalar ve olaydan sıkılmış olmamın nedeniyle 12-12'ye aldım takılsın. İşin garip yanı hala daha bitkinin olmasına daha var gibi duruyor. Daha önce hiç 16+ hafta auto büyütmüş olan var mı?

İlgilenenler olursa fotoğrafları eklerim.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Öncelikle bütün bu badireleri atlatıp yoluna devam etmene sevindim kanka :)
Daha önce hiç başıma gelmedi ama. Çiçeğe girdikten sonra zaten 8 ila 10 hafta sonra hasat alcan.
Bir de 10 11 hafta veg diyon kanka. Saksın kaç litre ? Photo olup yeterli saksın olmadığı için de girer çiçeğe ışık saati gözetmeksizin. Mesela bardağa at photoyu saksıya alma kendisi erkenden ciceklenir. Kökler daha fazla gelisemedigi için. Aşırı stresten de çiçeğe girmiş olabilir.
Tahminimce daha 4 haftan daha var. Bence photo kanka hasatın bol olsun :)

420inc

Üye
Öncelikle bütün bu badireleri atlatıp yoluna devam etmene sevindim kanka :)
Daha önce hiç başıma gelmedi ama. Çiçeğe girdikten sonra zaten 8 ila 10 hafta sonra hasat alcan.
Bir de 10 11 hafta veg diyon kanka. Saksın kaç litre ? Photo olup yeterli saksın olmadığı için de girer çiçeğe ışık saati gözetmeksizin. Mesela bardağa at photoyu saksıya alma kendisi erkenden ciceklenir. Kökler daha fazla gelisemedigi için. Aşırı stresten de çiçeğe girmiş olabilir.
Tahminimce daha 4 haftan daha var. Bence photo kanka hasatın bol olsun :)
Kanka photo olmasının imkanı yok ya,
Royal queen'in orjinal tohumu. Daha önce aynı tohumla bir arkadaşım hasat aldı. Durduğu yerde tohum autodan photoya dönüyorsa birşey diyemem..
Saksı olarak da autopot sulama sisteminin 14 veya 15 litrelik saksılarında bakıyorum. Tohumdan çıktığı gibi direk saksıya aldım ve hiç ellemedim.
Akşama üşenmezsem bitkinin bi resmini çekip atayım anlattığım olaylardan sonraki halini gör bir de sen

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Kanka photo olmasının imkanı yok ya,
Royal queen'in orjinal tohumu. Daha önce aynı tohumla bir arkadaşım hasat aldı. Durduğu yerde tohum autodan photoya dönüyorsa birşey diyemem..
Saksı olarak da autopot sulama sisteminin 14 veya 15 litrelik saksılarında bakıyorum. Tohumdan çıktığı gibi direk saksıya aldım ve hiç ellemedim.
Akşama üşenmezsem bitkinin bi resmini çekip atayım anlattığım olaylardan sonraki halini gör bir de sen
Kanka yanlis gonderebiliyorlar. 14 15 litre saksilar senin bitkin o kadar stres yasamasa daha erken cicege girerdi. 60 gun veg icin azami 25 30 litre saksin olmasi gerek normal sartlarda gelisen bir bitki icin. Merak ediyorum bu arada bi goreyim :)

420inc

Üye
Bitkinin hasar aldığı noktalarından bazıları
WhatsApp Image 2022-07-21 at 16.37.13 (1).jpegWhatsApp Image 2022-07-21 at 16.37.13.jpeg
Alttaki görselde tepe sömeğinin kırıldığı yer.
WhatsApp Image 2022-07-21 at 16.37.11 (1).jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **