Auto Bitkiyi Erken Çiçeğe Sokabilir miyim?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24844
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24844

Guest
Auto bitkiyi erken çiçeklenmeye sokmak mümkün mü? İş gereği şehir dışına çıkmam gerekecek ya erken hasat edicem yada çöp olacak bitkim var mıdır bir çözümü? Çimlendirdim bugün saksıya geçtim.

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Auto bitkinin prensibine aykırı fakat basit bir yöntem olarak; 24 saat karanlığa bırakıp elinde bloom gübresi var ise verebilirsin.
bir ihtimal çiçeklenmeye zorlanabilir.

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Hocam
Auto bitkinin prensibine aykırı fakat basit bir yöntem olarak; 24 saat karanlığa bırakıp elinde bloom gübresi var ise verebilirsin.
bir ihtimal çiçeklenmeye zorlanabilir.
Cevabın için teşekkür ederim yabancı bir kaç forumda ufak saksının erken çiçeklenmeye sokabileceğini okudum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum ama mantıken çiçeğin büyümesine engel teşkil ettiği için mantıklı gibi geldi. Bloom gübrem var fakat onunla ilgilide bir kaç şey okudum erken bloom gübresi vermenin sadece gereken besinleri karşılamayacağı hakkında yani çiçeklenmeye zorlamıyor gibi şeyler ama herkes farklı bi görüşte senin dediğinde çok karşıma çıktı emin olamadım.

Ü

Üye silindi 16241

Guest
senin işini zorlaştıran bitkinin auto olması olmuş kankam.
yerinde olsam gerçekten akademik bir deney, kanıt ya da yapıp denemiş bilgili bi kankamızdan bilgi almadan bu işe girişmemen.
Auto gerçekten çok hırpalanmaya gelmiyor.

bir miktar erken hasat etmen senin işini görür mü görmez mi bu konu içinde şöyle şeyleri göz önünde bulundurman gerekiyor.

- bitkinin durumu ne
- pistiller ne durumda
- trikom renkleri ne durumda

gibi sorulara cevap bulmalısın ki iş görüp görmeyeceğini sağlıklı bir şekilde tartışabilelim.

Ü

Üye silindi 24844

Guest
senin işini zorlaştıran bitkinin auto olması olmuş kankam.
yerinde olsam gerçekten akademik bir deney, kanıt ya da yapıp denemiş bilgili bi kankamızdan bilgi almadan bu işe girişmemen.
Auto gerçekten çok hırpalanmaya gelmiyor.

bir miktar erken hasat etmen senin işini görür mü görmez mi bu konu içinde şöyle şeyleri göz önünde bulundurman gerekiyor.

- bitkinin durumu ne
- pistiller ne durumda
- trikom renkleri ne durumda

gibi sorulara cevap bulmalısın ki iş görüp görmeyeceğini sağlıklı bir şekilde tartışabilelim.
Aynen işte trikom ve pistillerin gelişmesini öne çekmek adına erken çiçeklenmeye sokmak istiyorum da auto oluşu baya dert. Olmadı çayını demler içeriz yaprakların çöpe atmayacağım ufak saksıya taşıyacağım 2. hafta bloomla geçicem birşeyler olacak inş. izleyip görücez :D

Ü

Üye silindi 24844

Guest
photo olsa olurdu ama auto zor gibi tabi diger kankalar da degerledirsin sonuçta daha yeni çimlendirmişsin olmayacaksa da boşa emek harcamamış olursun
Ya kanka sorma ilk auto bitkim olacaktı şans ya işte birde tohumu patlattıktan sonra birden bire belli olan organizasyon beni çok terse yatırdı bakalım ne olacak. Olurda başarırsam sabırsız kankalarada güzel kaynak olur :D Ama pek umutlu değilim.

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Yok canım mümkün değil 5 versin 10 versin tohumun parası çıksın yeter de çıkacak mı bakalım :D

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Hocam

Cevabın için teşekkür ederim yabancı bir kaç forumda ufak saksının erken çiçeklenmeye sokabileceğini okudum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum ama mantıken çiçeğin büyümesine engel teşkil ettiği için mantıklı gibi geldi. Bloom gübrem var fakat onunla ilgilide bir kaç şey okudum erken bloom gübresi vermenin sadece gereken besinleri karşılamayacağı hakkında yani çiçeklenmeye zorlamıyor gibi şeyler ama herkes farklı bi görüşte senin dediğinde çok karşıma çıktı emin olamadım.
evet otomatik çiçeklerde küçük saksıya dikersen kökleri zemine çarptığı için çiçeklenmeye geçermiş bu söylediğin doğrudur..

Ü

Üye silindi 24844

Guest
evet otomatik çiçeklerde küçük saksıya dikersen kökleri zemine çarptığı için çiçeklenmeye geçermiş bu söylediğin doğrudur..
1,5 litrelik bir saksıya taşıdım tavsiye edilen en ufak saksının yarısı bakalım ölmezde yaşarsa paylaşacağım sonuçları.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
1,5 litrelik bir saksıya taşıdım tavsiye edilen en ufak saksının yarısı bakalım ölmezde yaşarsa paylaşacağım sonuçları.
çok iyi peki çiçeklenmeye geçtiği zaman saksını büyütecek misin bence hemen büyültmelisin artık çiçeklenme başladığında yoğun bir şekilde gelişimeye ihtiyacak duyuyorlar kaç lt lik bir saksıya geçireceksin yoksa sadece 1,5 litrelik saksıyla mı hasata gideceksin bence büyüt derim gerçi benim saksılarımda 3 lt ve 4 litre ama benim çorbacı tohumu olduğu için dişi çıkmazsa diye fazla ektim 10 tane 7 si dişi çıktı ışıkta yeterli değil bende saksılarını büyütmedim...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** *** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ****** ******** ****** *** **
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** ****** ******* ****** ******* **** hahahaha **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha** ***** ***
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** ****** ******** ** ****** hahahaha** ********* hahahaha** ***** *** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha***
  • kkush kkush:
    ****** ****** ******** **
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha***** *** hahahaha**** ******* ******* ***** ****** ****** ******* ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ***** hahahaha*** *** ****** *******
  • R Raven Drugs:
    **** hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • R Raven Drugs:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** ***** ******** ***** *** ** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********* hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
  • elchavoo elchavoo:
  • elchavoo elchavoo:
    ******** ********* **** *** *** *** ****** ****** ********** **** ** hahahaha****** *
  • T thescq:
    **** ** ** ******* ** ******* *** ***** *** ******* hahahaha ********** *** *** ****** ****** ** hahahaha***
  • elchavoo elchavoo:
    ** hahahaha* ******** ********* **** hahahaha* hahahaha****** ***** **** ** *** *** **** *** ******
  • T thescq:
  • dyco dyco:
  • dyco dyco:
    ***** **** **
    dyco dyco: ***** **** **