Auto hasattan tohum çıkması hk.

Extremist

Kıdemli Üye
Arkadaşlar Selamlar,
Buhafta başıma gelen bir durumu sizlerle paylaşıp fikir almak istedim, çünki ilkdefa başıma geliyor.
Bitane köfteci tohumu ektim ve 2. ayında otomatik olarak çiçeğe girdi. 16/8 devam ettim hasat sonuna kadar.

Baya bildiğiniz herşey yolunda, büyüteç le tricom lara bakıyorum, tam kıvama gelmiş, kestim ve trim etmeye başladım.
Baktığım da alt nod larda tohumlar olduğunu gördüm. Çok fazla değil, 20-30 civarı. Etraf da bunu polenleyecek başka çiçekte yoktu.

2 Sorum olacak;
- Böyle birşey neden olur ?
- Bu çıkan tohumları kullanabilirmiyim, çünki kokusu tadı efsane.

Görselleri buraya bırakıyorum, yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Bunlar çiçeğin dıştan görüntüsü;

Bunlar da gördüğm tohumlar;

bobol

Yeni üye
Kanka diktiğin tohum normal tohumsa auto değilse o tohumlar iş görür dişi veya erkek güzel iş çıkarmışsın maşallah

Extremist

Kıdemli Üye
Köfteci değilde , sponsor dan alınmış bir tohum olsaydı , çok heycan vericiydi benim için. / Köfteci tohumunun alt limiti /9 dur , çiçekte devam edebilmesi için. bu rakamda aşırı risklidir. Photo bitki ışık zamanı ile çok bağlıdır vaktine (12/12) , ışık süresi photo bitkide çiçek, daha uzun sürede tohum olarak gösterir kendini /
*Köfteci nin auto bakma ihtimali düşük bi varsayım
*16/8 ışık döngüsünde photo çiçekte devam edemez
* Erken çiçeğe girmiş bir photo desem ,

bende var gösteririm bi ara , 12 den fazla ışık görüyo ama yinede çiçekte gidiyo , bu sezon onun tohumu alıp , yavrularını görcem bakim , oto olcakmı diye photo

* auto da ise limit /4 dür , /8 fazla
Kankacım bu çiçeğe kendisi girdi 16/8 giderken. Ben hiç 12/12 ye çekmedim bunu. Bitirdim ve alttaki tohumları gördüm. Epey kaliteli duruyorlar. Ama senin anlatımından anlayamadım neye dikkat edeceğimi ve bu durumun neden olduğunu.

Bana tam olarak neden böyle olduğunu açıklayabilirmisin rica etsem :)

esrarii

Müptezel
Kankacım bu çiçeğe kendisi girdi 16/8 giderken. Ben hiç 12/12 ye çekmedim bunu. Bitirdim ve alttaki tohumları gördüm. Epey kaliteli duruyorlar. Ama senin anlatımından anlayamadım neye dikkat edeceğimi ve bu durumun neden olduğunu.

Bana tam olarak neden böyle olduğunu açıklayabilirmisin rica etsem :)16/8
16/8 photo bitkide , çiçeklenme dışında kullanılır , böyle hasatın sonuna gitmeyi anlayamadım , oto bitki ise 8 saat uyutmak hasatı çok düşürebilir , photo bitkide 12/12 gider hasata diye biliyorum. elindeki feminized tohumlar oto ise , bende aynı tohumlardan almaya çalışçam , bir iki grow sonra , ondan heycan yaptım.

oto mu ? potomu ? bu bitki anlıcağın

Extremist

Kıdemli Üye
16/8 photo bitkide , çiçeklenme dışında kullanılır , böyle hasatın sonuna gitmeyi anlayamadım , oto bitki ise 8 saat uyutmak hasatı çok düşürebilir , photo bitkide 12/12 gider hasata diye biliyorum. elindeki feminized tohumlar oto ise , bende aynı tohumlardan almaya çalışçam , bir iki grow sonra , ondan heycan yaptım.

oto mu ? potomu ? bu bitki anlıcağın
Brom söylediğim gibi, ben photo diye ektim, 1,5 ay civarın da kendisi çiçeğe girdi. Bende devam ettim. Ama hasat vs gerçekten çok yeterli. Anlayamadım neden tohum çıktığını benim derdim o şuan :)

Extremist

Kıdemli Üye
Kanka bitki sitrese girmiş ya muz çıkarmış yada polen kesesi. Kendini polenlemis Bir erkek tarafından polenlenmediyse çıkan tohumlar bitkinin kopyasıdır. Yani oto ise tohumların oto olur photo ise photo. Denenmiş tecrübe edilmiş onaylanmıştir tarafımca. Hiç terettüt etmeden kullanabilirsin.
Strese girip nasıl çıkartabilir, muz nedir hocam :) Böyle bir durum var ise ben sürekli strese sokayım bunları, bakarmısın :)

muadip

Müptezel
Muzlama diye arattıktan sonra yazdım zaten hocam, varsa linkini paylaşırmısın.

Bir de nasıl strese sokuluyor onu da anlatırsan çok sevinirim :)
Bak bu konuyu ben açmıştım 2020 de benim başıma gelmişti :)
Googla ( marihuana banana ) yazarsan ordanda bakabilirsin.
Bir çok sitres yaşatabilirsin ışık sitrese,rüzgar sitresi vb. Ama her zaman muzlamaz hermada olabilir.

Extremist

Kıdemli Üye
Bak bu konuyu ben açmıştım 2020 de benim başıma gelmişti :)
Googla ( marihuana banana ) yazarsan ordanda bakabilirsin.
Bir çok sitres yaşatabilirsin ışık sitrese,rüzgar sitresi vb. Ama her zaman muzlamaz hermada olabilir.
Kankacım bildiğim kadarı ile herma da polen oluşuyor ve patlıyor ben hepsinden tohum aldım ve hani ben 1-2 tane çiçek bakıyorum, döllenebilecek bir platform da yok :) Bunlar ekilebilinirse ben ömrümü bu tohumlar ile tamamlarım :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********