Auto Bruce Banner 75. Gün

Müzeyyen

Yeni üye
Merhaba prenseslerim 75. günundeler. Bu ilk deneyimim ve tuhafliklar var yardımcı olmanızı bekliyorum. İki saksıyı da aynı günde ekmeme rağmen bir tanesi hasada çok yakınken diğeri yavaş büyüyor hatta neredeyse büyüme durdu. Birde onun dışında birisi tek gövde halinde büyüyor diğeri dallara ayrıldı. Acaba farklı tohum mu gönderdiler ? Lutfen birisi beni aydınlatsın hasada ne kadar var emin değilim.
Birde üst yapraklarda bir süredir hastalık var çözüm bulamadım.
•Toprak
Biobizz light mix
•Saksılar
10 l bez saksı
•Gübreler
Bio bloom
Topmax (bir haftadır kullanıyorum)
•60 güne kadar ışık 20 saat açık 4 saat kapalı ilerledim
15 gündür kapatmıyorum
•Karbon filtre 15 gündür kullanıyorum koku yapmaya başlayınca aldım. Nemi bir iki hafta 45 da olması gerekirken 75 den aşağı indiremedim. Karbon filtre ile düştü. Ve çadırın yerini değiştirince.
•Ph i elma sirkesi ile düşüruyorum ve ph kağıtları ile olçüyorum ne kadar doğru olçüyorum emin değilim aslında, elma sirkesinin bir iki damla ara ara oranlarını değiştiriyorum besinleri rahat emsin diye.
•Bir çadır içinde bir de çadırın dışından içeri hava veren fanım var. Problem konusunda
Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 20072

Guest
Daha net ve kesin cevaplar almak istiyorsanız eger konuyu duzeltip bitkilerin fotoğraflarını da eklemeniz gerekir..

pusher

Üye
Yapraktaki sorun ph dengesizliği. Sıcaklığın ışık kapalıyken çok düşmüyorsa keşke 20-4 devam etseydin ve genetikler farklı olabilir evet.

Kanka

Administrator
Yönetici
Fotoğrafları ısık kapalı flashla çekmenı onerırım sondakı fotoda potasyum eksıklığı sanırım dedıgım gıbı ısıksız flash ile daha net olur

pusher

Üye
Teşekkürler hocam, peki dallanıp budaklanmiş olan prenses 75. Gün için yavaş mi büyüyor sence ph duzenleyince o da kendine gelir mi :)

Güne göre büyüme normal. Soldaki genetik daha sativa dominant sağa göre. Sativaların ömrü birkaç hafta daha uzun oluyor. Bitkinin doğru beslenmesi için bu dönemde 6 dan aşşağı düşürmeden 6.1 - 6.2 civarlarında tutmaya bak ph'ı.

Müzeyyen

Yeni üye
Güne göre büyüme normal. Soldaki genetik daha sativa dominant sağa göre. Sativaların ömrü birkaç hafta daha uzun oluyor. Bitkinin doğru beslenmesi için bu dönemde 6 dan aşşağı düşürmeden 6.1 - 6.2 civarlarında tutmaya bak ph'ı.
Dikkat edeceğim hemen adam akıllı ph ölçer sipariş ediyorum.

Organik

Kıdemli Üye
Oncelikle merhaba en iyi sonuc aslinda ph kagitlarinda aliniyor diye biliyorum bloom ve topmax kac ml veriyorsun ? phla alakali bir sorunun oldugunu dusunmuyorum olsaydi azot gibi kalsiyum gibi sikintilarlada ugrasirdin diyicektim ki fotograflara goz attim bir bitki azotuda yapraklardan cekmeye baslamis aslinda normal bir durum korkulucak bir sey yok elinde grow gubresi varsa soldaki bitkine biraz 1-2ml grow gubresi verebilirsin bu evrede ve bloom gubresini az veriyor olabilirsin onun disinda bitkiler saglikli gozukuyor :)

Müzeyyen

Yeni üye
Oncelikle merhaba en iyi sonuc aslinda ph kagitlarinda aliniyor diye biliyorum bloom ve topmax kac ml veriyorsun ? phla alakali bir sorunun oldugunu dusunmuyorum olsaydi azot gibi kalsiyum gibi sikintilarlada ugrasirdin diyicektim ki fotograflara goz attim bir bitki azotuda yapraklardan cekmeye baslamis aslinda normal bir durum korkulucak bir sey yok elinde grow gubresi varsa soldaki bitkine biraz 1-2ml grow gubresi verebilirsin bu evrede ve bloom gubresini az veriyor olabilirsin onun disinda bitkiler saglikli gozukuyor :)

Müzeyyen

Yeni üye
Hocam bloom artık vermiyorum ikinci haftadan sonra kullanmaya başlamıştım. Bir çizelgeye göre ilerlemedim malesef, haftada 2 3 sulama yapıyorum bir sulamaya bir çay kaşığı elma sirkesi bir Gr kadar bloom koyuyordum (her bir bitki için).
Şimdi bloom yerine top max veriyorum haftada bir gr kadar az mı beslemişim.

a-420

Müptezel
Hocam bloom artık vermiyorum ikinci haftadan sonra kullanmaya başlamıştım. Bir çizelgeye göre ilerlemedim malesef, haftada 2 3 sulama yapıyorum bir sulamaya bir çay kaşığı elma sirkesi bir Gr kadar bloom koyuyordum (her bir bitki için).
Şimdi bloom yerine top max veriyorum haftada bir gr kadar az mı beslemişim.
Isik nekullaniyosun Kanka?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******* ** ** ******* **** *** ***** hahahaha** ****** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ********** **** *********
  • Night owl Night owl:
    ** ******* ** ******* ****** **
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** ***** hahahaha ****
  • D despotdes:
    ***** ***** ***** *** ** **** ****** ******** *** **** ** ***** hahahaha **** ***** **
  • D despotdes:
    *** ******** hahahaha*** ***
  • Night owl Night owl:
    ******* ********* ******** **
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ********** ** ****** ******* ***** *** **** ******** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** *** ** ******* ** *** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ** ***** ****** ******* ****** ******* hahahaha *******
  • D despotdes:
    ****** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ***** ******* ***** ********* ******** * *** ****** ** ***** ********
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
    ****** *** hahahaha* ****
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    **** ****** **** ** ***** ******** ** ********* ***** ****** **
  • Night owl Night owl:
    **** ** hahahaha** ****** ******* ** ** *******
  • D despotdes: