Auto BİTKİLERİM NEDEN BODUR KALDI!!

Grenn

Yeni üye
Arkadaşlar herkese selam herkesin deneyiminden tecrübesinden faydalanmak istiyorum oto bitkilerin normalinden çok kısa boydayken sömeğe girdi ve hasatı aldığımda bodur bir çiçek olarak aldım neden bu sefer böyle bodur kaldı anlamadım bununla ilgili tavsiyesi fikri düşüncesi olanları yazmaya davet ediyorum

nemi belirtmemişsin fakat nem oranların çiçeğin büyüme zamanlarına göre orantılı ise tek seçenek ışığın baştan sona hps kullanmışsındır . veg döneminde çiçeklenme başlayana kadar mh lamba kullanmalısın.

Grenn

Yeni üye
Kanka bütün ışıklarımlet hem de güzell ledler Yine de yakın olması sebep olur mu anladığım kadarıyla bu işin sebebi ışık

Ü

Üye silindi 22832

Guest
sana şöyle bi örnek vereyim.kullandığın led markalı ise sitesinde girip bakmalısın.

1inç = 2,5cm

2.JPG

1.JPG

Grenn

Yeni üye
sana şöyle bi örnek vereyim.kullandığın led markalı ise sitesinde girip bakmalısın.

1inç = 2,5cm

Ekli dosyayı görüntüle 6035

Ekli dosyayı görüntüle 6034
Kanka teşekkür ederim ama bu şekilde anlayamadım i şöyle genel bir yorum yapmak gerekirse ı ışık iyi de olmuş olsa zamanla yavaş yavaş kaldırmalıyız değil mi ışığı ya da filizken çok aşırı yüklenmemeliyiz ışığa ögrenmek İstediğim fazla ışık iyidir mantığı var ya nereye kadar iyidir ya da ne kadar iyidir

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
kanka şimdi 50cm ideal ya senin ışık için örnek veriyorum bitki büyüdükçe aradaki mesafe azalır belli aralıklarla ışığı yükseltmen lazım ki boya gitsin bitki

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********